دوشنبه ، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
خانه / پزشکی,سلامت / بیماری ها و راه درمان / کاهش کلسترول با این غذاهای سوپر فعال

کاهش کلسترول با این غذاهای سوپر فعال

در اینجا مواد غذایی فوق العاده فعال برای کاهش کلسترول وجود دارد. شما میتوانید که رژیم سالم و کم چرب اشباع شده را انتخاب کنید. شما می توانید به سادگی از این غذاهای فوق العاده در رژیم غذایی روزانه خود استفاده کنید تا به هدف خود برسید.

 

کاهش کلسترول

 

راه های کاهش کلسترول :

سویا:

سویا با کاهش چربی اشباع شده به میزان قابل توجهی به کاهش کلسترول کمک می کند .تحقیقات نشان می دهد که روزانه ۱۵ گرم سویا تا ۶ درصد باعث کاهش کلسترول می شود. غذای سویا را انتخاب کنید که جایگزین ماست و شیر می شود، مانند آجیل سویا، دسر سویا و لوبیا سفید. سویا غنی از پروتئین گیاهی، ویتامین E، پتاسیم، منیزیم است.

 

 

جو :

بتا گلوکان در جو فراوان است و یک نوع پروتئین محلول است . این کار برای اتصال کلسترول در داخل روده و جلوگیری از جذب آن در بدن است. بیش از ۱ گرم بتا گلوکان می تواند به کاهش کلسترول کمک کند.

 

کاهش کلسترول

 

میوه ها و سبزیجات:

چربی اشباع شده در تمام میوه ها و سبزیجات طبیعی وجود دارد که می تواند کلسترول را از بدن به طور قابل توجهی کاهش دهد.آنها می توانند از بسیاری از بیماری های دیگر نیز جلوگیری کنند . مصرف ۳ گرم میوه در روز برای کاهش کلسترول مفید است.

موز، پرتقال و سیب حاوی ۳-۴ گرم فیبر هستند،  انبه ۵ گرم، خرمالو ۶ گرم فیبر دارد.

 

 استرول ها و گیاهان استروئیدی :

استرول ها مواد طبیعی موجود در گیاهان، سبزیجات و میوه ها هستند که به میزان زیادی باعث کاهش کلسترول می شوند. اینها هر دو به صورت فتواسترول نامیده می شوند. این مواد به شدت کار می کنند تا جذب کلسترول در روده را متوقف کنند، از این رو مانع بستن شریان ها می شوند.

مصرف مواد غذایی گیاهی به تدریج و تا حد زیادی بستگی به نوع گیاه مورد استفاده در رژیم غذایی دارد. ضروری است که مقدار رژیم غذایی استرول ها را برای کاهش کلسترول در روزانه حفظ کنید. با این مواد غذایی ساده، میزان  کلسترول را تا ۱۰٪ کاهش می دهند.

 

 

مترجم فارسی طب

منبع : healthsabz.com

همچنین ببینید

کم خونی

مواد غذایی غنی از آهن را بشناسید و مصرف کنید .

مواد غذایی غنی از آهن _ آهن موجب تولید هموگلوبین میشود و هموگلوبین ها به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *