خانه / آشپزی / شربت سکنجبین / تابستانی دل پذیر با عرقیات گیاهی

شربت سکنجبین / تابستانی دل پذیر با عرقیات گیاهی

عرقیات گیاهی علاوه بر اینکه می توانند از عطش و دمای بدنتان بکاهند. می توانند فواید متعددی برای سلامت جسم و روح شما داشته باشند. شربت سکنجبین یکی از این عرقیات گیاهی می باشد که دارای خواص فراوانی است. تهیه شربت عرقیات آسان است.

یک دوم پارچ را از عرق پرکرده و بقیه را آب و شکر اضافه کنید. در روزهای تابستان این شربت های گیاهی را در کنار اعضای خانواده خود تهیه کرده و تابستانی خنک و سالم را با عرقیات گیاهی تجربه کنید.

 

شربت سکنجبین و خیار

 

شربت سکنجبین :

زکریای رازی گفته است: نوشیدن شربت سکنجبین منافع بسیار دارد. یکی از این منافع سکنجبین آن است. که چون آن را با یخ خنک کرده و بنوشید. صفرا را می برد و از التهاب و حرارت معده می کاهد. آنچه بلغم در معده و روده ها باشد. خارج می کند.

اگر سکنجبین را با ریشه و تخم کاسنی مخلوط کرده و کمی گلاب به ان اضافه کنید. نوشابه ای پر سود و شگفت آور می شود. به خصوص برای کسانی که  جگر و معده ای گرم داشته و یا دچار گرفتگی معده شده اند. برای کسانی که مبتلا به نفخ می باشند. منافع زیادی دارد. اما برای مبتلایان به زخم معده و روده مضر است.

 

شربت سکنجبین – خیار :

این شربت به دلیل داشتن سکنجبین اثرات ضد دل درد و نفخ دارد. خیار آن اثر خنک کننده و ضد تشنگی دارد. برای تهیه ی آن می توانید مقداری خیار رنده شده را به مخلوط آب و شربت سکنجبین اضافه کنید و سرد بنوشید.

نوشیدن شربت سکنجبین به دلیل خاصیت و طبع سرد و خنکی که دارد موجب کاهش حرارت بدن و از بین رفتن گرمای درونی می شود. به این ترتیب فرد بعد از نوشیدن این شربت احساس راحتی و خنکی می کند. بهتر است این شربت را به صورت خنک در کنار یخ سرو کرده و مقداری خیار رنده شده نیز در آن بریزید. تا علاوه بر رفع تشنگی ، التهاب ناشی از گرما را در بدن تسکین دهد.

 

 

 

همچنین ببینید

درمان یبوست مزمن

درمان یبوست مزمن / بهترین داروهای گیاهی برای یبوست مزمن

یبوست مزمن زمانی است که یک فرد کمتر از سه بار در هفته مدفوع می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *