خانه / پزشکی,سلامت / بیماری ها و راه درمان / درمان یبوست مزمن / بهترین داروهای گیاهی برای یبوست مزمن

درمان یبوست مزمن / بهترین داروهای گیاهی برای یبوست مزمن

یبوست مزمن زمانی است که یک فرد کمتر از سه بار در هفته مدفوع می کند. این وضعیت ناخوشایندی است که ممکن است منجر به انباشت سموم در بدن فرد شود. اما راه کارهایی برای درمان یبوست مزمن وجود دارد . گه میتوانید انجام دهید تا از این شرایط خلاص شوید.

گیاهان مختلف وجود دارند که ملین هستند، و ممکن است یبوست را از بین ببرند. لیستی از گیاهان مضر که باید برای از بین بردن یبوست مزمن مصرف شوند در ادامه مطلب برایتان آورده ایم.

 

درمان یبوست مزمن

 

درمان یبوست مزمن با بهترین داروهای گیاهی :

روغن کرچک :

مصرف روغن کرچک یک درمان گیاهی برای یبوست است.  مصرف روغن کرچک خالص ایمن است و هیچ اثر جانبی ندارد.

یکی از درمانهای سریع یبوست است که با تخلیه سریع مدفوع همراه است. با این حال، باید هنگام استفاده از آن مراقب باشید، زیرا استفاده مکرر ممکن است خطر وابستگی را افزایش دهد.

 

کاسنی :

کاسنی یک گیاه مدیترانه ای است که دارای خواص طبیعی ملین است . مدفوع را نرم می کند، روده را پاکسازی می کند . از این رو مصرف کاسنی یبوست مزمن را کاهش می دهد.

کاسنی باعث تحریک عضلات روده بزرگ می شود. در پاکسازی کانال گوارش و کاهش ناراحتی مفید است.

 

درمان یبوست مزمن

 

ژل آلوئه ورا و هویج :

ژل آلوئه ورا به عنوان محرک گیاهی حاوی آنتراکینون عمل می کند. که مسئولیت انقباض عضلات روده بزرگ را دارد. این گیاه فقط در مورد یبوست مزمن استفاده شود زیرا مصرف منظم آن باعث تحریک شود.

این دو گیاه غنی از فیبر هستند و به کاهش طبیعی کولون کمک می کنند تا مدفوع را پاک کنند. همچنین، آن را نرم و تازه می کنند و تهدیدی برای وابستگی نیست.

گیاهانی که در بالا ذکر شد واقعا در درمان یبوست مزمن بدون هیچگونه عارضه جانبی موثرند. با این حال،ممکن است منجر به وابستگی و شکل گیری عادت شوند.

 

 

مترجم فارسی طب

منبع : natural-homeremedies.com

همچنین ببینید

کم خونی

مواد غذایی غنی از آهن را بشناسید و مصرف کنید .

مواد غذایی غنی از آهن _ آهن موجب تولید هموگلوبین میشود و هموگلوبین ها به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *