خانه / پزشکی,سلامت / بیماری ها و راه درمان / تمرینات یوگا | انجام‌ تمرینات یوگا-فواید تمرینات یوگا برای بدن چیست؟

تمرینات یوگا | انجام‌ تمرینات یوگا-فواید تمرینات یوگا برای بدن چیست؟

اصطلاح یوگا از کلمه سانسکریت Yujiمشتق شده است که به معنی اتحاد میباشد. انجام تمرینات یوگا نه تنها موجب سلامتی شما میشود بلکه بدن و ذهن شما را آرام میکند. بسیاری از تمرین کنندگان یوگا عتراف کرده اند که انجام یوگا به صورت منظم موجب بهبود تمرکز و سلامت روانی آنها شده است.

 

تمرینات یوگا

 

فواید تمرینات یوگا برای بدن چیست؟

۱/ سلامت استخوان ها را به همراه دارد:

هنگامی که یوگا را انجام میدهید میتوانید استخوان های خود را تقویت کنید و از خطراتی مانند شکستگی و یا پوکی استخوان جلوگیری کنید.

 

تمرینات یوگا

 

۲/ انعطاف پذیری بدن را ارتقا میبخشد:

واضح است که  یوگا باعث انعطاف پذیری بدن شما میشود. ‌شما ممکن است در جلسات اول احساس مطلوبی نداشته باشید اما بدن شما در طی چند جلسه انجام تمرینات یوگا یاد میگیرد که چطور انعطاف پذیر شود.

 

۳/ عضلات را تقویت میکند:

برای جلوگیری از وضعیت هایی مانند: آرتریت و یا درد کمر به عضلات قوی نیاز دارید. مطالعات نشان میدهند تمرینات یوگا میتوانند به تقویت عضلات شما کمک کنند.

 

۴/ سیستم ایمنی بدن را تقویت میکند:

گفته شده است تمرینات یوگا مانند آسانا و پرانایاما برای تقویت سیستم ایمنی بدن موثر میباشد. ورزش یوگا یک روش مؤثر برای تقویت سیستم ایمنی بدن میباشد.

 

۵/مشکلات بی خوابی را درمان میکند:

یوگا میتوانند مغز را آرام کنند و در نتیجه منجر به خواب راحتی شوند به همین دلیل به افرادی که دچار اختلالات خواب شده اند انجام تمرینات یوگا توصیه میشود.

 

تمرینات یوگا

 

۶/ تمرکز را بهبود میبخشد:

یوگا نه تنها سلامت جسمی شما را بهبود میبخشد بلکه میتواند وضعیت سلامت روان شما را نیز افزایش دهد. افرادی که یوگا را انجام میدهند دارای تمرکز بهتری هستند و همچنین به نحو مؤثرتری میتوانند احساسات خود را کنترل کنند. به افراد توصیه میشود جهت بهبودIQ انجام تمرینات یوگا را فراموش نکنند.

 

۷/ سطح قند خون را کاهش میدهد:

مطالعات ثابت کرده اند که ورزش یوگا میتواند میزان قندخون را در موارد خاص کاهش دهد , از جمله کاهش سطح آدرنالین و کورتیزول. به افرادی که مبتلا به دیابت هستند با مشورت پزشک خود تمرینات یوگا را انجام دهند.

تمرینات یوگا

 

۸/ گردش خون در بدن را بهبود میبخشد:

یوگا میتوانند به شما جهت بهبود گردش خون کمک کنند و سبب رسیدن اکسیژن کافی به اعضای بدنتان شود و این موارد برای عملکرد بهتر مغز ضروری میباشد.

 

منبع:
naturalfoodseries.com

همچنین ببینید

کم خونی

مواد غذایی غنی از آهن را بشناسید و مصرف کنید .

مواد غذایی غنی از آهن _ آهن موجب تولید هموگلوبین میشود و هموگلوبین ها به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *