خانه / اخبار علمی و پزشکی / نمک کم مصرف کن : آیا نمک خطر مرگ و میر را افزایش می دهد؟

نمک کم مصرف کن : آیا نمک خطر مرگ و میر را افزایش می دهد؟

ما مدت ها شنیده ایم که نمک زیاد می تواند برای سلامتی ما بد باشد، اما اکنون محققان دریافتند که سطح پایین کلرید، جزء موجود در نمک، می تواند افراد مبتلا به فشار خون بالا را در معرض خطر مرگ و میر و بیماری قلبی قرار دهد.

محققان دانشگاه گالسگو در اسکاتلند، اطلاعات مربوط به حدود ۱۳۰۰۰ بیمار مبتلا به فشار خون بالا را در طی یک دوره پیگیری ۳۵ ساله، از اوایل ۱۹۷۰ تا سال ۲۰۱۱،تجزیه و تحلیل کردند.

این مطالعه که در مجله Hypertension منتشر شد، نشان داد که گروه با پایین ترین سطح کلرید موجود در خون، میزان خطر مرگ و میر را ۲۰ درصد افزایش می دهد، در مقایسه با افرادی که سطح کلرید باالاتری دارند .

دکتر ساندوش پدمانابان، از موسسه علوم قلب و عروق، می گوید که سدیم – یک ماده شیمیایی در نمک – به عنوان نقش اصلی در افزایش خطر ابتلا به فشار خون بالا فشار خون بالا نقش دارد. “کلرید کمی بیشتر از یک اضطراب خاموش در پس زمینه است.

نمک

این یافته ها ممکن است در میان افراد ایجاد اختلال کند، به خصوص به این دلیل که افراد به طور گسترده ای با این واقعیت آشنا هستند که مصرف زیاد نمک می تواند خطر ابتلا به مشکلات متعدد سلامتی را افزایش دهد.

 

کلرید ممکن است در فیزیولوژی بدن نقش داشته باشد .

نمک مطمئنا شهرت بدی دارد. سطح بالای سدیم نه تنها خطر ابتلا به فشار خون بالا را افزایش می دهد. بلکه خطر سکته مغزی ، نارسایی قلبی ، پوکی استخوان ، سرطان معده و بیماری کلیوی را نیز افزایش می دهد.

فقط یک قاشق چای خوری نمک حاوی ۲/۳۲۵ میلی گرم سدیم است، بیشتر از مصرف روزانه توصیه شده به میزان ۲۳۰۰ میلی گرم برای افراد زیر ۵۰ سال و به میزان قابل توجهی بالاتر از ۱۵۰۰ میلی گرم در روز برای کسانی که در سن ۵۱ سالگی هستند توصیه می شود.

با این حال، نمک همچنین حاوی کلرید است که الکترولیتی است که با پتاسیم ، سدیم و دی اکسید کربن کار می کند تا تعادل صحیح مایعات بدن را حفظ کند. “نتایجی که ما از این مطالعه می بینیم، مخالف دانش هستند که نمک فراوان یک چیز بد است، اما سطح بالاتری از کلرید در خون به نظر می رسد عامل مستقلی است که با مرگ و میر و خطر قلبی عروقی همراه است.”

خیلی زود است که در مورد ارتباط این یافته با مصرف نمک و رژیم غذایی تصمیم گیری کنیم و تحقیقات بیشتری برای تعیین دقیق رابطه بین کلرید و خطر سلامتی لازم است.

میزان نمک مصرفی در افراد مختلف :

کم کردن مصرف نمک، این رایج ترین چاشنی غذایی برای همه افراد ضروری نیست. بنابراین توصیه یکسانی در مورد مصرف نمک یا سدیم برای همه وجود ندارد. برخی افراد یقینا از مصرف کمتر نمک سود میبرند. اما در مورد دیگران تفاوت چندانی در میزان فشار خون به وجود نخواهد آمد.

اگر شما کمتر از ۵۰ سال دارید، و فشارخونتان در حد طبیعی است ( کمتر از ۱۲۰ بر روی ۸۰ ) و وضع سلامتیتان خوب است، در حال حاضر نگرانی در مورد نمک غذاییتان نداشته باشید. البته بهتر است ذائقه تان را به نمک زیاد عادت ندهید.

رژیم غذایی کم نمک برای افرادی مناسب است که مسن تر هستند،و یا به فشار خون بالا یا دیابت مبتلا هستند یا فشار خونشان به تدریج بالا یا در حال بالا رفتن  است.

انجمن قلب آمریکا توصیه میکند مصرف سدیم  روزانه بیش از ۲۳۰۰ تا ۲۴۰۰ میلی گرم در روز نباشد.

اگر دچار نارسایی قلبی هستید مصرف نمک ممکن است ورمتان را زیاد کند. در چنین وضعیتی مصرف زیاد نمک ممکن است پزشک را مجبور کند که برای دفع مایع اضافی شما را بستری کند تا با داروهای قوی تحت درمان قرار گیرید.
معمولا توصیه میشود افراد دچار نارسایی قلبی مصرف سدیم روزانه شان را به زیر ۲۰۰۰ میلی گرم در روز محدود کنند. افراد دچار بیماری کلیوی نیز باید پرهیز مشابهی را رعایت کنند.

 

همچنین ببینید

کم خونی

مواد غذایی غنی از آهن را بشناسید و مصرف کنید .

مواد غذایی غنی از آهن _ آهن موجب تولید هموگلوبین میشود و هموگلوبین ها به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *