یکشنبه ، ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
خانه / پزشکی,سلامت / بیماری ها و راه درمان / علائم سیفلیس / ۶ نشانه مهم ابتلا به سیفلیس

علائم سیفلیس / ۶ نشانه مهم ابتلا به سیفلیس

سیفلیس بیماری ای است که از طریق رابطه جنسی منتقل می شود و باعث عوارض طولانی مدت می شود. این بیماری توسط یک باکتری ایجاد می شود. هنگامی که یک فرد مبتلا به سیفلیس می شود، دوره انکوباسیون شروع می شود و حدود ۲۱ روز قبل علائم سیفلیس ظاهر می شود .

این بیماری معمولا دارای چهار مرحله است و هر کدام با نشانه های مختلف مشخص می شوند. این عفونت ممکن است برای مدتی فعال باشد و در زمان های دیگر غیر فعال شود.

 

علائم سیفلیس

 

شما می توانید نشانه های مختلف سیفلیس را فقط زمانی که عفونت فعال است تجربه کنید. اما حتی اگر نشانه ای از سیفلیس را تجربه نکنید، می توانید این بیماری را به فرد دیگری منتقل کنید.

همچنین، شما نیازی به داشتن رابطه جنسی برای آلوده شدن به سیفلیس ندارید ، حتی نزدیک شدن به اندام تناسلی، راست روده یا دهان فرد مبتلا به سیفلیس می تواند باعث این بیماری شود. برخی از علائم سیفلیس عبارتند از: شانکر، بثورات، گلودرد و ضعف.

 

علائم سیفلیس :

شانکروئید :

 

علائم سیفلیس

 

شانکر، زخم کوچک، اولین علامت سیفلیس در مرحله اولیه است. در قسمتی از پوست جایی که باکتری ها وارد بدن می شوند، ایجاد میشود. این منطقه عمدتا آلت تناسلی در مردان و واژن در زنان است. با این حال  همچنین می تواند در زبان، گردن رحم، لب ها و یا هر بخش دیگر بدن ایجاد شود.

معمولا در بدن فقط یک شانکر وجود دارد، اما ممکن است گاهی اوقات بیش از یک مورد پیدا کنید. که بیشتر بعد از ۳ هفته از عفونت ظاهر می شود، اما می تواند بین ۹ تا ۹۰ روز پس از اینکه شما مبتلا به سیفلیس شدید، ایجاد  شود. شانکر بدون درد است و بیشتر در داخل بدن ظاهر می شود.

حتی اگر شما هیچ درمانی را دریافت نکنید، اغلب در هفته ۳-۶ از بین می رود.

 

 

بثورات :

 

علائم سیفلیس

 

بثورات بیشتر در مرحله دوم سیفلیس مشاهده می شود. بثورات به نظر می رسد قرمز مایل به قهوه ای است اما خارش ندارد.  همیشه دارای ظاهر یکسان نیستند.

بثورات می تواند برای چند هفته یا حتی چند ماه باقی بماند. آنها اغلب در کف دست و پاها ظاهر می شوند. اما هنگامی که بدون درمان باقی بماند، می تواند کل بدن را که معمولا پس از ۲ تا ۱۰ هفته از ظاهر شانکر ظاهر می شود پوشش دهد.

 

 

گلو درد :

 

علائم سیفلیس .

 

گلودرد همچنین علائم رایج سیفلیس است. این را می توان در مرحله دوم سیفلیس مشاهده کرد .که می تواند شدید و دردناک باشد. اغلب موارد، بثورات و گلودرد همراه با هم می آیند، و مدیریت آن را سخت تر می کنند.

 

 

ریزش مو :

 

علائم سیفلیس

 

ریزش مو یکی از علائم اصلی سیفلیس است. در این بیماری،  ریزش مو در ابرو، سر و مژه اتفاق می افتد. اگرچه بسیاری از علل باعث ریزش مو میشوند، اما اگر میزان ریزش مو همراه با نشانه های دیگر سیفلیس  مانند تب، گلودرد و بثورات مشاهده شود، باید بدانید که از سیفیلیس رنج می برید.

 

 

تورم غدد لنفاوی :

 

علائم سیفلیس

 

گره لنفاوی متورم یکی از علائم اصلی سیفلیس است. وقتی فردی مبتلا به سیفلیس می شود، ممکن است غدد لنفاوی متورم را مشاهده کند.

 

 

ضعف :

 

علائم سیفلیس

 

سیفلیس، ممکن است ضعف حاد و سردرد را ایجاد کند که باعث ناراحتی زیادی می شود. همچنین ممکن است باعث کاهش ناگهانی وزن و تحریک پذیری ناشی از کمبود انرژی شود.

 

 

مترجم فارسی طب

منبع : natural-homeremedies.com

همچنین ببینید

کم خونی

مواد غذایی غنی از آهن را بشناسید و مصرف کنید .

مواد غذایی غنی از آهن _ آهن موجب تولید هموگلوبین میشود و هموگلوبین ها به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *