دوشنبه ، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
خانه / پزشکی,سلامت / بیماری ها و راه درمان / ۱۲ علائم هشداردهنده دیابت که کمتر میشناسید .

۱۲ علائم هشداردهنده دیابت که کمتر میشناسید .

علائم هشداردهنده دیابت وجود دارد، اما اغلب آنها به عنوان مسائل بهداشت عمومی رایج نیستند. برای دیدن اینکه آیا از دیابت یا هر نوع دیگری از بیماری مزمن رنج می برید، این نشانه های هشدار را بررسی کنید.

 

علائم هشداردهنده دیابت :

۱٫ تاری دید :

دید مبهم مبهم در طول ساعتهای عادی می تواند نشانه ای از دیابت باشد. در صورت عدم درمان، رگ های خونی شبکیه ممکن است شروع به نشت مایع، تخریب بیشتر بینایی و نهایتا کوری دائمی کنند.

 

علائم هشداردهنده دیابت

 

۲٫ تکه های رنگی بر روی پوست :

لکه بر روی پوست علائم هشداردهنده دیابت است. این یک بیماری شایع است که سبب تغییر رنگ پوست می شود. رنگ پوست در اثر تظاهر مقاومت به انسولین تیره تر می شود.

 

۳٫ خشکی دهان :

خشکی دهان می تواند نشانه هشدار دهنده ای از دیابت باشد. همچنین باعث افزایش سطح قند خون و موجب آسیب شدید بدن می شود. خشکی دهان فقط نشانه ای از افزایش قند خون نیست بلکه یک علت اصلی آن است.

 

علائم هشداردهنده دیابت

 

۴٫ گرسنگی بیش از حد :

هنگامی که میزان قند خون در طول مدت زمان طولانی افزایش می یابد (هیپرگلیسمی)، گلوکز از خون قادر به نفوذ به دیواره های سلولی نیست، یا ناشی از کمبود یا مقاومت در برابر انسولین است. بدن ما نمی تواند انرژی را به طور موثر مصرف کند، بنابراین ما احساس نیاز به خوردن بیشتر می کنیم.

 

۵٫ ادرار بیش از حد :

داشتن یک سطح قند خون بالا، باعث کار کردن کلیه ها  بیش از حد می شود تا فرآوری شکر را افزایش دهند. افرادی که مبتلا به هیپرگلیسمی هستند نیز نیاز به ادرار کردن بیشتر دارند این یک بیماری شناخته شده است.

 

علائم هشداردهنده دیابت.

۶٫ تشنگی بیش از حد :

تشنگی بیش از حد یک اثر جانبی هیپرگلیسمی و پلیوریا است. اغلب افراد مبتلا به دیابت تشنگی را تجربه می کنند. هیپرگلیسمی باعث می شود که کلیه ها بیش از حد کار کنند، که باعث می شود فرد نیاز به ادرار بیشتر داشته باشد و در نهایت منجر به کم آبی بدن شود.

 

۷٫ تهوع بیش از حد :

بدن شما به سوختن چربی کمک می کند تا انرژی کافی را برای بدن شما فراهم کند. هنگامی که این کار را انجام می دهد، کبد شما کتون را تولید می کند که می تواند منجر به یک وضعیت تهدید کننده زندگی به نام کتواسیدوز دیابتی شود. اضافه شدن کتون های اضافی به خون موجب احساس تهوع خواهد شد.

 

علائم هشداردهنده دیابت

 

۸٫ پوست خارش دار :

دیابت می تواند باعث خشکی پوست و آسیب به گردش خون شود. افراد مبتلا به دیابت، خارش را تجربه می کنند، که ناشی از جریان خون پایین است. اغلب موارد خارش در پاها  رخ می دهد.

 

۹٫ کاهش احساس در اندام :

هیپرگلیسمی می تواند درجه های مختلف نوروپاتی دیابتی را ایجاد کند که باعث تحریک اعصاب می شود که سیگنال های شما را از دست و پا می فرستد. اغلب افراد ممکن است این علائم را تجربه نکنند، اما شایع ترین نشانه ها از دست دادن احساسات در دست ها و پاها است.

 

علائم هشداردهنده دیابت.

 

۱۰٫ ضعف گردش خون :

سطح قند خون بالا در افراد دارای خطر ابتلا به دیابت می تواند سبب ضعف گردش خون شود. این به نوبه خود مانع از رسیدن سطوح مطلوب خون به مناطق می شود. خون یک عامل حیاتی در ترمیم آسیب پوست است.

 

۱۱٫ خستگی ناخوشایند :

سختی ناشی از فعالیت بدنی، یک نشانه هشدار دهنده است. داشتن سطح غیر طبیعی قند خون، قوام خون شما را کاهش می دهد، گردش خون کاهش می یابد، بنابراین سلول ها اکسیژن و مواد مغذی مطلوب را دریافت نمی کنند. به نوبه خود این باعث التهاب سلول ها می شود و در نهایت منجر به خستگی می شود.

 

۱۲٫ کاهش قابل توجه وزن :

دیابت نوع ۲ به طور قابل توجهی یا کاهش وزن همراه است که نشانه ای از دیابت نوع ۲ است. عدم وجود انسولین جذب گلوکز بدن را متوقف می کند. این باعث کاهش چربی بدن و وزن کلی بدن می شود.

 

 

مترجم فارسی طب

منبع : foodworldblog.com

همچنین ببینید

کم خونی

مواد غذایی غنی از آهن را بشناسید و مصرف کنید .

مواد غذایی غنی از آهن _ آهن موجب تولید هموگلوبین میشود و هموگلوبین ها به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *