پنج شنبه ، ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
خانه / پزشکی,سلامت / ترفندهای کاهش وزن | آشنایی با ۱۱ استراژدی کاهش وزن

ترفندهای کاهش وزن | آشنایی با ۱۱ استراژدی کاهش وزن

اگر روش های زیادی را برای کاهش وزن انتخاب کرده اید , اما به نتیجه نرسیده اید , به شما پیشنهاد میکنیم از ترفندهای کاهش وزن در این مطلب برای شما آماده کرده ایم استفاده کنید تا در فرایند کاهش وزن موفقیت بیشتری کسب کنید.

 

ترفندهای کاهش وزن :

ترفندهای کاهش وزن .

۱/ پوشیدن لباس های تنگ:

بیشتر ما تمایل داریم هنگامی که اضافه وزن پیدا میکنیم , لباس های گشاد بپوشیم تا راحتی بیشتری داشته باشیم. اما ما به شما توصیه میکنیم هنگام غذا خوردن لباس های تنگ بپوشید. در این صورت اگر شروع به پرخوری کنید , لباسهایتان به شما یادآوری میکنند که بیش از این نمی توانید غذا بخورید.

 

۲/ غذا خوردن در سکوت:

اگر در محیط پر سر و صدا قرار بگیرید سریع تر غذا میخورید زیرا مغز نمی داند سیر شده اید یا خیر؟
به این دلیل توصیه میشود محیط ساکتی برای صرف غذا انتخاب کنید و هنگام میل کردن غذا تلویزیون را خاموش کنید.

۳/ استفاده از تصاویر مجله های غذا:

نوشته پیتزا به اندازه ی نشان دادن یک عکس از پیتزا مؤثر نمی باشد , عکس های مجلات غذا را برش بزنید و قبل از اینکه شروع به غذا خوردن کنید , به این عکس ها نگاه کنید تا ولعتان نسبت به غذا کاهش پیدا کند.

ترفندهای کاهش وزن .

۴/ بو کشیدن یکی از ترفندهای کاهش وزن است :

بو کشیدن موز , سیب یا نعنا باعث میشود مغزتان را فریب بدهید و مغز احساس کند که شما واقعا غذا خورده اید.

 

۵/ استفاده از آب به جای نوشابه:

قبل و بعد از غذا خوردن یک لیوان آب بخورید و به جای استفاده از نوشابه , آب بنوشید. اگر از این روش استفاده کنید ۳تا ۷کیلوگرم در سال وزن کم میکنید.

 

۶/ جایگزین کردن ماهی:

اگر در هفته چهار وعده گوشت قرمز مصرف میکنید , ماهی سالمون یا ماهی تن را جایگزین گوشت قرمز کنید. در این صورت ۱۲۰۰کالری اضافه در هفته از دست می دهید. (ماهی را به صورت بخارپز , سرخ کرده یا کبابی نوش جان کنید).

 

۷/خوردن پرتقال :

قبل از اینکه غذا بخورید یک عدد پرتقال , لیمو یا گریپ فروت بخورید زیرا دستگاه گوارشتان را آرام میکند و اشتهایتان را کاهش میدهد.

۸/ استفاده از خمیر دندان با اسانس نعنا:

بعد از صرفِ غذا , به جای اینکه از دسر های شیرین استفاده کنید , دندانهایتان را با خمیر دندان با طعم نعنا مسواک کنید تا هوس شما کاهش پیدا کند و احساس سیری کنید.

 

۹/ تأثیر محیط غذا خوری آبی:

هنگام غذا خوردن از ظروف آبی , رومیزی آبی و حتی نقاشی های آبی که روی دیواره های اتاق غذاخوری کشیده شده است , استفاده کنید. اگر محیط غذا خوری آبی باشد , میل کمتری به غذا خوردن پیدا میکنید و بالعکس اگر از رنگ های زرد و قرمز استفاده کنید اشتهایتان بیشتر میشود. به همین دلیل است که در رستوران ها از رنگ های زرد و قرمز زیاد استفاده میشود.

 

۱۰/ نگاه کردن به آینه:

هنگامی که میخواهید غذا بخورید , روبه روی آینه بنشینید. در این صورت مصرف غذاهای پرکالری به یک سوم کاهش پیدا میکند , زیرا هنگامی که خودتان را در آینه مشغول به‌پرخوری میبینید , اهداف سلامتی تان را به یاد می آورید و اشتهایتان را بیشتر کنترل میکنید.

 

۱۱/ با دست دیگرتان غذا بخورید:

هنگام غذا خوردن با دستی که معمولا با آن کار میکنید غذا نخورید. وقتی افراد از دست دیگرشان استفاده میکنند ۳۰درصد کمتر غذا میخورند.

همچنین ببینید

درمان گاستریت

درمان گاستریت / آشنایی با درمان های طبیعی برای گاستریت

گاستریت یک بیماری است که معده را تحت تاثیر قرار میدهد و موجب التهاب معده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *