چهارشنبه ، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
خانه / طب سنتی و گیاهان دارویی / فواید چای سفید / ۷ مزایای استفاده از چای سفید

فواید چای سفید / ۷ مزایای استفاده از چای سفید

انواع خاصی از چای، مانند چای سبز و چای سیاه ، به خاطر مزایای سلامتی آنها شناخته شده اند. اما فواید چای سفید چیست؟ چای سفید با چای ترش و چای قاصدک ، با آنتی اکسیدان ها بسته بندی می شود.  از گیاه کاملیا سیننسیس تهیه میشود، همین گیاه برای چای سبز و چای سیاه نیز استفاده می شود.

فواید چای سفید عبارتند از: توانایی بهبود سلامت دهان، حفاظت از سلامت مغز، سرعت سوزاندن چربی و حتی کشتن سلول های سرطانی.

 

فواید چای سفید

 

فواید چای سفید :

۱٫  آنتی اکسیدان ها را فراهم می کند :

ترکیبات موجود در چای سفید می تواند به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، سرطان، دیابت و سایر بیماری های مزمن کمک کند. تحقیقات نشان داده است که در مقایسه با چای سبز، چای سفید حاوی مقادیر مشابه آنتی اکسیدان ها و پلی فنل ها است که برای جلوگیری از آسیب ناشی از رادیکال های آزاد کار می کنند.

 

۲٫ سلامت دهان را بهبود می بخشد :

فواید چای سفید شامل توانایی بهبود سلامت دهان است. پلی فنل ها و تانن ها در چای سفیدی باعث جلوگیری از رشد باکتری در دهان می شوند. مزایای چای سفید همچنین شامل توانایی برای جلوگیری از حفره ها ، به علت فلوراید موجود در آن است.

 

فواید چای سفید

 

۳٫ سرعت سوزاندن چربی را افزایش می دهد :

مزایای چای سفید عبارتند از: توانایی افزایش سوزاندن چربی. چای سفید مانند چای سبز حاوی ترکیبات گیاهی به نام کاتچین است که به طور طبیعی عملکرد متابولیسم را افزایش می دهد. تحقیقات نشان داده است که عصاره چای سفید می تواند منجر به تجزیه سلول ها در هنگام جلوگیری از تشکیل سلول های چربی جدید شود.

۴٫ می تواند سلول های سرطانی را از بین ببرد :

تحقیقات نشان می دهد که مزایای چای سفید ممکن است شامل توانایی کشتن سلول های سرطانی باشد. با وجود آنتی اکسیدان های قوی آن حاوی چای سفید به عنوان غذای ضد سرطانی محسوب می شود .

 

۵٫ بهبود سلامت باروری :

مزایای چای سفید عبارتند از: توانایی بهبود سلامت تولید مثل. تحقیقات نشان داده است که چای سفید میتواند به افزایش باروری کمک کند، عصاره چای سفید باعث بهبود حیات و کیفیت اسپرم در پیش از بارداری میشود.

 

فواید چای سفید

 

۶٫ سلامت مغز را محافظت می کند :

مزایای چای سفید شامل توانایی حفاظت از سلامت مغز می باشد. چای سفید حاوی کاتچین ها است که از آسیب های ناشی از استرس اکسیداتیو و سمیت محافظت می کنند. آنتی اکسیدان ها در چای سفید همچنین می توانند به بهبود عملکرد شناختی کمک کنند و خطر کاهش شناختی را کاهش دهند.

 

 

۷٫ کاهش سطح کلسترول :

مزایای چای سفید عبارتند از: توانایی کاهش سطح کلسترول به طور طبیعی. ترکیبات در چای سفید با کاهش کلسترول و LDL کلسترول باعث بهبود سلامت قلب و عروق می شوند.

 

 

مترجم فارسی طب

منبع : davidwolfe.com

 

 

 

 

همچنین ببینید

کاهش التهاب

کاهش التهاب با استفاده از برخی مواد غذایی

التهاب پاسخ ایمنی طبیعی است. در هنگام التهاب پوست شما متورم و قرمز می شود. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *