چهارشنبه ، ۲ آبان ۱۳۹۷
خانه / پزشکی,سلامت / بهداشت بانوان / تفاوت بین بارداری اول و دوم را بدانید و بشناسید

تفاوت بین بارداری اول و دوم را بدانید و بشناسید

تفاوت بین بارداری اول و دوم _ بارداری دوم اختلافات خود را نسبت به بارداری اول دارد. با این وجود در هر دو دارای  تغییرات فیزیکی و ذهنی، خواهید بود.

 

تفاوت بین بارداری اول و دوم

 

تفاوت بین بارداری اول و دوم از لحاظ فیزیکی : 

به طور فیزیکی، شما متوجه خواهید شد که بسیاری از احساسات کشش و گسترش رحم یک ماه دیرتر از اولین بارداری شما اتفاق خواهد افتاد. این به این دلیل است که رحم قبلا  دچار کشش شده است.

مراقبتهای قبل از زایمان شما شبیه مراقبتهایی است که در اولین بارداری خود دریافت می کنید. هر بارداری منحصر به فرد است و نیاز به مراقبت مشابهی دارد. این به این معنی است که شما باید برای بررسی های قبل از زایمان خود با همان روندی که در حاملگی قبلی داشته اید، بروید.گرچه گاهی اوقات به دلیل چیزهایی که در بارداری اول اتفاق افتاده، نیاز به افزایش نظارت در بارداری دوم وجود دارد. به عنوان مثال اگر دیابت حاملگی را در اولین بارداری تجربه کردید، ممکن است در حاملگی دوم، نظارت بیشتری نیاز داشته باشید.

 

تفاوت بین بارداری اول و دوم.

 

تفاوت بین بارداری اول و دوم از لحاظ احساسی و روانی :

مادران ممکن است نگران باشند که عشق کافی برای یک کودک دیگر وجود نداشته باشد. اما خوب، به یاد داشته باشید این کودک یک کودک متفاوت است و استعدادهای خاص و ویژگی های خود را دارد. عشق شما یک عدد محدودی نیست،  یک عرضه بی نظیر از احساسات است.

 

افکار درباره  کار و تولد دوم :

این یک شوخی معمولی است که مادران بار اول در مورد تولد نگران هستند زیرا آنها نمی دانند چه چیزی در انتظار آنها است، اما مادران در بارداری دوم بیشتر نگران هستند زیرا می دانند چه چیزی در انتظار آنها است.

یکی از چیزهایی که می تواند باعث افزایش دلبستگی عاطفی شود حضور در کلاس های قبل زایمان است . بسیاری از مادران بار دوم ممکن است به خاطر آنچه که در مورد زایمان و تولد می دانند، دچار اضطراب شوند.

 

 

مترجم فارسی طب

منبع : verywellfamily.com

همچنین ببینید

کم خونی

مواد غذایی غنی از آهن را بشناسید و مصرف کنید .

مواد غذایی غنی از آهن _ آهن موجب تولید هموگلوبین میشود و هموگلوبین ها به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *