خانه / پرستاری و مامایی / سرطان سینه | پاد زهرهای غذایی در برابر سرطان سینه

سرطان سینه | پاد زهرهای غذایی در برابر سرطان سینه

آنچه میخورید در ابتلا به سرطان سینه , سرعت رشد سرطان موجود , گسترش آن به سایر بخش های بدن و بالاخره سرانجام نهایی آن اثر میگذارد. با وجود آنکه عوامل مهمی در به وجود آمدن سرطان سینه دخالت دارند , ولی امروزه غذای مصرفی به عنوان عامل مهم تلقی میشود.

سرطان سینه همانند سرطان های رحم و تخمدان از نوع وابسته به هورمون است , یعنی به نظر میرسد که ازدیاد هورمون زنانه استروژن موجب تحریک , ایجاد و رشد این سرطان ها میشود.

 

سرطان سینه .

در اینجا خوراکی هایی که از ایجاد و بقای سرطان سینه جلوگیری میکنند نام برده میشوند:

کلم:

کلم و گیاهان هم خانواده اش را در فهرست خوراکی هایی قراردهید که میتوانند با تنظیم میزان استروژن به ایمنی شما در برابر ابتلا به سرطان سینه کمک کنند. برخی خوراکی ها میتوانند سرعت دفع استروژن را از بدن افزایش دهند و سوخت و ساز استروژن را چنان سرعت بخشند که مقادیر کمتری برای ایجاد سرطان در دسترس باشد. این همان کاری است که ترکیبات موجود در سبزیجات خانواده چلیپاییان یعنی بروکلی , گل کلم , کلم فندوقی انجام میدهند و برای برخورداری از بالاترین اثر , بهتر است این گیاهان به صورت خام یا نیم پز مصرف شوند.

سبوس گندم:

شیوه دیگر مبارزه با سرطان سینه از راه کاهش استروژن در خون , مصرف سبوس گندم میباشد. خاصیتی سحرآمیز در سبوس گندم وجود دارد که در سایر انواع سبوس ها وجود ندارد , و آن این است که میتواند از سطح استروژن سرطان زا در خون به میزان زیادی بکاهد.

سویا:

افرادی که بیشترین مقادیر فرآورده های سویا را مصرف میکنند بالاترین غلظت های ایزوفلاوونوئید را در ادرار دارند که عوامل ضد سرطان به ویژه سرطان های سینه و پروستات هستند.
فقط پروتئین سویا خاصیت محافظت کنندگی دارد. این شامل لوبیای سویا , پروتئین استخراجی سویا , شیر سویا , پنیر سویا و خمیر سویا میشود نه سس سویا و روغن سویا.

لوبیا:

مصرف زیاد لوبیا میتواند شما را در برابر سرطان سینه محافظت کند , زیرا لوبیا حاوی ماده فیتواستروژن است که فعالیت استروژن سرطان زا را مهار میکند. ترکیبات ضد سرطان گوناگونی در لوبیا یافت میشود که از آن جمله میتوان مهارکنندگان پروتئاز و فیتاز را نام برد.

غذاهای دریایی:

غذاهای دریایی به ویژه ماهی های چرب میتوانند در مهار سرطان سینه کمک کنند. مصرف روغن ماهی موجب تضعیف علائم زیست شناختی گسترش سرطان سینه در زنانی میشود که در معرض بیشترین خطر ابتلا به این بیماری قرار دارند.

ویتامینD:

زنان مُسِنی که از مصرف غذاهای سرشار از ویتامینDخودداری میکنند بیشتر در معرض ابتلا به سرطان سینه هستندبهترین منابع ویتامینDعبارتند از:ماهی آزاد , ساردین , ماهی خالدار , شاه ماهی , ماهی تن و همچنین شیر غنی شده با ویتامینD(البته شیر کم چرب).

ویتامینC:

میوه ها و سبزی های سرشار از ویتامین ث مصرف کنید زیرا میتوانند شما را در هر سنی باشید از خطر ابتلا به سرطان سینه و نیز انواع سرطان های دیگر حفظ کنند.

همچنین ببینید

کم خونی

مواد غذایی غنی از آهن را بشناسید و مصرف کنید .

مواد غذایی غنی از آهن _ آهن موجب تولید هموگلوبین میشود و هموگلوبین ها به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *