خانه / آموزش آرایش / کاشت ناخن | چه نکاتی را برای کاشت ناخن باید رعایت کنیم؟

کاشت ناخن | چه نکاتی را برای کاشت ناخن باید رعایت کنیم؟

بانوان به دلایل گوناگونی تمایل دارند , کاشت ناخن داشته باشند. بعضی از بانوان به دلایلی مانند زیبایی و بعضی دیگر به دلایلی مانند پوشاندن ناخن هایشان که رنگ و روی مناسبی ندارد , به کاشت ناخن روی می آورند.
اشخاصی که صاحب ناخن های شکننده و بسیار ضعیف میباشند و اشخاصی که ناخن هایشان را میجوند , کاشت ناخن برایشان مناسب میباشد.

 

کاشت ناخن  .

در این مطلب سعی داریم شما را با انواع کاشت ناخن آشنا سازیم:

۱/  روش قالبی

۲/  روش پودری

۳/  روش ژله ای

۴/ روش میکس

 

۱/ کاشت ناخن قالبی:

افرادی که کاشت به روش قالبی را انتخاب میکنند باید بدانند , این نوع کاشت , بی کیفیت ترین نوع میباشد.در این نوع , ابتدا مواد کاشت را روی ناخن ها میزنند و سپس ضد قارچ میزنند , و در نهایت این ناخن مصنوعی بر روی ناخن فشار داده میشود تا چسبیده شود.

برای کاشت به روش قالبی , از سوهان کشی استفاده نمی شود و همین عامل باعث میشود با گذشت زمان کوتاهی , ناخن هوا بگیرد.

توصیه میکنیم افرادی که ناخن های یک شکل ندارند این نوع را انتخاب نکنند. زیرا همان طور که از نام این نوع کاشت پیداست , باید ناخن های هر دو دستتان یک شکل باشند تا به علت قالبی بودن این نوع , کاشت منظم انجام شود.

دقت داشته باشید این نوع کاشت , دارای ماندگاری کم میباشد و اگر بخواهیم با انواع دیگر مقایسه کنیم , مواد بیشتری در این نوع استفاده میشود.

 

۲/ کاشت ناخن پودری:

اگر دوست دارید ناخن های شما زیبایی و مقاومت بیشتری داشته باشند , توصیه میکنیم این نوع کاشت را انتخاب نمایید.

در این نوع ابتدا ناخن مصنوعی را که همان تیپ میباشد , از ابتدای ناخن میچسبند و به اندازه ی مناسب کوتاه می نمایند , سپس ضد قارچ میزنند و مواد کاشت روی ناخن میزنند. در نهایت سوهان های دقیق و فراوانی بر ناخن میکشند . به دلیل سوهان کشی فراوان و اینکه هر بار ترمیم تقریبا۱ساعت زمان میبرد , بانوانی که کم حوصله میباشند شاید نتوانند به خوبی با این نوع کاشت  کنار بیایند.

۳/ کاشت ناخن ژله ای:

در ابتدا مواد ژله ای به شکل آماده خریداری میشود. بعد از اینکه ضد قارچ به ناخن زده شد مواد ژل را روی ناخن قرار میدهند و دست هایتان را در دستگاه یوی قرار میدهند تا خشک شوند.

شیوه ی کاشت  پودری و کاشت  ژله ای مانند هم میباشد و مواد آنها فقط فرق دارد. افرادی که ناخن های خود را میجوند میتوانند از این نوع کاشت ناخن استفاده کنند زیرا موادی که در آن به کار رفته بدمزه میباشد و باعث میشود افراد هر چه سریع تر عادت ناخن جویدنشان را ترک کنند.

۴/ کاشت ناخن میکس:

افرادی که از این روش تمایل دارند استفاده کنند باید بدانند , این نوع کاشت  نسبت به انواع دیگر کمی گران تر میباشد. در کاشت ناخن به شیوه ی میکس از ترکیبی از  ژله ای و پودری استفاده میشود.

در این نوع کاشت بعد از اینکه ضد قارچ زده شد , کاشت پودری انجام میدهند و سوهان کشیده میشود و پس از سوهان کشی , لایه ای از ژل را روی ناخن قرار میدهند و دستانتان را درون دستگاه یووی قرار میدهند تا خشک شوند. این نوع کاشت ناخن زیبا و محکم میباشد.

 

کاشت ناخن

در نهایت چند توصیه برای افرادی داریم که میخواهند کاشت ناخن انجام دهند.

چه نکاتی را برای کاشت ناخن باید رعایت کنیم؟

✔️اگر بیماری های قارچی و عفونی دارید , هرگز به سمت کاشت ناخن نروید زیرا اگر در این صورت کاشت ناخن انجام دهید , بیماری قارچی و عفونی شما حادتر میشود. همچنین اگر سیستم دفاعی و ایمنی ضعیف دارید , کاشت ناخن برای شما مناسب نمیباشد.

✔️افرادی که در هر زمان ناخن هایشان را میجوند , برای ترک این عادت میتوانند از کاشت  استفاده کنند.

✔️ باعث میشود , اکسیژن به میزان لازم به ناخن هایتان نرسد و ناخن هایتان کدر شوند.

✔️به این علت که برای چسباندن ناخن های مصنوعی , از مواد شیمیایی غیر استاندارد استفاده میشود , شما را در معرض حساسیت های حاد پوستی قرار میدهد.

✔️ اگر به هر دلیلی کاشت انجام دادید , باید هر سه ماه یکبار ناخن ها را بردارید تا به ناخن های طبیعی تان اکسیژن برسد.

 

 

همچنین ببینید

درمان بیماری های التهابی

درمان بیماری های التهابی با استفاده از روش های طب سنتی

درمان بیماری های التهابی _ هنگامی که قسمتی از بدن ما دچار التهاب میشود همراه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *