خانه / پزشکی,سلامت / استرس / چگونه هنگام روبه رو شدن با استرس با آن مقابله کنیم؟

استرس / چگونه هنگام روبه رو شدن با استرس با آن مقابله کنیم؟

در دنیایی که ما در آن زندگی میکنیم , دغدغه و مشکلات زیادی وجود دارد که باعث میشوند در زندگی با استرسهای گوناگونی روبه رو شویم. متاسفانه استرس ، باعث به وجود آمدن بیماری های زیادی میشود و مقابله با آن یک هنر محسوب میشود. در این مجله سعی داریم شما را با نکاتی آشنا سازیم که باعث میشود بهتر شرایط  را مدیریت کنید.

استرس

چگونه هنگام روبه رو شدن با استرس با آن مقابله کنیم؟

۱/ برای مقابله با استرس تصویرسازی‌نمایید:

تلاش کنید در ذهنتان تصاویری که آرامش در شما به وجود می آورد مجسم کنید. مثلا آبشاری زیبا را تصور کنید و یا صحنه ای را تصور کنید که بر روی ابر ها دراز کشیده اید.  این صحنه های آرامش بخش , تا حد زیادی اضطراب را از شما دور نگه میدارد به این علت که مغز قادر نیست تفاوت بین واقعیت و تصور را تشخیص دهد.

۲/  موزیک انتخاب خوبی میباشد:

به موزیک های تأثیرگذار گوش دهید زیرا موزیک به لحاظ روانی , باعث آرام شدن ذهن میشود.

 

۳/ برای مقابله با استرس ورزش کنید:

یکی از موثرترین روشها ورزش میباشد. زیرا ورزش فشار روانی را در شما کاهش میدهد و همچنین انتخاب ورزش بوکس تأثیر بیشتری بر کاهش آن دارد.
هنگام ورزش , موبایلتان را دور از خود نگه دارید , تا ضربان قلبتان بیشتر شود و خون به شکل موثرتری به بدن برسد.

 

۴/  ایده های خود را یادداشت کنید:

هنگامی که ایده های خود را مینویسید , باعث میشود درک بهتری از مشکلات پیدا کنید.
برای انجام این روش , همیشه دفترچه ای را در کوله ی خود بگذارید و زمانی که استرس به سراغ شما آمد , درون دفترچه ی خود راهکارهایی که باعث بهتر شدن اوضاع میشود را بنویسید.

 

۵/ برای مقابله با استرس با دوست صمیمی تان حرف بزنید:

با دوست صمیمی خود مشورت نمایید و مسئله و مشکل را به او بگویید , گاهی اوقات همین مشورت ساده تأثیر زیادی بر کاهش این امر دارد و میتواند به شما این اطمینان را بدهد که دوستی صمیمی در کنار خود دارید که میتوانید هنگام مشکلات روی او حساب باز کنید.

 

۶/رنگ سبز و آبی را انتخاب کنید:

هنگامی که چشمان شما خسته شده و دچار استرس شده اید باید به آنها استراحت دهید برای اینکار میتوانید به آسمان آبی , درختان سبز و یا چمن نگاه کنید و اگر این موارد در دسترس نبود میتوانید به تصویری که در آن رنگ سبز و آبی به طور زیاد به کار رفته نگاه کنید.
با انجام این کار متوجه خواهید شد که رنگ سبز و آبی تا حد زیادی به شما آرامش داده است.

 

۷/ برای مقابله با استرس از رقابت بپرهیزید:

هنگامی که تصمیم میگیرید با دیگران رقابت کنید , استرس زیادی به شما وارد میشود. سعی کنید در زندگی , به ویژه از لحاظ تجملات , رقابت را کنار بگذارید.

 

۸/  کار امروز را به فردا نیندازید:

اگر کاری را قرار است در زمان مشخصی انجام دهید , انجام آن را به روزهای آتی موکول نکنید زیرا در این صورت استرس به علت انجام ندادن آن کار به شما وارد میشود.

 

۹/ برای مقابله با استرس از نشست و برخاست با افراد استرس زا دوری کنید:

افرادی که سبب میشوند در شما استرس به وجود بیاید , افراد مناسبی برای معاشرت نمی باشند و اگر امکان ندارد که با این افراد قطع رابطه کنید , میتوانید ارتباطتان را فقط محدود به هنگامی که در جمع هستید کنید.

همچنین ببینید

کم خونی

مواد غذایی غنی از آهن را بشناسید و مصرف کنید .

مواد غذایی غنی از آهن _ آهن موجب تولید هموگلوبین میشود و هموگلوبین ها به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *