یکشنبه ، ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
خانه / آشپزی / شربت سکنجبین / تابستانی دل پذیر با عرقیات گیاهی

شربت سکنجبین / تابستانی دل پذیر با عرقیات گیاهی

عرقیات گیاهی علاوه بر اینکه می توانند از عطش و دمای بدنتان بکاهند. می توانند فواید متعددی برای سلامت جسم و روح شما داشته باشند. شربت سکنجبین یکی از این عرقیات گیاهی می باشد که دارای خواص فراوانی است. تهیه شربت عرقیات آسان است.

یک دوم پارچ را از عرق پرکرده و بقیه را آب و شکر اضافه کنید. در روزهای تابستان این شربت های گیاهی را در کنار اعضای خانواده خود تهیه کرده و تابستانی خنک و سالم را با عرقیات گیاهی تجربه کنید.

 

شربت سکنجبین و خیار

 

شربت سکنجبین :

زکریای رازی گفته است: نوشیدن شربت سکنجبین منافع بسیار دارد. یکی از این منافع سکنجبین آن است. که چون آن را با یخ خنک کرده و بنوشید. صفرا را می برد و از التهاب و حرارت معده می کاهد. آنچه بلغم در معده و روده ها باشد. خارج می کند.

اگر سکنجبین را با ریشه و تخم کاسنی مخلوط کرده و کمی گلاب به ان اضافه کنید. نوشابه ای پر سود و شگفت آور می شود. به خصوص برای کسانی که  جگر و معده ای گرم داشته و یا دچار گرفتگی معده شده اند. برای کسانی که مبتلا به نفخ می باشند. منافع زیادی دارد. اما برای مبتلایان به زخم معده و روده مضر است.

 

شربت سکنجبین – خیار :

این شربت به دلیل داشتن سکنجبین اثرات ضد دل درد و نفخ دارد. خیار آن اثر خنک کننده و ضد تشنگی دارد. برای تهیه ی آن می توانید مقداری خیار رنده شده را به مخلوط آب و شربت سکنجبین اضافه کنید و سرد بنوشید.

نوشیدن شربت سکنجبین به دلیل خاصیت و طبع سرد و خنکی که دارد موجب کاهش حرارت بدن و از بین رفتن گرمای درونی می شود. به این ترتیب فرد بعد از نوشیدن این شربت احساس راحتی و خنکی می کند. بهتر است این شربت را به صورت خنک در کنار یخ سرو کرده و مقداری خیار رنده شده نیز در آن بریزید. تا علاوه بر رفع تشنگی ، التهاب ناشی از گرما را در بدن تسکین دهد.

 

 

 

همچنین ببینید

کاهش التهاب

کاهش التهاب با استفاده از برخی مواد غذایی

التهاب پاسخ ایمنی طبیعی است. در هنگام التهاب پوست شما متورم و قرمز می شود. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *