خانه / پزشکی,سلامت / بیماری ها و راه درمان / درمان کیست گانگلیون – چگونه کیست های گانگلیونی را درمان کنیم ؟

درمان کیست گانگلیون – چگونه کیست های گانگلیونی را درمان کنیم ؟

در اینجا قصد داریم شما را با برخی از درمان های خانگی برای درمان کیست گانگلیون آشنا کنیم.

 

درمان کیست گانگلیون .

 

 

کیست گانگلیون یک توده نرم نرم است که به طور کلی بر روی دست در نزدیکی مچ دست یافت می شود. دلیل دقیق وقوع آن معلوم نیست. اندازه کیست ممکن است بسته به میزان مایع موجود در توده ها متفاوت باشد. این کیست ها می توانند در تعداد زیادی وجود داشته باشند یا فقط یک توده بزرگ توده در نزدیکی مچ دیده شود. کیست گانگلیون عموما خوش خیم است. بیمار گاهی اوقات از درد در توده ها شکایت می کند یک  عکس برداری با اشعه ایکس نیز برای تشخیص دقیق مورد نیاز است. به طور کلی، کیست گانگلیون در برخی موارد خود به خود از بین می برد، اما گاهی نیز ممکن است باقی بمانند.

 

درمان کیست گانگلیون با روش های طبیعی:

خوردن میوه ها و سبزیجات :

میوه ها و سبزیجات تازه را روزانه بخورید. زیرا باعث افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن می شود. که به از بین بردن کیست های گانگلیون کمک می کند.و روند درمان را بهبود می بخشد .

 

جینسنگ :

تحقیقات علمی معتقدند که جینسنگ مزایای زیادی برای درمان کیست های گانگلیونی دارد. این گیاه عمدتا در طب  سنتی استفاده می شود. می توان آن را به صورت پودر ، چای و خشک استفاده کرد.

 

 

کمپرس گرم :

به طور طبیعی برای درمان کیست گانگلیون، از روش محبوب فشرده سازی گرم استفاده کنید. از دستمال تمیز استفاده کنید و آن را در آب آشامیدنی خیس کنید. این دستمال را مستقیما بر روی کیست گانگلیون قرار دهید. این روش درد را کاهش می دهد و التهاب را رفع می کند. اندازه کیست گانگلیون نیز کاهش می یابد.

 

 

زردچوبه :

زردچوبه دارای خواص ضد التهابی است. منطقه آسیب دیده باید به صورت روزانه برای نتایج موثر با آب گرم زردچوبه شسته شود. مصرف زردچوبه تازه در رژیم غذایی روزانه نیز می تواند کمک بزرگی باشد. پوسچول زردچوبه می تواند روی کیست قرار گیرد. توده ها در چند روز ناپدید می شوند.

 

 

کیسه های چای :

چای سیاه  ضد التهاب است. آب را کمی بجوشانید و چند کیسه چای را در آن بگذارید.استفاده از این کیسه های چای گرم برای درمان کیست گانگلیون مفید است. کیسه های چای را در منطقه آسیب دیده برای تسکین قرار دهید.

 

 

حمام آب گرم :

حمام آب گرم می تواند در درمان کیست گانگلیون موثر باشد. استفاده از یک پارچه و آب گرم برای فشرده سازی در منطقه آسیب دیده موثر است.

 

روغن زیتون :

روغن زیتون می تواند برای چنین بیمارانی مفید باشد. روغن زیتون گرم را بر روی منطقه آسیب دیده اعمال کنید.

 

آلوئه ورا :

آلوئه ورا یک خنک کننده طبیعی است. هر روز برای بهبود سریع، ژل آلوئه ورا را بر روی منطقه آسیب دیده اعمال کنید.

 

 

گردو :

گردو یک ضد التهابی عالی در طبیعت است. برای به دست آوردن نتایج، گردو را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید.

 

 

روغن کرچک :

روغن کرچک می تواند عنصر خوبی برای درمان کیست گانگلیون باشد.ماساژ روغن کرچک در منطقه آسیب دیده باعث تسکین می شود.

 

سیر :

در هنگام درمان کیست ، سیر میتواند بسیار مفید باشد.  آن را در رژیم روزانه خود قرار دهید. یک سمباده ساخته شده از سیر می تواند بر روی منطقه آسیب دیده برای مقابله بهتر استفاده شود.

 

 

منبع : ehowremedies.com

 

 

همچنین ببینید

کم خونی

مواد غذایی غنی از آهن را بشناسید و مصرف کنید .

مواد غذایی غنی از آهن _ آهن موجب تولید هموگلوبین میشود و هموگلوبین ها به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *