پنج شنبه ، ۱ اسفند ۱۳۹۸
خانه / تناسب اندام / انرژی زا ، گیاهان دارویی انرژی زا را بشناسید.

انرژی زا ، گیاهان دارویی انرژی زا را بشناسید.

تعریف کلمه انرژی زا سخت است. حتی محققان مشهور درباره تعریف دقیق و صحیح آن اختلاف نظر دارند. اما تنها مسئله واضح این است . که ما برای زنده ماندن به انرژی نیاز داریم. یک روش مقبول برای افزایش انرژی طبیعی بدن، استفاده از گیاهان دارویی است. که بیشتر برای مصارف پزشکی و آشپزی پرورش داده می شوند. آن ها باعث حفظ گردش خون در بدن و عملکرد صحیح مغز می شوند.

گیاهان دارویی مشخص مانند جنسینگ و جنیگوبیلوبا در افزایش انرژی بدن موثرند.

 

گیاهان دارویی انرژی زا :

 

انرژی زا

 

فلفل قرمز:

  • فلفل قرمز تند، باعث بهبود گردش خون در بدن می شود. همچنین تاثیر سایر گیاهان دارویی را در تقویت دستگاه گردش خون ، افزایش می دهد. فلفل قرمز ، میزان انرژی بدن را سریع تر افزایش می دهد.

 

گیاه دارویی جنیکوبیلوبا :

  •  گیاه دارویی جنیکوبیلوبا جریان خون را به سمت مغز افزایش می دهد. همچنین میزان افسردگی را کم می کند. برای کسب بهترین نتیجه باید حداقل به مدت ۲ هفته ، هرروز از این گیاه استفاده کنید.

 

گیاه دارویی آب بشقابی :

  • این گیاه سیستم عصبی مرکزی را تحریک می کند. همچنین با کاهش میزان افسردگی و خستگی باعث افزایش توان بدن می شود.

 

گیاه دارویی جنسینگ :

  •  گیاه دارویی جنسینگ با تقویت سیستم ایمنی بدن و دفع عفونت ها و بیماری ها. باعث افزایش انرژی بدن می شود. پس سعی کنید هر روز مقداری از آن استفاده کنید.

 

تذکرات :

  • اگر دچار خستگی و کمبود توان و انرژی شدید. به خاطر داشته باشید. که این ، علامت یک اختلال در بدن است. نه خود اختلال. لذا قبل از درمان ، باید با یک پزشک مشورت کنید. تا علت دقیق کمبود انرژی خود را دریابید.
  • بیماران قلبی، افراد مبتلا به فشار خون بالا و افت ناگهانی قند خون نباید از گیاه دارویی جنسینگ استفاده کنند. زیرا وضعیت بیماری آن ها را بدتر می کند.

 

برگرفته از دایره المعارف میوه و گیاهان دارویی

 

 

همچنین ببینید

کاهش التهاب

کاهش التهاب با استفاده از برخی مواد غذایی

التهاب پاسخ ایمنی طبیعی است. در هنگام التهاب پوست شما متورم و قرمز می شود. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *