خانه / پزشکی,سلامت / رقص | کدام اشکال رقص باعث لاغری میشوند؟

رقص | کدام اشکال رقص باعث لاغری میشوند؟

رقصیدن یک نوع هنر است که توسط اجداد ما به دست آمده است و با گذشت زمان تکامل یافته است. با توجه به تحقیقات انجام شده , یک ساعت رقص , باعث سوختن ۴۰۰کالری میشود که مانند شنا کردن یا دوچرخه سواری است. همچنین رقصیدن منظم باعث کاهش یافتن کلسترول و کاهش ضربان قلب و فشار خون نیز میشود.

اشکال مختلف رقصیدن وجود دارد که میتواند در کاهش وزن و سوختن کالری به شما کمک کند. فقط کافی است شما رقصی مناسب را که با ساختار بدن , قدرت و استقامت بدن شما تناسب دارد را انتخاب نمایید.

 

کدام اشکال رقص باعث لاغری میشوند؟

۱/ رقص آزاد:

این شکل به شما این امکان را میدهد که آزادانه حرکت کنید بدون اینکه از مراحل رقص یا حرکات بدن ناراحت شوید. رقص آزاد ساده ترین شکل کلی رقصیدن است و میتواند توسط تمام گروه های سنی انجام شود.

علاوه بر ایجاد کاهش وزن , بدن شما را انعطاف پذیرتر میکند. این شکل را میتوان بر روی هر نوع موسیقی با صدای بلند انجام داد و شما میتوانید سرعت خود را به هر صورتی که دوست داشتید در آورید. اگر قصد کاهش وزن دارید باید به مدت۳۰دقیقه این نوع رقص را تمرین کنید. شما میتوانید به تنهایی و یا به صورت گروهی از این نوع رقصیدن لذت ببرید.

۲/  هیپ هاپ :

هیپ هاپ شهری , شکل خیابانی رقص است که‌ محبوب ترین شکل در کلوب های شبانه میباشد و تمام بدن را درگیر میکند. این نوع رقصیدن در کاهش وزن شما تأثیر زیادی دارد.

 

رقص

 

۳/  کاباره (رقص شکم):

این رقص عجیب و غریب میباشد. این فرم به نام kirsharki نیز شناخته میشود و شامل حرکات ایزومتری آهسته و کنترل شده است که باعث حفظ انعطاف پذیری و بهبود گردش خون میشود. تکان دادن شکم یا پایین بدن , باعث سوزاندن کالری در قسمت های ران و شکم میشود. اگر این نوع  را به مدت ۱ساعت انجام دهید باعث سوزاندن۳۰۰کالری میشوید , اما دقت داشته باشید که این نوع رقص یک تمرین هوازی نیست .

۵/  سالسا:

این نوع رقص پیچیده و هیجان انگیز میباشد و در آمریکای لاتین محبوبیت زیادی دارد.از رقص ترکیبی , زومبا و موسیقی merengue الهام گرفته است. یک ساعت سالسا باعث میشود شما ۴۲۰کالری از دست بدهید و به همین علت انتخاب خوبی برای کاهش وزن میباشد.

 

رقص

 

۶/  زومبا:

زومبا شامل سولسا , رمبو , merengue و هیپ هاپ میشود . کلاس های zumba توسط بسیاری از ورزشگاه های زنجیره ای در سراسر کشور ارائه میشود و هدف آنها ایجاد هماهنگی با افراد است. شما در این نوع رقصیدن احتیاج به هیچ گونه شریکی ندارید و اکثر مراحل این نوع  آسان میباشد. شما میتوانید با استفاده از DVD این آن را آموزش ببینید.  زومبا باید حداقل ۲ تا ۳ روز در هفته انجام شود تا شما کاهش وزن پیدا کنید.

 

 

رقص

 

۷/ باله:

باله در شکل دادن به بدن شما نقش مهمی دارد و این گونه رقصها نیاز به انعطاف , قدرت و دقت بالایی دارند. جنبش های آهسته و کنترل شده ای که در این نوع وجود دارد باعث میشود عضلات شما نرم شود و به طولانی شدن و کشش ماهیچه ها کمک میکند. در ضمن در کاهش وزن نیز موثر است.

 

رقص

۸/  قطبی:

این نوع باعث افزایش انعطاف پذیری شما میشود و به شما کمک میکند تا کالری کمی بسوزانید.

 

۹/ رقص آفریقایی:

این نوع  بسیار سرگرم کننده میباشد و ترکیبی از رقصهای معاصر و سنتی آفریقا است و بسیار هوازی میباشد.

و اما در آخر توصیه میکنیم لباس هایی که برای رقص انتخاب میکنید , لباس هایی شل و آزاد باشند تا شما احساس راحتی بیشتری داشته باشید و انتخاب کفش مناسب  نیز توصیه میشود.

 

منبع: stylecraze.com

همچنین ببینید

کم خونی

مواد غذایی غنی از آهن را بشناسید و مصرف کنید .

مواد غذایی غنی از آهن _ آهن موجب تولید هموگلوبین میشود و هموگلوبین ها به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *