چهارشنبه ، ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
خانه / پزشکی,سلامت / پیشگیری بیماری ها / موز و مبارزه با اچ آی وی ( HIV )

موز و مبارزه با اچ آی وی ( HIV )

موز و مبارزه با اچ آی وی ( HIV ) : آیا شما از خاصیت های درمانی میوه موز مطلع هستید که این میوه می تواند درمان یکی از لاعلاج ترین بیماری های دنیا باشد و با خاصیت معجزه آسای خود بیماران مبتلا به ایدز را درمان می کند. همچنین می تواند شما را از ابتلا به آنفلوانزا مصون نگه دارد.
موز و مبارزه با اچ آی وی ( HIV )

موز و مبارزه با اچ آی وی ( HIV )

نتیجه پژوهش ها نشان می دهد پروتئین موجود در موز موسوم به لکتین یا « BanLec » می تواند قندهای موجود در لایه بیرونی ویروس ها و سلول ها را به نوعی خوانده و تشخیص دهد. پنج سال پیش دانشمندان نشان دادند که پروتئین موز تواناست ویروس های مسبب ایدز را از ورود به سلول منع کند ، اما در عین حال نیز موجب عوارض جانبی می شد که کاربرد بالقوه اش را محدود می کرد.
اما در طی این پژوهش ترکیب تازه ای از « BanLec » ابداع شده است که همان خواص مبارزه با ویروس ها را دارد. اما دیگر از عوارض جانبی نظیر التهاب و سوزش ناخواسته خبری نخواهد بود ؛ این امر نقطه قوت این پژوهش است که چگونه دو خاصیت مجزای این مولکول از یکدیگر تفکیک سازی شده است.
آزمایشات بر نمونه های موشی نشان داده که « H84T BanLec » توانا است که موش را از آلوده شدن از ویروس آنفلوآنزا مراقبت کند. این آزمایش در مجله « Cell » در آمریکا منتشر شده است.
پیشنهاد فارسی طب : با موز ۳ روزه لاغر شوید !

همچنین ببینید

بیماری سندرم داون

بیماری سندرم داون چیست؟ علائم بیماری سندرم داون چیست؟

بیماری سندرم داون ‌یک وضعیت ژنتیکی و شایعترین اختلال کروموزومی است. بدن ما از میلیون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *