خانه / روانشناسی / راه های رسیدن به خوشبختی | ۱۴راه که باعث میشود به خوشبختی برسید

راه های رسیدن به خوشبختی | ۱۴راه که باعث میشود به خوشبختی برسید

راه های رسیدن به خوشبختی چیست؟

خوشبختی یکی از مهمترین اهداف زندگی میباشد. بعضی افراد , استقلال مالی را با خوشبختی اشتباه میگیرند و گمان میکنند در صورتی که خانه و یا ماشین های لوکس داشته باشند , خوشبخت به حساب می آیند.

 

راه های رسیدن به خوشبختی .

 

اما باید بدانید همه ی ما میتوانیم احساس خوشبختی داشته داشته باشیم ؛ یک خانه بزرگ یا یک ماشین جدید , در واقع شما را خوشحال نخواهد کرد. در ادامه شما را با راه هایی ساده آشنا خواهیم ساخت که عمل کردن به آنها باعث میشود , زندگی شادتری داشته باشید.

 

راه های رسیدن به خوشبختی :

۱/ برای هر چه دوست دارید وقت بگذارید:

اگر شما به بازی فوتبال , نوشتن اشعار یا آموزش دادن بچه ها به شنا کردن , اشتیاق دارید برای آن وقت بگذارید زیرا در صورتی که به انجام فعالیت های مورد علاقه تان بپردازید , تمام وجود شما سرشار از شادی میشود. چقد ر خوب است که خودتان را به کارهایی مجبور کنید که دوست دارید.

 

۲/ دیگران را راهنمایی کنید:

گاهی اوقات بعد از اینکه به اهداف شخصی مان میرسیم , احساس رضایت نداریم , و علت این بی رضایتی , اهمیت ندادن به زندگی دیگران است. هنگامی که ما داوطلبانه به دیگران کمک میکنیم , احساس خوبی در ما به وجود می آید و این احساس خوب یک منبع بالقوه برای خوشبختی ما است.

 

۳/ سپاسگزار باشید:

هنگامی که به تمام چیزهایی که باید از آن سپاسگزار باشید فکر میکنید , متوجه خواهید شد که شما خوشبخت هستید , حتی بدون اینکه متوجه آن شوید. سپاسگزاری برای داشتن سقف روی سر , داشتن غذا برای خوردن , داشتن فرزندان سالم و همسرخوب باعث میشود در شما احساس خوشبختی به وجود آید.

 

۴/ احساساتتان را با دیگران به اشترک بگذارید:

آن دسته از افکار و توانایی هایی که دارید و باعث میشوند در زندگی احساس راحتی بیشتری داشته باشید را با دیگران به اشتراک بگذارید , در این صورت دیگران به شما احساس مثبت تری خواهند داشت و باعث میشود شما کمتر احساس تنهایی کنید.

 

۵/ لطفا بیشتر لبخند بزنید:

یکی از راه های رسیدن به خوشبختی لبخند زدن میباشد همیشه شما می توانید لبخند بزنید حتی لبخند زدن از روی اجبار , در شما احساس خوبی به وجود می آورد , فقط کافیست تمرین کنید چگونه در موقعیت های مختلف لبخند بزنید.

 

۶/ ورزش کنید:

به یاد دارید آخرین باری که به ورزشگاه یا باشگاه رفتید چه زمانی بود؟ ورزش کردن باعث کاهش استرس میشود و اندروفین را آزاد میکند.

 

۷/ برای خود مربی زندگی انتخاب کنید:

در صورتی که شما مربی زندگی داشته باشید , باعث میشود زندگی خود را بهتر ارزیابی کنید. شاید شما در زندگی خود دارای اعتقادات محدود کننده ای باشید , بدون اینکه از آن خبر داشته باشید. مربی زندگی , به شما کمک میکند تا دریابید که چرا واقعا از زندگی ناراضی هستید و باعث میشود احساس بهتری در شما به وجود آید.

 

۸/ استرس را مدیریت کنید:

یکی از راه های رسیدن به خوشبختی , مدیریت استرس میباشد. شما سزاوار خوشبختی هستید و اجازه ندهید استرس , سد رسیدن شما به خوشبختی شود. تمرین هایی مانند مدیتیشن میتواند به شما در مدیریت استرس کمک کند.

 

۹/ گذراندن وقت با عزیزانتان را فراموش نکنید:

یکی از راه های رسیدن به خوشبختی , ارتباط برقرار کردن با اطرافیان میباشد. انسان یک موجود اجتماعی است و باید قسمتی از وقت و انرژی خود را به دیگران اختصاص دهد.

 

۱۰/ از تفکر منفی دوری کنید:

یکی دیگر از راه های رسیدن به خوشبختی , تخلیه ی تفکر منفی است. سعی کنید جسارت های منفی خود را با برخی از موارد مثبت جایگزین کنید. یکی از راه هایی که باعث کاهش تفکر منفی میشود , محدود کردن ارتباط با افراد منفی گرا میباشد.

 

۱۱/ هدیه های بیشتری بدهید:

لازم نیست هدیه های گرانبها برای دیگران بخرید , گاهی اوقات یک شعر , یادداشت عاشقانه , ایمیل متفکرانه و … باعث بهتر شدن حال شما میشود و به شما انرژی مثبت میدهد.

 

۱۲/ دیگران را ببخشید و فراموش کنید:

اینکه از شخصی کینه به دل بگیرید , بیشتر باعث اذیت و آزار خودتان میشود نه دیگران. از خودتان بپرسید: چه کاری انجام دهم تا از گذشته بیرون بیایم؟ سعی کنید تمرکزتان را بر روی زمان حال و آینده بگذارید و اگر شخصی در گذشته شما را ناراحت کرده او را ببخشید تا خودتان بیش از این اذیت نشوید.

۱۳/ در طبیعت پیاده روی کنید:

یکی دیگر از راه های رسیدن به خوشبختی و احساس خوب ,قدم زدن در طبیعت میباشد که باعث میشود احساس خوبی در شما به وجود بیاید. امروزه انسان ها در جهانی مصنوعی و انسان ساز زندگی میکنند و باید گاهی از این جهانِ مصنوعی فاصله بگیرند و به طبیعت قدم بگذارند.

 

۱۴/ خودتان باشید:

با توجه به سخنان استیو جابز ” وقت شما محدود است , پس زندگی را هدر ندهید” .
قبول کنید تنها فردی که میتواند حال شما را خوب کند , خودتان هستید. همیشه خودتان باشید حتی اگر کسی خوشش نیامد.

همچنین ببینید

اعتیاد به اینترنت

اعتیاد به اینترنت چیست؟ عوامل خطر و عوارض اعتیاد به اینترنت

اعتیاد به اینترنت یک اختلال روان شناختی است که باعث میشود مردم زمان زیادی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *