چهارشنبه ، ۲ آبان ۱۳۹۷
خانه / پزشکی,سلامت / افزایش میل جنسی | راه های افزایش میل جنسی چیست؟

افزایش میل جنسی | راه های افزایش میل جنسی چیست؟

افزایش میل جنسی _ بسیاری از متخصصان روانشناسی و سلامت جنسی معتقدند که رابطه جنسی موجب سلامتی افراد میشود , اما متاسفانه برخی افراد به این موضوع اهمیتی نمیدهند. روش های طبیعی وجود دارند که میتوانند به افزایش میل جنسی در شما کمک کنند و موجب افزایش کیفیت زندگی شما شوند.

افزایش میل جنسی
راه های افزایش میل جنسی چیست؟

۱/ خواب کافی داشته باشید:

کمبود خواب موجب کاهش تولید هورمون تستوسترون میشود , هنگامی که سطح تستوسترون کاهش یابد بر میل جنسی تأثیر میگذارد و موجب کاهش میل جنسی میشود. همچنین اگر شما به میزان کافی نخوابید احساس خستگی میکنید و تمایلی برای رابطه ی جنسی نخواهید داشت.

 

افزایش میل جنسی

۲/ آجیل برزیلی بخورید:

هر چند آجیل برزیلی نسبتا ناشناخته میباشد اما باید بدانید میتواند بر سلامت جنسی و هورمون های مردان تأثیر مثبتی بگذارد. آجیل برزیلی سرشار از سلنیوم میباشد که میتواند به تولید هورمون تستوسترون کمک کند.

 

۳/ استرس را کنترل کنید:

بسیاری از افراد آگاه نیستند که استرس میتواند تأثیر مخرب بر کیفیت زندگی آنها داشته باشد. استرس موجب کاهش میل جنسی میشود و سطح تستوسترون را کاهش میدهد. مدیتیشن یکی از روش های مدیریت استرس میباشد و در صورتی که به طور منظم انجام شود گزینه ای عالی برای مدیریت استرس میباشد.

 

افزایش میل جنسی

 

۴/ چربی بخورید:

بلکه درست خواندید شما باید برای افزایش میل جنسی چربی بخورید , اما منظور ما چربی هایی که سبب کاهش سلامتی میشوند نیستند , بلکه منظور ما چربی های مفید امگا۳ میباشند , ماهی های چرب سرشار از امگا۳ میباشند که میتوانند به افزایش میل جنسی شما کمک کنند.

 

۵/ در معرض نور خورشید قرار بگیرید:

قرار گرفتن در معرض نور خورشید موجب تولید ویتامینD میشود. ویتامینD در تولید تستوسترون موثر میباشد. شما میتوانید روزانه به مدت ۱۵دقیقه اجازه دهید که نور خورشید با بدنتان تماس داشته باشد و در صورتی که این کار را روزانه انجام دهید شاهد تأثیرات آن خواهید بود. در فصل زمستان شما میتوانید از مکمل های ویتامینD استفاده کنید.

 

افزایش میل جنسی

 

۶/ وزنتان را از دست بدهید:

جای شک نیست که چرا افرادی که دارای اضافه وزن هستند میل جنسی کمتری دارند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم داشتن چربی اضافه , به ویژه در مردان موجب کاهش تولید تستوسترون خواهد شد. سلول های چربی به عنوان یک نوع انکوباتور استروژن کار میکنند زیرا این سلول ها , تستوسترون را به استروژن تبدیل میکنند و این عامل تأثیر منفی بر قدرت نعوظ میگذارد و میل جنسی را کاهش میدهد پس توصیه میشود برای افزایش میل جنسی , در صورت اضافه وزن , وزن خود را کاهش دهید.

 

۷/ شکلات تیره بخورید:

شما برای افزایش میل جنسی نیاز به شکلات تیره دارید. شکلات تیره حاوی ترکیباتی قوی میباشد که باعث میشود نعوظ بهتر صورت گیرد و موجب افزایش تولید هورمون تستوسترون خواهد شد. فقط شما باید مطمئن شوید که شکلات تیره شما دارای کیفیت میباشد.

 

منبع:
naturalfoodseries.com

همچنین ببینید

کم خونی

مواد غذایی غنی از آهن را بشناسید و مصرف کنید .

مواد غذایی غنی از آهن _ آهن موجب تولید هموگلوبین میشود و هموگلوبین ها به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *