دوشنبه ، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
خانه / پزشکی,سلامت / بیماری ها و راه درمان / درمان صرع / معرفی راه های صحیح درمان صرع

درمان صرع / معرفی راه های صحیح درمان صرع

درمان صرع شامل درمان های طبیعی و تغییر سبک زندگی است. اغلب موارد تشنج ناشی از صرع بخاطر عوامل خارجی است که شامل سوء مصرف الکل، عادت های غذایی نامنظمی است که مانع انتقال اکسیژن و جریان خون به مغز، جذب مواد معدنی ناکافی، میزان استرس بالاتر و غیره می شود . درمان طبیعی می تواند به کاهش فراوانی تشنج و درمان صرع کمک کند.

 

درمان صرع

 

معرفی راه های صحیح درمان صرع :

 

گنجاندن آبمیوه ها و میوه در رژیم غذایی روزانه خود:

مصرف بیش از حد غذاهای گوشتی و لبنی سبب انسداد شریان ها و مسدود شدن اکسیژن و جریان خون می شود. بنابراین غلبه بر رژیم های گیاهی غنی شده با غذاهای طبیعی اغلب برای کنترل تشنج ها توصیه می شود. نوشیدن مقدار زیادی آب میوه و سبزیجات روزانه در بهبود صرع کمک خواهد کرد. برای پاک کردن بدن خود از سموم، هویج، چغندر قند و آب خیار را در رژیم غذایی خود قرار دهید. داشتن مقدار زیادی میوه مخصوصا آب انگور، تشنج را کنترل می کند. مصرف چای گیاهی و مقدار زیادی آب نیز مفید است. افزودن اکسیژن مایع به آب آشامیدنی نیز سودمند است.

 

درمان صرع

 

اجتناب از غذاهای فرآوری شده :

غذاهای فرآوری شده شامل بسیاری از مواد افزودنی است که ممکن است باعث تشنج شود.  از شیرین کننده های مصنوعی دور باشید.  از مصرف شکر سفید ، آرد سفید و برنج سفید اجتناب کنید.

 

درمان صرع

 

گیاهانی که صرع را درمان می کنند :

گیاهان مانند جینسنگ،چای سیاه و چای سبز به منظور بهبود جریان اکسیژن از طریق بدن شناخته شده اند. گیاهان مانند گل یاس و غیره به طور سنتی اعتقاد دارند که صرع را درمان می کنند.

 

درمان صرع

 

مکمل روی :

اعتقاد بر این است که کمبود روی یکی از دلایل اصلی تشنجهای صرعی است. مکمل مناسب روی می تواند موجب بهبود شرایط صرع شود.

 

درمان صرع

 

مکمل های منیزیم :

صرع با کمبود منیزیم ارتباط دارد . این مشکل باید توسط مکمل های منیزیم اصلاح شود.  بادام، بادام زمینی و اسفناج را در رژیم غذایی روزانه خود باشید. تغییرات غذایی که موجب افزایش ویتامین B1 و ویتامین E خواهد شد، در بهبودی کمک خواهد کرد.

 

 

مترجم فارسی طب

منبع : .natural-homeremedies.com

 

 

همچنین ببینید

بهترین غذاها برای دندان

بهترین غذاها برای دندان های شما ( کمک به حفظ سلامت دندان )

ما در این مطلب قصد داریم شما را با بهترین غذاها برای دندان آشنا کنیم . …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *