چهارشنبه ، ۲ آبان ۱۳۹۷
خانه / پزشکی,سلامت / مقابله با افسردگی پس از زایمان / ۵ راه برای مقابله با افسردگی

مقابله با افسردگی پس از زایمان / ۵ راه برای مقابله با افسردگی

افسردگی پس از زایمان شامل  اضطراب، نوسانات خلقی و غیره است که مادر پس از زایمان تجربه می کند . اما برخی از مادران افسردگی شدید دارند. در اینجا چند شیوه شگفت انگیز برای کمک به شما در مقابله با افسردگی پس از زایمان وجود دارد.

 

 

مقابله با افسردگی پس از زایمان .

 

راه های مقابله با افسردگی پس از زایمان :

۱٫نگرانی هایتان را بگویید :

بهترین فردی که میتوانید با آن صحبت کنید ،، پزشک شما خواهد بود. اگر هر نشانه ای از افسردگی را در خود تشخیص دادید، آن را به دکتر خود بگویید. هر گونه علائم ناراحتی، همچنین ترس های شخصی یا نگرانی خود را با شوهر، دوست، یک عضو خانواده، در واقع هر فردی که بسیار نزدیک به شما است، به اشتراک بگذارید. به اشتراک گذاشتن ترس ها و نگرانی ها از درگیری ذهن شما کم میکند. و آنها قادر خواهند بود تا شما را درک کنند و به رفع مشکلات شما کمک کنند. آنها همچنین می توانند در هر زمانی که نیاز به کمک داشتید. در کنارتان باشند.

 

۲٫ انتظارات واقعی را تعیین کنید :

مادر شدن تغییرات فیزیکی زیادی در بدن شما به وجود می آورد. پس از تولد نوزاد، ممکن است احساس خستگی کنید. شما ممکن است احساس کنید که نمی توانید احساس های خود را کنترل کنید.

شما باید یاد بگیرید که انعطاف پذیر باشید. تمرکز  مهم ترین وظیفه شما است. انتظار نداشته باشید در این مورد کامل باشید. شما همچنین می توانید سعی کنید تصویر مادری را به عنوان یک شغل نشان دهید. هنگامی که یاد می گیرید ریتم کودک خود را درک کنید، می توانید از روش خاص خود استفاده کنید.

 

 

مقابله با افسردگی پس از زایمان .

 

 

۳٫ تمرینات آرامش بخش :

آسان نیست که مادر باشیم نوزاد شما کاملا به شما وابسته است. کودک می خواهد تغذیه شود، پوشک عوض شود، اغلب بیدار می شود و غیره. شما احتمالا خسته و ناامید شوید. که نیاز به کنترل خشم و نگرانی های خود دارید. شما باید سعی کنید به همان اندازه که ممکن است آرام باشید.

تمرین برخی از تکنیک های آرامش بخش به خشم و سرخوردگی شما کمک خواهد کرد. هنگامی که احساس غرور می کنید، نفس های عمیق بکشید. در صورت امکان، گوش دادن به موسیقی تقویت کننده روحیه مفید است. پیاده روی، گرفتن هوای تازه و یا فقط لذت بردن از طبیعت می تواند شما را آرام کند.

 

 

 

۴٫  زمانی که کودک شما خواب است بخوابید .

بدن ما نیازمندی هایی دارد که باید رعایت شود. بسیار مهم است که بدن شما مقدار لازم خواب را دریافت کند. بهتر است کمتر از خواب محروم شوید تا احساس افسردگی کنید. بهترین زمان برای خوابیدن ، زمانی است که نوزاد خواب است. تمام کارها را کنار بگذارید و فقط  بخوابید.

 

 

مقابله با افسردگی پس از زایمان .

 

۵٫ راهنما :

شکی نیست که بعد از زایمان به کمک نیاز خواهید داشت. خستگی فیزیکی همراه با مسئولیت های جدید ممکن است به یک فرد تنها کمک کند. شاید همه چیزهایی که شما نیاز دارید به اشتراک گذاشتن نگرانی های شماست.

توصیه های دوستانه ای برای مشکلات خود دریافت کنید، یا فقط بدانید که چگونه در موقعیت های مشابه با آنها روبرو می شوید. این قطعا به شما کمک می کند که استرس خود را از بین ببرید. این کار یکی از بهترین روش ها برای مقابله با افسردگی پس از زایمان است.

 

 

مترجم فارسی طب

منبع : natural-homeremedies.com

 

 

همچنین ببینید

کم خونی

مواد غذایی غنی از آهن را بشناسید و مصرف کنید .

مواد غذایی غنی از آهن _ آهن موجب تولید هموگلوبین میشود و هموگلوبین ها به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *