چهارشنبه ، ۲ آبان ۱۳۹۷
خانه / زیبایی ، پوست و مو / درمان قارچ ناخن / درمان های خانگی برای درمان قارچ ناخن

درمان قارچ ناخن / درمان های خانگی برای درمان قارچ ناخن

قارچ Toenail یکی از عفونت های ناخوشایند است که باعث می شود تا ناخن هایتان تغییر رنگ دهد و از بین برود. .بنابراین، مهم است که درمان قارچ ناخن را بدانیم و درمان هایی را که در این شرایط کمک می کنند، استفاده کنیم.

 

درمان قارچ ناخن

 

درمان قارچ ناخن : 

هنگامی که صحبت از درمان قارچ ناخن میشود، ابتدا آزمایش های متعددی انجام می شود. پس از بررسی قارچ، یک پزشک ممکن است برخی از ناخن های پا را برداشته و یک کشت قارچی را برای شناسایی کرنش انجام دهد. پس از شناسایی مناسب عفونت ها، برخی از بهترین گزینه ها عبارتند از کرم ضد قارچی، حذف ناخن، آنتی بیوتیک ها ، لیزر درمانی و …

 

درمان های خانگی برای قارچ ناخن :

برای کسانی که ترجیح می دهند شرایط طبیعی پزشکی خود را به گونه ای طبیعی تر اداره کنند، بسیاری از داروهای خانگی برای درمان قارچ ناخن استفاده میشود.

 

روغن نارگیل :

شما می توانید یک مقدار کمی از این روغن را بر روی ناخن ۲-۳ بار در روز برای بهبود علائم در ۱-۲ هفته مالش دهید.

 

درمان قارچ ناخن

 

روغن درخت چای :

به عنوان یکی از قوی ترین مواد ضد قارچی شناخته شده است . روغن درخت چای یک ماده قوی است که می تواند عفونت های بی شماری را از بین ببرد. فقط چند قطره رقیق شده  از این دارو موثر است و می توان آن را ۱-۲ بار در روز تا زمانی که نشانه ها از بین بروند استفاده شود.

 

دهانشویه :

درست همانطور که مردم از دهانشویه برای از بین بردن عفونت های قارچی در دهان استفاده می کنند، همچنین می تواند  در صورت استفاده موضعی برای درمان قارچ ناخن موثر باشد.  به سادگی یک حوله کاغذی یا پارچه ای را در دهانشویه فرو ببرید و پا را به مدت ۱۰-۱۵ در آن دقیقه قرار دهید.

 

درمان قارچ ناخن

 

سرکه :

این عنصر خانگی معمولی دارای خواص ضد قارچی است و می تواند به سرعت از عفونت قارچی ناخن جلوگیری کند. به سادگی یک قسمت سرکه را با ۲ قسمت آب گرم  مخلوط کنید و انگشتان خود را برای ۱۰-۱۵ دقیقه در آن خیس کنید.

 

روغن زیتون :

هر روز صبح فقط یک قطره روغن زیتون را به ناخن بمالید. در عرض یک هفته نتایج خوبی خواهید دید.

 

درمان قارچ ناخن

 

آب لیمو :

آب لیمو این می تواند گسترش قارچ ناخن را متوقف کند، در حالی که آنتی اکسیدان ها می توانند به پاک کردن سلول های آسیب دیده و تحریک ترمیم و رشد ناخن سالم شما کمک کنند.

 

مترجم فارسی طب

منبع : organicfacts.net

همچنین ببینید

کاهش التهاب

کاهش التهاب با استفاده از برخی مواد غذایی

التهاب پاسخ ایمنی طبیعی است. در هنگام التهاب پوست شما متورم و قرمز می شود. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *