چهارشنبه ، ۹ بهمن ۱۳۹۸
خانه / پزشکی,سلامت / بیماری ها و راه درمان / دردهای بعد از زایمان که نباید آن را نادیده گرفت.

دردهای بعد از زایمان که نباید آن را نادیده گرفت.

بسیاری از زنان درد لگنی مشابه درد زایمان را پس از زایمان هم تجربه می کنند. دردهای بعد از زایمان از زایمان های دوم به بعد شایع است. این درد ها٬هرچه تعداد زایمان های پیشین بیشتر باشد. قوی تر و ناراحت کننده تر خواهد بود. این دردها ناشی از انقباض رحم هستند و حین شیردهی تشدید می شوند. چرا که همان هورمون هایی که باعث جریان یافتن شیر می شوند. رحم را هم منقبض می کنند.

اکثر متخصصان باور دارند که این دردها به کم شدن خونریزی پس از زایمان کمک می کند. روشن است که این درد ها باعث ناراحتی می شوند. برای کاهش ناراحتی ها به توصیه های خانگی مراجعه کنید. خوشبختانه دردهای بعد از زایمان در روز سوم یا چهارم پس از زایمان رفع می شود.

تسکین دردهای بعد از زایمان

توصیه های خانگی برای تسکین دردهای بعد از زایمان:

۱. اکثر دردهای پس از زایمان با خوردن مسکنی ساده مثل استامینوفن یا بروفن رفع می شوند. یا دست کم شدتشان کم و قابل تحمل می شوند. اگر استامینفون کدئین مصرف کردید. مراقب یبوست باشید.

۲٫استراحت مطلق پس از زایمان توصیه نمی شود. اما از فعالیت سنگین و زیاد باید اجتناب کرد. زیرا درد کرامپی پس از زایمان را بدتر می کند. خطر لخته شدن خون در اندام ها را افزایش می دهد.

۳.پیشگیری از مشکلات دفع ادرار و مدفوع٬ احتمال ناراحتی ناحیه لگنی را کم تر می کند. رژیم معمول که فیبر زیادی داشته باشد. هشت تا ده لیوان آب در روز کمک کننده است.

۴. کمپرس آب گرم یا حمام گرم به رفع دردها کمک می کند.

۵. احتمال این که هنگام شیردهی احساس درد تشدید شود شایع است. بنابراین می توانید بیست تا سی دقیقه پیش از شیر دهی مسکن بخورید.

۶.در چند روز پس از زایمان توصیه می شود به طور منظم مسکن مصرف کنید. تا از درد زایمان بکاهد. اگر صبر کنید تا درد خیلی شدید و ناراحت کننده شود. مسکن ها به اندازه کافی کمک نمی کنند. شما باید استامینوفن را هر چهار تا شش ساعت و بروفن را هر شش تا هشت ساعت مصرف کنید.

 

 

همچنین ببینید

کم خونی

مواد غذایی غنی از آهن را بشناسید و مصرف کنید .

مواد غذایی غنی از آهن _ آهن موجب تولید هموگلوبین میشود و هموگلوبین ها به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *