خانه / اخبار علمی و پزشکی / تاثیر سیگار کشیدن والدین بر کودک

تاثیر سیگار کشیدن والدین بر کودک

تاثیر سیگار روی کودک در هر حالت مخرب است و عواقب بسیار بدی دارد. افرادی که سیگار می کشند نسبت به دیگر افراد هوش هیجانی کمتری دارند ، این موضوع بر کودکان و حتی جنین والدین سیگاری تاثیر گذار باشد. 

 

تاثیر سیگار روی کودک

 

تاثیر سیگار روی کودک :

 

فارسی طب درباره تاثیر سیگار کشیدن والدین بر هوش کودکان می گوید : مهم ترین نهاد برای شخصیت کودک خانواده است و سیگار کشیدن والدین می تواند تاثیر جدی برجای گذارد ، به این دلیل والدین مهم ترین مربیان کودک در زندگی آنان هستند.

 

هوش هیجانی :

 

افراد سیگاری به دلیل مصرف سیگار ممکن است که هوش هیجانی پایین تری نسبت به افراد غیر سیگاری داشته باشند و به همین دلیل این موضوع ممکن است بر روی کودکان و یا حتی جنین تاثیرگذار باشد.

 

افسردگی :

 

سیگار کشیدن والدین ممکن است باعث اختلالات روحی و افسردگی کودک شوند.

 

تاثیر مادر سیگاری :

 

والدین سیگاری هر دو بر سلامت و آینده کودک تاثیر می گذارند اما مادر سیگاری بیشترین تاثیر منفی را بر روی فرزند بر جای می گذارد ؛ مادر سیگاری که باردار است ممکن است باعث شود فرزند وی دچار افسردگی و اضطراب شود و تنش هایی در کودک به وجود بیاید.

 

جنبه وراثتی :

 

اعتیاد موضوعی است که جنبه وراثت و محیطی دارد ، در برخی از افراد ممکن است که پدر سیگار مصرف نکند اما به دلیل مصرف سیگار توسط پدر بزرگ ژن سیگار در فرزند وجود داشته باشد و به مصرف سیگار گرایش پیدا کند ، اما نمی توان گفت صدردرصد افرادی که سیگاری هستند در آینده فرزندان سیگاری خواهند داشت به همین دلیل آموزش هایی به افراد داده می شود و رفتار آنها بسیار مهم است.

 

 

همچنین ببینید

آموکساپین .

آموکساپین Amoxapine – دارو ی انتخابی برای درمان افسردگی

آموکساپین یک ضد افسردگی سه مرحله ای است.این دارو تعادل مواد شیمیایی( neurotransmitters) در مغز را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *