خانه / اخبار علمی و پزشکی / عفونت گوش / تغذیه با شیر مادر ابتلا به عفونت گوش را کاهش میدهد

عفونت گوش / تغذیه با شیر مادر ابتلا به عفونت گوش را کاهش میدهد

مطالعات نشان می دهد که نوزادان شیرخوار در معرض خطر کمتری برای ابتلا به عفونت گوش هستند.  آکادمی اطفال آمریکا (AAP) در دستورالعمل بالینی خود لیست تغذیه با شیر مادر را برای حداقل یک سال و به طور انحصاری برای شش ماه به عنوان یک استراتژی موثر برای کاهش عفونت گوش نشان می دهد. پزشکان متخصص اطفال می گویند رابطه بین دوز و واکنش بین شیردهی و خطر ابتلا به عفونت گوش وجود دارد؛ هر چه شیر دادن بیشتر باشد ، حفاظت قوی تر است.

 

عفونت گوش .

 

توصیه های دیگر برای جلوگیری از عفونت گوش کودک عبارتند از:

۱٫دست های کودک خود را پاک کنید.  قبل از غذا خوردن، قبل از دست زدن به بافت های مورد استفاده، و اغلب در فصل سرما / آنفولانزا، دست ها را بطور کامل بشویید.

۲٫ بهداشت را به خوبی رعایت کنید. باید دست های کودکان خود را در طول روز ، بخصوص قبل از غذا خوردن و بعد از استفاده از حمام شستشو دهند.

۳٫ باید به طور مرتب دستها را بشویید. استفاده از ضدعفونی کننده دست جایگزین مناسب برای شستن دست است. اسباب بازی ها باید اغلب پاک شود.

۴٫ کودک خود را از دود تنباکو دور نگه دارید. اعتقاد بر این است که قرار گرفتن در معرض دوم و سوم با دود سیگار باعث افزایش خطر عفونت گوش می شود.

۵٫ در صورت تغذیه با بطری، دقت کنید باطری رها نشود. و شیر وارد گوش نشود.

 

عفونت های گوش یکی از شایعترین بیماری های دوران کودکی می باشد. در حالی که ۷۵ درصد کودکان در یکسال اول زندگی خود، حداقل یک بار  دچار عفونت گوش میشوند. با این حال تحقیقات نشان می دهد که تغذیه با شیر مادر بخاطر داشتن آنتی بادی های فراوان می تواند از عفونت گوش در کودکان جلوگیری کند.

 

 

بیشتر بخوانید تا سالم بمانید :

غذای کمکی کودک / نحوه شروع و نوع مصرف غذای کمکی در کودکان

نوروپاتی شنوایی چیست ؟ آشنایی با نوروپاتی شنوایی در کودکان

همچنین ببینید

درمان بثورات پوشکی .

درمان بثورات پوشکی با استفاده از روش های طبیعی در خانه

در اینجا ما برخی از داروهای خانگی را ذکر کرده ایم که می تواند به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *