خانه / دسته‌بندی نشده / مکمل بدنسازی / تفاوت مکمل بدنسازی با استروئید آنابولیک

مکمل بدنسازی / تفاوت مکمل بدنسازی با استروئید آنابولیک

مکمل بدنسازی را نمی توان جایگزین مناسبی برای غذا در نظر گرفت.  این مکمل ها همه ی مواد مغذی و مزایا و منافع غذاها مثلاً ویتامین میوه ها و سبزیجات را به بدن نمی رسانند. بنابراین نسبت به بدن شما و همچنین عادات غذا خوردن ورزشکاران باید از مکمل های مناسب بهره ببرند.

مکمل بدنسازی  معمولاً توسط افرادی که ورزش می کنند و یا به نوعی درگیر رشته بدنسازی هستند مورد استفاده قرار می گیرند . این مکمل ها معمولاً برای رسیدن به  افزایش وزن ،مکمل کاهش وزن ( چربی سوز ) ، مکمل های افزایش عملکرد ورزشی ( مکمل پمپ ) و مکمل ریکاوری ، مکمل پروتئین، مکمل کراتین و … اشاره کرد.

بعضی از مکمل ها به صورت جداگانه و بعضی به صورت ترکیبی مورد استفاده بدنسازان قرار می گیرند.

 

مکمل بدنسازی چیست

تفاوت مکمل بدنسازی با استروئید  آنابولیک :

این دو کاربرد متفاوتی دربدن دارند .

مکمل ها مواد غذایی غنی شده ای هستند که غذای روزانه شما را تکمیل می کنند. ولی استروئیدهای آنابولیک مشتقات تستسترون هستند.  که به صورت خارجی وارد بدن می شود و مصائب زیادی روی بدن شما دارند .

مکمل ها به شما کمک می کند که در مسیر پیشرفت با سرعت مجاز حرکت کنید. ولی استروئیدها شما را دیوانه وار به جلو خواهند برد .

مکمل ها فشار زیادی روی کبد و کلیه اعمال نمی کنند. ولی استروئیدهای آنابولیک کارایی کبد و کلیه شما را چندین برابر می کنند و این یعنی فرسایش اعضاء بدن شما در کوتاه مدت .

فشار قلب و فشار خون موردی دیگر است که با مصرف استروئیدها دچار آن خواهید شد و روز ناگوار برای شما فرا خواهد رسید. ولی مکمل های غذایی اصلا” همچین موردی برای شما پیش نخواهند آورد .

توجه داشته باشید مکمل ها و استروئیدها را در دو سبد مجزا قرار دهید و مقایسه این دو باهم تفکری قرون وسطی ای است . البته منظور در این مقاله از مکمل ها نمونه اورجینال است که نمونه تقلبی این مواد از استروئیدها هم بدتر عمل می کنند.

همچنین ببینید

جوانه های لوبیا

جوانه های لوبیا | چرا جوانه های لوبیا را به رژیم غذایی خود بیفزاییم؟

جوانه های لوبیا دارای مزایای زیادی برای بدن میباشند و میتوانند به بهبود سوخت و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *