چهارشنبه ، ۲۵ تیر ۱۳۹۹
خانه / زیبایی ، پوست و مو / لیزر ، نکاتی که قبل و بعد از لیزر باید رعایت کنید را بدانید.

لیزر ، نکاتی که قبل و بعد از لیزر باید رعایت کنید را بدانید.

لیزر موهای زائد یکی از روش های قابل اطمینان است که می تواند موهایتان را به طور دائم از بین ببرد.یکی از آزار دهنده ترین مسائل وجود موهای زائد است. گاهی احساس می کنیم هیچ وقت از شر آنها خلاص نمی شویم. لیزر یکی از بهترین گزینه های برای خلاص شدن از این موها است.

قبل از انجام اولین جلسه  باید یک جلسه مشاوره با پزشک پوست و مو صورت بگیرد. در این جلسه، پزشک در مورد سابقه موهای زائد ، مشکلات هورمونی، هدف، انتظار شما از لیزر و… سوال می‌کند. پوست شما را معاینه کرده و بر‌اساس این اطلاعات برنامه جلسات  و تنظیمات دستگاه را معین می‌کند.

 

لیزر  مو

 

نکات قبل از لیزر :

  • قبل از انجام  نباید از وسایل رفع موهای زائد که موها را از ریشه خارج می‌کنند. (مانند اپیلاسیون، اصلاح با بند، موچین و…) استفاده کرده باشید. و بهتر است موها را فقط با ژیلت شیو کنید.
  • اگر به‌تازگی آفتاب گرفته‌اید. یا به سولاریوم رفته‌اید . بهتر است شروع  را چند هفته‌ای به تاخیر بیندازید.
  •   قبل از انجام  باید کلیه محصولات موضعی روی پوست ناحیه شامل مرطوب‌کننده، بی‌حس کننده، خوشبو‌کننده و… را به خوبی از سطح پوست پاک کنید.
  • اگر از یک دستگاه  مناسب و معتبر استفاده کنید، درد بسیار کمی بر اثر لیزر خواهید داشت. برای بسیاری از نواحی بدن حتی نیاز به بی‌حس کننده هم ندارید.
  • مگر برای بعضی نواحی حساس یا افرادی که آستانه درد پایین دارند.

 نکات بعد از لیزر :

  • بعد از لیزر معمولا قرمزی و التهاب کمی در ناحیه ایجاد می‌شود. بلافاصله باید چند دقیقه‌ای ناحیه  را با یخ خنک کرد . سپس از کرم‌های موضعی مخصوص  استفاده کنید.
  • درد و سوزش و قرمزی معمولا چند ساعت بعد کاملا از‌بین می‌رود. اکثر اوقات نیاز به مصرف مسکن نیست. ولی کرم‌های ترمیم‌کننده و ضد‌آفتاب باید در چند روز آینده مرتبا استفاده شوند.
  • در چند روز آینده باید از قرار‌گیری درمعرض آفتاب پرهیز شود.

همچنین ببینید

درمان بیماری های التهابی

درمان بیماری های التهابی با استفاده از روش های طب سنتی

درمان بیماری های التهابی _ هنگامی که قسمتی از بدن ما دچار التهاب میشود همراه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *