یکشنبه ، ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
خانه / پزشکی,سلامت / بهداشت بانوان / راه های رفع ترک های بارداری با استفاده از گیاهان دارویی

راه های رفع ترک های بارداری با استفاده از گیاهان دارویی

رفع ترک های بارداری _ ترک های دوران بارداری موجب خجالت بسیاری از بانوان میشوند. این ترک ها یک مشکل پزشکی را نشان نمی دهند بلکه فقط به علت افزایش وزن مادر ,در دوران بارداری رخ میدهند. ژنتیک و استرس میتواند بر افزایش ترک های پوستی تأثیر بگذارد. این ترک ها بیشتر در قسمت هایی مانند شکم , ران و سینه ها به وجود می آید.

 

رفع ترک های بارداری

 

راه های رفع ترک های بارداری :

۱/ کره کاکائو:

کره کاکائو یکی از راه های مورد قبول برای رفع ترک های بارداری میباشد و موجب نرم و صاف شدن پوست میشود و کششی که در پوست به علت دوران بارداری ایجاد شده است را کاهش میدهد.

رفع ترک های بارداری

۲/ کره شیا:

کره شیا دارای ویژگی های مرطوب کنندگی و آبرسانی به پوست میباشد و همچنین میتواند به بازسازی سلول های پوست کمک کند و موجب رفع ترک های بارداری شود.

۳/ آلوئه ورا:

بسیاری از مردم نمی دانند که آلوئه ورا در رفع ترک های بارداری و رفع کشش ایجاد شده در پوست به علت دوران بارداری , موثر است. شما میتوانید ژل آلوئه ورا را بر قسمت های ترک خورده بمالید.

رفع ترک های بارداری

۴/ روغن کرچک:

روغن کرچک یک عامل مرطوب کننده می یاشد و در بسیاری از نقاط جهان مورد استفاده قرار میگیرد. روغن کرچک دارای اسید چرب ریسینولئیک میباشد که میتواند به رفع ترک های بارداری کمک کند.

۵/ ویتامینE:

ویتامینE یکی از رایج ترین ویتامین های مورد استفاده برای ارتقای سلامت پوست میباشد و میتواند از آسیب های رادیکال های آزاد جلوگیری کند و باعث شود صدمه ی کمتری به پوست برسد. مهم تر از همه توانایی ویتامینE برای سرعت بخشیدن و به حداقل رساندن زخم ها میباشد. همچنین شما میتوانید برای رفع ترک های بارداری هر روز مکمل ویتامینE مصرف کنید.

رفع ترک های بارداری

۶/ پودر زردچوبه:

زردچوبه هنگامی که پودر شود میتواند به رفع ترک های بارداری کمک کند. زردچوبه میتواند کشش ایجاد شده در قسمت شکم را طی چند هفته کاهش دهد.

 

 

منبع:
naturalfoodseries.com

همچنین ببینید

کم خونی

مواد غذایی غنی از آهن را بشناسید و مصرف کنید .

مواد غذایی غنی از آهن _ آهن موجب تولید هموگلوبین میشود و هموگلوبین ها به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *