خانه / پزشکی,سلامت / بیماری ها و راه درمان / آنوریسم مغزی چیست ؟ علائم و درمان آنوریسم مغزی

آنوریسم مغزی چیست ؟ علائم و درمان آنوریسم مغزی

آنوریسم مغزی گسترش یک رگ خون است که در مغز واقع شده است. این ناحیه به شکل یک بادکنک مشابه با خون پر می شود. این انحنای آنوریسم است. آنوریسم همچنان رشد می کند و رگ های خونی را تضعیف می کند. در موارد شدید، آنوریسم  می تواند منجر به شرایط شدید سلامتی از جمله سکته مغزی، کما یا مرگ شود.

 

آنوریسم مغزی

 علائم آنوریسم مغزی :

علائم مختلفی از آنوریسم مغزی وجود دارد . که به شدت مشکل بستگی دارد.

علائم یک آنوریسم مغزی است که پاره نیست برای تشخیص دشوار است. در واقع، در بسیاری از موارد، آنوریسم مغز باز نشده بدون علامت است.  خستگی معمولا همراه با آنوریسم است. که معمولا ناشی از عدم جریان خون و اکسیژن به مغز است. دید دوگانه ممکن است علائم آنوریسم مغزی باشد . بعضی افراد حتی متوجه درد در پشت چشم خود می شوند.

 

 

آنوریسم مغزی .

 

علائم بسیاری برای آنوریسم که پاره شده است وجود دارد. شایع ترین علائم سردرد ناگهانی و شدید است.با درد شدید و حساسیت به نور همراه خواهد بود. تهوع و استفراغ نیز علائم آنوریسم مغزی است . همچنین درد گردن می تواند نشانه ای از بیماری باشد. نشانه های دیگر عبارتند از: بینایی مختصر، سردرگمی، تشنج و از دست دادن هوشیاری.

 

 

درمان آنوریسم مغزی :

هیچ گونه درمانی برای آنوریسم وجود ندارد، اما راه هایی برای جلوگیری از رشد آن وجود دارد. سیگار کشیدن باعث می شود افراد بیشتر به آنوریسم حساس شوند، بنابراین ترک سیگار اولین کاری است که باید انجام دهیم. همچنین فشار خون بالا و کلسترول بالا می تواند باعث ایجاد آنوریسم شود. مصرف دارو برای کنترل فشار خون و کلسترول می تواند به بهبود آنوریسم کمک کند.

 

 

آنوریسم مغزی

 

درمان آئوریسم مغزی شکسته شده چیست؟

تنها راه درمان آنوریسم مغزی جراحی است. دو نوع جراحی وجود دارد. یک روش که جریان خون را متوقف می کند و فشار را از بین می برد. نوع دیگری جراحی وجود دارد که بسیار مشابه روش اول است. یک لوله کوچک به داخل شریان وارد می شود. سپس، کویل های فلزی کوچک از طریق لوله قرار می گیرند و به آنوریسم متصل می شوند. آنها همچنین جریان خون را متوقف می کنند و هر گونه فشار را کاهش می دهند. داشتن عمل جراحی باعث جلوگیری از ایجاد شرایط جدی سلامتی می شود.

 

 

مترجم فارسی طب

منبع : natural-homeremedies.com

همچنین ببینید

کم خونی

مواد غذایی غنی از آهن را بشناسید و مصرف کنید .

مواد غذایی غنی از آهن _ آهن موجب تولید هموگلوبین میشود و هموگلوبین ها به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *