پنج شنبه ، ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
خانه / دسته‌بندی نشده / مکمل بدنسازی / تفاوت مکمل بدنسازی با استروئید آنابولیک

مکمل بدنسازی / تفاوت مکمل بدنسازی با استروئید آنابولیک

مکمل بدنسازی را نمی توان جایگزین مناسبی برای غذا در نظر گرفت.  این مکمل ها همه ی مواد مغذی و مزایا و منافع غذاها مثلاً ویتامین میوه ها و سبزیجات را به بدن نمی رسانند. بنابراین نسبت به بدن شما و همچنین عادات غذا خوردن ورزشکاران باید از مکمل های مناسب بهره ببرند.

مکمل بدنسازی  معمولاً توسط افرادی که ورزش می کنند و یا به نوعی درگیر رشته بدنسازی هستند مورد استفاده قرار می گیرند . این مکمل ها معمولاً برای رسیدن به  افزایش وزن ،مکمل کاهش وزن ( چربی سوز ) ، مکمل های افزایش عملکرد ورزشی ( مکمل پمپ ) و مکمل ریکاوری ، مکمل پروتئین، مکمل کراتین و … اشاره کرد.

بعضی از مکمل ها به صورت جداگانه و بعضی به صورت ترکیبی مورد استفاده بدنسازان قرار می گیرند.

 

مکمل بدنسازی چیست

تفاوت مکمل بدنسازی با استروئید  آنابولیک :

این دو کاربرد متفاوتی دربدن دارند .

مکمل ها مواد غذایی غنی شده ای هستند که غذای روزانه شما را تکمیل می کنند. ولی استروئیدهای آنابولیک مشتقات تستسترون هستند.  که به صورت خارجی وارد بدن می شود و مصائب زیادی روی بدن شما دارند .

مکمل ها به شما کمک می کند که در مسیر پیشرفت با سرعت مجاز حرکت کنید. ولی استروئیدها شما را دیوانه وار به جلو خواهند برد .

مکمل ها فشار زیادی روی کبد و کلیه اعمال نمی کنند. ولی استروئیدهای آنابولیک کارایی کبد و کلیه شما را چندین برابر می کنند و این یعنی فرسایش اعضاء بدن شما در کوتاه مدت .

فشار قلب و فشار خون موردی دیگر است که با مصرف استروئیدها دچار آن خواهید شد و روز ناگوار برای شما فرا خواهد رسید. ولی مکمل های غذایی اصلا” همچین موردی برای شما پیش نخواهند آورد .

توجه داشته باشید مکمل ها و استروئیدها را در دو سبد مجزا قرار دهید و مقایسه این دو باهم تفکری قرون وسطی ای است . البته منظور در این مقاله از مکمل ها نمونه اورجینال است که نمونه تقلبی این مواد از استروئیدها هم بدتر عمل می کنند.

همچنین ببینید

درد شدید شکم / علل و درمان درد شدید و ناگهانی شکم چیست ؟

درد شدید شکم می تواند ناسازگار و حتی ترسناک باشد. درد عمیق و داخلی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *