دوشنبه ، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸
خانه / قلب و عروق / فعالیت جنسی و بیماری قلبی / بیماری قلبی، مانع فعالیت جنسی نیست.

فعالیت جنسی و بیماری قلبی / بیماری قلبی، مانع فعالیت جنسی نیست.

یکی از نگرانی‌هایی که بسیاری از بیماران قلبی به‌ویژه کسانی که تحت جراحی باز قلب قرار گرفته اند . مساله ناتوانی و کاهش فعالیت جنسی پس از طی این درمان‌هاست. جالب است بدانید بررسی‌ها نشان داده است ریشه بروز ناتوانی جنسی در بسیاری از بیماران قلبی به خود بیماری‌شان برنمی‌گردد بلکه نگرانی، ترس و اضطراب این دسته بیماران از این که به دنبال فعالیت جنسی و بیماری قلبی مواجه شوند موجب خودداری آنها از فعالیت جنسی می‌شود .

 

فعالیت جنسی و بیماری قلبی .

 

چند نکته درباره فعالیت جنسی و بیماری قلبی :

۱/ فعالیت جنسی عموما  از فعالیت بدنی متوسط ​​تا شدید است و بنابراین معمولا برای افراد مبتلا به بیماری قلبی مفید است.

۲/ گرچه خطر ابتلا به حمله قلبی در فعالیت جنسی و طول فعالیت جنسی بیشتر از استراحت است، اما در طول فعالیت جنسی احتمال حمله قلبی بسیار کم است.

۳/ مردان فعال مبتلا به بیماری های جنسی با اختلالات قلب و سیستم قلبی عروقی (که شامل آنژین صدری، فشار خون بالا، نارسایی قلبی، ریتم های غیر طبیعی قلب و انسداد دریچه آئورت (تنگی آئورت)  باید با دکتر خود مشورت کنند.

۴/ معمولا فعالیت جنسی، زمانی که بیماری ملایم باشد، علایم کمتری داشته باشد، و  فشار خون طبیعی باشد، بی خطر است.

۵/ اگر بیماری شدید یا متوسط ​​باشد یا اگر انسان شرایط دیگری داشته باشد که موجب حمله قلبی می شود، ممکن است آزمایشی برای تعیین میزان فعالیت جنسی فعال فرد انجام شود.

۶/ اگر بیماری شدید باشد یا اگر مرد دارای قلب بزرگ است که جریان خون را از بطن چپ خارج می کند (کاردیومیوپاتی انسدادی)، فعالیت جنسی باید تا بعد از درمان کاهش  یابد. تا شدت نشانه ها را کاهش دهد.

۷/ باید از پزشک خود بپرسید که چه موقع پس از حمله قلبی باید فعالیت جنسی خود را از سر بگیرید.

۸/  انجمن قلب آمریکا توصیه می کند که اگر فعالیت بدنی متوسط ​​و شدید باعث درد و یا تنگی نفس در فرد نمی شود. فعالیت جنسی خود را  بعد از یک هفته پس از حمله قلبی شروع کند.

استفاده از سیلدنافیل ، واردنافیل ، avanafil یا تادالافیل در مردانی که بیماری قلبی دارند خطرناک است. 

در اغلب موارد، آزمایش برای تعیین ایمنی فعالیت جنسی شامل نظارت بر قلب برای نشانه های فقر خون در حالی که مرد در یک تردمیل ورزش است انجام می شود. اگر میزان گردش خون در طی ورزش کافی باشد، احتمال بروز حمله قلبی در طول فعالیت جنسی بسیار بعید است.

 

 

همچنین ببینید

آتروفی بیضه چیست ؟ علت آتروفی بیضه چیست؟

آتروفی بیضه هنگامی رخ می دهد که بیضه ها کوچک می شوند. بیضه ها دو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *