دوشنبه ، ۵ اسفند ۱۳۹۸
خانه / زناشویی / بزرگ کردن آلت تناسلی

بزرگ کردن آلت تناسلی

بزرگ کردن آلت تناسلی ممکن است یکی از دغدغه های مردی باشد ، در این مقاله قصد داریم در مورد بزرگ کردن آلت تناسلی توضیح دهیم.

 

بزرگ کردن آلت تناسلی

 

اضطراب در مورد اندازه آلت تناسلی

 

رشد آلت تناسلی و اندازه آن نوعی تشویش و اضطراب در دوران نوجوانی و جوانی است. مجموعه سئوالاتی که در اینترنت در این زمینه مطرح اند و همچنین میزان روز افزون آگهی های تجاری در این زمینه موید این مسئله است.

 

با وجود اینکه مردان می دانند که اندازه آلت از فردی به فرد دیگر متفاوت است اما این افسانه دایمی و همیشگی وجود داشته و دارد که شجاعت جنسی وابسته به بزرگی آلت تناسلی است.

 

این در حالی است که رضایتمندی جنسی به چندین عامل وابسته است که اندازه آلت تنها فقط یکی از آن هاست.

 

باید توجه داشت ، بزرگی آلت تناسلی معادل رضایتمندی کامل جنسی نیست !

 

اگرچه اندازه آلت تناسلی به عنوان یکی از جنبه های آناتومی بدن انسان مورد توجه بوده ، اما گرایش و توجه به آن نیز متفاوت است.

 

به عنوان مثال در روم و یونان قدیم آلت بزرگ مایه خنده و تمسخر بوده که آثار آن در موزه ها موجود است.

 

چه چیزی اندازه آلت تناسلی را تعیین می کند؟

 

اندازه آلت بر اساس ژنتیک فرد تعیین می شود . اندازه آلت تناسلی در طی دوران بلوغ تغییر می کند. رشد آلت بین سنین ۱۰ تا ۱۴ سالگی شروع می شود ، البته این زمان در بعضی پسربچه ها زودتر و بعضی دیرتر است.

 

در ابتدا بیضه ها شروع به بزرگ شدن کرده و رویش مو های ناحیه تناسلی نیز آغاز می شود . بزرگ شدن آلت ابتدا در طول و سپس درقطر صورت می گیرد . اندازه متوسط آلت تناسلی افراد بالغ در حالت معمولی (شل) بین ۶ تا ۱۱ سانتی متر است . نوجوانان برای آگاهی از اندازه قطعی آلتشان باید تا ۱ تا ۲ سال پس از توقف رشد قدی خود صبر کنند.

 

اندازه طبیعی آلت تناسلی

 

یکی از مشکلاتی که در بررسی و تحقیق در مورد اندازه طبیعی آلت تناسلی (در حالت شل یا راست شده) با آن مواجه می شویم این است که آمارهای جهانی به راحتی و به صورت علمی قابل تلفیق نیست.

 

تعداد زیادی سرشماری اینترنتی و مطالعات آماری وجود دارند، اما این تفکر که آمارها بدون نقص باشند چندان واقعی نیست.

 

اغلب نتایج حاصل سرشماری گزارش فردی است ، و این متکی به صداقت کامل مردان در مورد اعلان اندازه آلتشان می باشد ، در حالی که گرایش به سمت ادعاهای اغراق آمیز است . وقتی از شما می خواهند خودتان را اندازه گیری کنید چه خواهید گفت ؟ آیا اندازه ها را به سمت مقادیر بیشتر گرد نمی کنید ؟

 

اندازه متوسط آلت تناسلی

 

ابعاد بدن فرد ، طول آلت را تحت تاثیر قرار می دهد . اگر فردی چاق و سنگین وزن باشد آلت او کوچکتر به نظر می آید ، چون توسط بافت های بدن احاطه شده و گاهی در چربی های بدن فرو میرود. این حالت در اصطلاح پزشکی آلت تناسلی پنهان شده نامیده می شود.

 

تعدادی از حالات طبی وجود دارند که بر اندازه آلت تاثیر می گذارند . این ها در زمان تولد آشکار هستند و نیازمند مداخله طبی هستند.

 

میکروپنیس ( طول آلت حداکثر ۳/۱ سانتی متر ) حالتی است که ناشی از اختلال ژنتیکی یا هورمونی می باشد . آلت تناسلی شبکه ای (پرده دار) ، آلت پنهان شده و آلت تله دار همه حالاتی هستند که اندازه آلت طبیعی است، اما به ظاهر کوچک به نظر می آید . این مشکلات با عمل جراحی قابل اصلاح می باشند . در موارد بسیار نادر کودکانی بدون آلت به دنیا می آیند (۱ مورد از هر ۲۰ میلیون پسری که متولد میشود ).

 

مشاوره حقوقی

اندازه آلت تناسلی در حالت های شل و راست شده

 

اندازه آلت شل به هیچ وجه نشانگر اندازه آلت در حالت راست شده نمی باشد.

 

در بعضی از مردان اندازه آلت تناسلی به سختی بین حالت شل و راست شده تغییر میکند ، اما اغلب مردان آلتی با اندازه متوسط در حالت شل دارند که در حالت راست شده به طور قابل توجه بزرگ می شود.

 

جالب توجه این است که اغلب اندازه آلت در حالت شل ، مردان را نگران می کند!

 

به هر حال به جهت رفع نگرانی های شما برخی آمارهای خالص و کلی را در این جا ذکر می کنیم :

 

  1. متوسط اندازه آلت تناسلی در حالت شل در محدوده ۶ تا ۱۰ سانتی متر است.
  2. متوسط اندازه آلت تناسلی در حالت راست شده در محدوده ۱۱ تا ۱۵ سانتی متر است.
  3. باید توجه داشت که سرما و خستگی اندازه آلت تناسلی را به صورت موقت کوچکتر نشان می دهد.

 

پیشنهاد فارسی طب : تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری

 

سئوالات رایج در مورد بزرگ کردن آلت تناسلی

 

۱- آیا قرص ها ، شربت ها ، لوسیون ها و روغن ها اندازه آلت تناسلی را افزایش می دهند ؟

 

هیچ مدرک معتبر علمی وجود ندارد که قرص ها ، شربت ها ، لوسیون ها و روغن ها اثر دایمی در بزرگ کردن آلت داشته باشند. لطفاً پولِ خود را هدر ندهید !!!

 

۲- آیا آلت به طور دائمی ممکن است کوچک تر شود ؟

 

بله ! آلت تناسلی در سنین پیری و کهن سالی ممکن است کوچک تر شود . همچنین شواهدی وجود دارد که ناتوانی جنسی طولانی مدت می تواند موجب کوچک شدن اندازه آلت شود . وقتی فردی چاق و سنگین وزن است ، آلتش کوچکتر و جمع شده به نظر می آید . معمولا وقتی وزن کاهش می یابد اندازه آلت تناسلی به وضعیت قبلی خود برمی گردد و بزرگ می شود.

 

۳- آیا جراحی برای بزرگ کردن آلت تناسلی وجود دارد ؟

 

بله ! تعدادی تکنیک های جراحی وجود دارند که می توانند قطر و طول آلت را افزایش دهند . با آزاد کردن رباطی ( لیگامنت ) که آلت تناسلی را در جای خود نگه می دارد ، می توان آن را تا حد ۲-۵ سانتی متر طولانی تر کرد.

ایمپلنت های پوستی نیز می توانند طول و قطر آلت را اضافه کنند.

در مورد هر یک از مداخلات جراحی باید در نظر گرفت که آیا منافع جراحی برخطرات آن غلبه دارد یا خیر !

باید توجه داشت که در مقابل عوارض جانبی این اعمال ، نتایج تزیینی آن ارزش نخواهد داشت.

اکثر اورولوژیست ها به جز در مواردی که بدشکلی ( دفورمیتی ) یا علت طبی خاصی وجود دارد ، اقدام به این نوع اعمال جراحی نمی کنند.

 

لطفاً این مطلب را نیز بخوانید : چرا اولین رابطه زناشویی دردناک است؟

 

برخی روش های طبیعی بزرگ کردن آلت تناسلی :

 

۱- یکی از بهترین روش های بزرگ کردن آلت تناسلی مردان ورزش کردن است

 

برای دستیابی به یک نعوظ خوب ، جریان خون آلت شما باید مناسب باشد. با برقراری یک جریان خون مناسب ، شما می‌ توانید نعوظ خوبی داشته باشید. با انجام ورزش منظم شما می‌ توانید جریان خون را بطور چشمگیری بهبود ببخشید . در نتیجه هنگام آمیزش آلت شما سفت‌ تر و بزرگ تر خواهد شد.

 

۲- بهترین مواد غذایی برای بزرگ کردن آلت تناسلی

 

تا می‌ توانید از سبزیجات تازه ، میوه و ماهی استفاده کرده و مصرف چربیها را به حداقل برسانید.

 

۳- استفاده از ویتامینها و مکمل ها میتواند به شما برای بزرگ کردن آلت تناسلی کمک کند

 

بعضی مواد مثل ویتامین B12 جینسینگ می‌توانید انرژی و توان جنسی شما را بیشتر کنند. این افزایش انرژی، اعتماد به نفس شما را بالا برده موجب بزرگ شدن آلت تناسلی شما می‌شود. بیاد داشته باشید که مهمترین نکته برای آمیزش موفق داشتن اعتماد به نفس است.

 

۴- مصرف الکل ، سیگار و داروها باعث تضعیف آلت تناسلی مردان می‌شود

 

بدون شک بیشتر داروها برای بدن مضر هستند. هر چه زودتر دخانیات را قطع کنید. افرادی سیگاری نسبت به غیر سیگاریها نعوظ ضعیف تری دارند. سیگار با ایجاد انقباض عروقی موجب تضعیف آلت تناسلی مردان می‌شود. در مورد مصرف داروها حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

 

۵- ماساژ دادن کشاله ران از روش های طبیعی و مطمئن بزرگ کردن آلت تناسلی

 

ماساژ نیز همانند ورزش در برقراری خون ، نقش دارد . روزانه با ماساژ آلت و ناحیه اطراف آن جریان خون آن را بهبود بخشیده و آلت تناسلی خود را بزرگ کنید و توان جنسی را تقویت نمایید.

 

 

همچنین ببینید

رابطه جنسی در دوران سالمندی

رابطه جنسی در دوران سالمندی / راهکارهایی برای حفظ سلامت جنسی

داشتن  رابطه جنسی در دوران سالمندی یک موضوع خصوصی است، احتمال دارد که شما درباره تغییر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *