خانه / اطلاعات دارویی / قرص های لاغری | عوارض استفاده از قرص های لاغری چیست؟

قرص های لاغری | عوارض استفاده از قرص های لاغری چیست؟

قرص های لاغری همان داروهایی هستند , که میتوان از داروخانه به صورت آنلاین یا با نسخه ی پزشک تهیه نمود. این قرص ها در اغلب فروشگاه ها وجود دارند و افراد را وسوسه میکنند که برای لاغر شدن , از این قرص ها استفاده کنند.دقت داشته باشید , تا زمانی که عادات غذایی تان را تغییر ندهید و رژیم غذایی سالم نداشته باشید , حتی اگر این قرص ها باعث شوند وزنتان کاهش پیدا کند , وزن از دست رفته بعد از مدتی دوباره بر خواهد گشت.

بسیاری از قرص های لاغری , با نام مکمل های غذایی به فروش میرسند و عوارضی را برای فرد به دنبال دارند و میتوانند بهای سنگینی را برای اشخاصی که از این قرص ها استفاده میکنند به دنبال داشته باشند. که در این مطلب به شایع ترین آنها اشاره میکنیم .

 

قرص های لاغری .

عوارض استفاده از قرص های لاغری چیست؟

۱/ بسیاری از قرصهای لاغری اعتیاد آور میباشند و همچنین فواید زیادی که از قرصهای لاغری در تبلیغات , گفته میشود واقعیت ندارد.
وعده هایی مانند« هر چه میخواهید بخورید , بدون اینکه چاق شوید» یا«کاهش وزن ۱۰کیلویی در هفته» دروغی بیش نیست.
شما بعد از مصرفِ بسیاری از این قرص های لاغری , به آنها اعتیاد پیدا میکنید , یعنی هنگامی که مصرفشان را متوقف کنید در شما احساس ناراحتی و بی حالی به وجود خواهد آمد.

 

۲/ بعضی قرص های لاغری , مشکلات کبدی برای شما به وجود می آورند. اگر هنگام مصرف قرص های لاغری , دچار مشکلات کبدی مانند: خارش , زردی چشم , ادرار تیره , مدفوع روشن شدید , حتما باید مصرف دارو را قطع کنید و به پزشک مراجعه کنید.

همچنین مصرف قرص های لاغری باعث افزایش ضربان قلب , افزایش فشار خون , بیخوابی و ضعف , خشکی دهان نیز میشوند.
علاوه بر مشکلاتی که به آنها اشاره کردیم , قرص های لاغری چربی های سلولی را از بین میبرند و باعث آسیب رساندن به بدن میشوند.

 

قرص های لاغری .

بهتر است همواره به این ۳نکته توجه داشته باشید :

۱/ اگر تصمیم به کاهش وزن دارید , از رژیم غذایی متعادل پیروی کنید و فعالیت های ورزشی را فراموش نکنید.

۲/ استفاده از داروهای لاغری بدون تجویز پزشک , مجاز نمیباشد. حتی اگر کارشناسان تغذیه و رژیم درمانی به شما قرص های لاغری معرفی کردند , حتما ابتدا با پزشک خود مشورت نمائید.

۳/ هیچگاه قرصهای لاغری را از عاملان غیر مجاز و بدون مجوز وزارت بهداشت تهیه نکنید و برای تهیه ی این قرص ها فقط به داروخانه ها بروید.

 

افرادی که به این ۳نکته توجهی نمی کنند باید منتظر عواقب ناخواسته ی مصرف داروهای لاغری باشند.

همچنین ببینید

کم خونی

مواد غذایی غنی از آهن را بشناسید و مصرف کنید .

مواد غذایی غنی از آهن _ آهن موجب تولید هموگلوبین میشود و هموگلوبین ها به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *