خانه / پزشکی,سلامت / بیماری ها و راه درمان / افزایش سطح پروژسترون / ۴ راه برای افزایش سطح پایین پروژسترون

افزایش سطح پروژسترون / ۴ راه برای افزایش سطح پایین پروژسترون

اگر می خواهید باردار شوید. ابتدا باید سطح پروژسترون خود را بررسی کنید. داشتن علل و راهکارهای بالقوه برای شناختن اهداف پروژسترون کم، از نظر سلامت باروری می تواند بسیار خطرناک باشد.  سطح پایین پروژسترون می تواند به دلایل مختلف باشد. بعضی از آنها شامل یائسگی ، اضطراب ، مشکلات تخمدان و سقط جنین هستند. اجازه دهید ما راه های افزایش سطح پروژسترون را برایتان بیان کنیم.

 

افزایش سطح پروژسترون

 

۴ راه برای افزایش سطح پروژسترون :

روش های متعددی برای افزایش سطح پروژسترون ،به هر دو روش طبیعی و غیرقطعی وجود دارد.  مانند تغییرات غذایی، مکمل های گیاهی، هورمون درمانی و داروهای موضعی .

 

رژیم غذایی :

شما می توانید مواد غذایی را که سطح پروژسترون را افزایش می دهد ، از جمله گیلاس ، زردچوبه ، گردو ، دانه های کامل، گوشت قرمز ، شیر سویا و مرغ را به رژیم غذایی خود  اضافه کنید. علاوه بر این، مصرف مواد غذایی و محصولات غذایی با روی، مانند صدف های حلزونی ، برای افزایش سطح پروژسترون مناسب است.

 

 

مکمل های گیاهی :

بعضی از گیاهان طبیعتا گیاهان فیتواستروژن  هستند ، از جمله ، ماکا و توت خشک، که می تواند در شکل چای ، و همچنین در کپسول ها یا قرص ها مصرف شود.همچنین مصرف ویتامین B و C خود را افزایش دهید  ، که برای حفظ سطح پروژسترون ضروری است .

 

 

هورمون درمانی :

اگر سطح پروژسترون شما به طور خطرناکی پایین باشد یا اگر به طور خاص در حال تلاش برای بارداری هستید، ممکن است هورمون درمان رسمی خود را از پزشک خود دریافت کنید.

 

افزایش سطح پروژسترون

 

هورمون های بیوشیمیایی :

هنگامی که تولید هورمون بدن  متوقف می شود.  پزشکان تجویز داروهایی که برای تنظیم هورمون ها را شروع می کنند. کهگاهی اوقات به عنوان هورمون های زیست شناختی شناخته می شوند.

جایگزینی هورمون معمولا دارای برخی خطرات است. بنابراین قبل از شروع این درمان، توصیه می شود به پزشک خود مراجعه کنید.

 

 

کاهش استرس :

استرس باعث ترشح کورتیزول به جای پروژسترون در بدن میشود.

 

 

درمان های موضعی :

برخی از کرم ها یا حلقه های واژینال می توانند برای تحریک تولید پروژسترون مورد استفاده قرار گیرند تا رحم شما برای لانه گزینی مناسب تر شود.

 

 

 

مترجم فارسی طب

منبع : organicfacts.net

 

 

 

همچنین ببینید

کم خونی

مواد غذایی غنی از آهن را بشناسید و مصرف کنید .

مواد غذایی غنی از آهن _ آهن موجب تولید هموگلوبین میشود و هموگلوبین ها به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *