یکشنبه ، ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
خانه / پزشکی,سلامت / بیماری ها و راه درمان / موسیقی درمانی چیست ؟مزایای استفاده از موسیقی برای کاهش استرس

موسیقی درمانی چیست ؟مزایای استفاده از موسیقی برای کاهش استرس

موسیقی درمانی دارای مزایای بسیاری است و تحقیقات زیادی برای حمایت از آن وجود دارد. اما ما واقعا نیاز داریم تا به ما بگویند که  چگونه موسیقی به تغییر خلق و خوی ما کمک می کند، هوش ما را بالا می برد و ما را خوشحال می کند. در این مطلب با ما باشید تا به بیان این نکات بپردازیم.

 

موسیقی درمانی

 

موسیقی ما را به روش های بی شماری حرکت می دهد. این می تواند خلق و خوی ما را تغییر دهد، احساسات را تحریک کند و حتی رفتار ما را تغییر دهد. موسیقی می تواند ما را وطن پرست، روحانی، دلتنگ، عاشق، پر انرژی، شاد و غمگین کند.  می تواند ما را تحریک کند، ما را حرکت دهد .

قدرت موسیقی است که می تواند بر ما تاثیر بگذارد حتی زمانی که آگاهانه به آن گوش نمی دهیم. مطالعات نشان داده اند که موسیقی تکنیک آرام سازی کامل و موثر است. موسیقی درمانی یک راه فوق العاده برای مقابله با استرس و آزادسازی تنشهای جمع شده است.

موسیقی درمانی توانایی تغییر دارد :

موج مغزی :

موج مغزی تحریک می شود و شروع به تشدید در هماهنگی با آهنگ می کند.  در حالی که ریتم هایی باعث آرامش  می شوند. اما از گوش دادن طولانی مدت موسیقی اجتناب کنید.

 

تنفس و ضربان قلب :

موسیقی همچنین می تواند تنفس و ضربان قلب را تحت تاثیر قرار دهد. موسیقی آهسته و آرام می تواند تنفس و ضربان قلب را کاهش دهد، و  استرس را کاهش دهد.

 

حالت ذهن :

موسیقی می تواند حالت مثبت ذهنی را تقویت کند، افسردگی و اضطراب را دور نگه می دارد. به غیر از این فواید فوری، موسیقی همچنین باعث کاهش فشار خون، افزایش ایمنی، آرامش ماهیچه ها  می شود.

 

موسیقی درمانی

 

موسیقی درمانی در خانه :

شما برای هر کمبودی نیاز به یک درمانگر ندارید. شما می توانید مزایای موسیقی درمانی خود را در خانه خود دریافت کنید. شما می توانید آن را هر روز برای آرامش، کسب انرژی، مقابله با استرس های احساسی و غیره استفاده کنید. موسیقی یک ابزار مدیریت بسیار مؤثر استرس است و بهترین بخش آن این است که می توان آن را در هر کجا و هر زمان استفاده کرد.

برخی دارای شک و تردید در مورد موسیقی درمانی برای مدیریت استرس وجود دارد. با این حال، موسیقی اثرات نامطلوب ندارد و می تواند به راحتی برای آرامش و تسکین استرس مورد استفاده قرار گیرد.

 

موسیقی درمانی

 

موسیقی که به شما کمک میکند را پیدا کنید :

افراد مختلف سلیقه و نیازهای مختلف دارند. موسیقی های مختلف و هنرمندان مختلف را برای پیدا کردن بهترین موسیقی برای آرامش ذهن پیدا کنید.

علاوه بر این، سبک های مختلف در زمان های مختلف کار خواهند کرد. موسیقی نرم و دلپذیر، راه خوبی برای استراحت است، در حالی که موسیقی با صدای بلند، پر انرژی ممکن است بهترین راه برای از بین بردن تنش ها از طریق رقص یا آواز باشد.

 

موسیقی درمانی

 

فواید دیگر موسیقی درمانی  :

  • آرامش / مراقبه – پس از یک روز سخت در کار، قبل از به خواب رفتن.
  • کمک به تمرکز – موسیقی می تواند صدای محیط را از بین ببرد و به شما کمک کند تمرکز کنید.
  • غلبه بر ترس .
  • غلبه بر ناامیدی .
  •  موسیقی مناسب می تواند به شما در پیدا کردن ریتم خود را در حالی که ورزش میکنید کمک کند.

 

 

مترجم فارسی طب 

منبع : rewardme.in

 

 

 

همچنین ببینید

کم خونی

مواد غذایی غنی از آهن را بشناسید و مصرف کنید .

مواد غذایی غنی از آهن _ آهن موجب تولید هموگلوبین میشود و هموگلوبین ها به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *