جمعه ، ۲۹ شهریور ۱۳۹۸
خانه / پزشکی,سلامت / آریتمی قلب چیست ؟ چگونه تشخیص داده می شود ؟

آریتمی قلب چیست ؟ چگونه تشخیص داده می شود ؟

آریتمی قلب تغییر در ریتم ضربان قلب شما است. قلب شما ممکن است بیش از حد سریع (تاکیکاردی) و یا بیش از حد کند (برادی کاردی). یا ممکن است ضربان قلب نامنظم داشته باشید. آریتمی قلب زمانی اتفاق می افتد که ضربان قلب شما زیاد و نامنظم می شود. آریتمی ها شایع هستند در اکثر افراد، جزئی هستند و مضر نیستند. با این حال،ممکن است شدید یا تهدید کننده زندگی باشند.

 

آریتمی قلب

علائم آریتمی قلب :

گاهی اوقات، مردم ضربان قلب خود را احساس می کنند. که می نواند بخاطر فعالیت سنگین یا تحت تاثیر احساسات باشدکه زیاد مهم نیست . اما اگر علائم زیر را دارید، با پزشک خود صحبت کنید. ممکن است آریتمی یا سایر مشکلات قلب را داشته باشید. نشانه های احتمالی یک مشکل جدی عبارتند از:

 

علل :

بیماری قلب شایع ترین علت آریتمی قلب است. آریتمی ها می توانند ناشی از بیماری های مادرزادی قلبی (CHD)، عملکرد غیر طبیعی قلب و نارسایی قلبی باشد. آریتمی های کوچک ممکن است توسط عوامل دیگر ایجاد شود. این موارد شامل سوء مصرف الکل، سیگار کشیدن، کافئین، استرس یا ورزش هستند.

 

آریتمی قلب

 

تشخیص آریتمی قلب :

  • پزشک شما معاینه فیزیکی را انجام می دهد و علائم شما را بررسی می کند.
  • دکتر شما آزمایش هایی برای بررسی علت انجام خواهد داد.
  • ممکن است یک الکتروکاردیوگرام (ECG یا EKG) انجام دهد.
  • پزشک شما ممکن است یک تمرین یا آزمون استرس انجام دهد.

 

 

جلوگیری از آریتمی قلب :

شما می توانید از برخی  انواع آریتمی با تغییرات شیوه زندگی پیشگیری کنید. محدود کردن مصرف الکل و ترک سیگار. حفظ وزن سالم از طریق رژیم غذایی و ورزش مفید هستند.

 

آریتمی قلب

 

 

درمان  آریتمی قلب : 

درمان بستگی به نوع آریتمی دارد. برخی از آریتمی های خفیف ممکن است نیاز به درمان نداشته باشند. انواع دیگر را می توان با دارو درمان کرد. موارد شدید نیاز به درمان اضافی مانند:

ضربان ساز مصنوعی. دستگاه الکترونیکی زیر پوست در قفسه سینه قرار میگیرد . این به قلب شما کمک می کند ضربات منظم را حفظ کنید.

دفیبریلات قلب یک شوک الکتریکی کوتاه می تواند ریتم غیر طبیعی را متوقف کند و یک حالت عادی را بازیابی کند.

عمل جراحی. برخی روش ها می توانند  انواع آریتمی را اصلاح کنند. اگر آریتمی در ناحیه خاصی از قلب شما رخ دهد، این بخش ممکن است حذف شود. یک روش تخلیه قلبی می تواند بافتی که در قلب شما ایجاد می کند را از بین ببرد و باعث ایجاد آریتمی شود.

آریتمی ناشی از مشکلات بهداشتی باید به درستی درمان و مدیریت شوند.

 

 

 

مترجم فارسی طب 

منبع : familydoctor.org

همچنین ببینید

کم خونی

مواد غذایی غنی از آهن را بشناسید و مصرف کنید .

مواد غذایی غنی از آهن _ آهن موجب تولید هموگلوبین میشود و هموگلوبین ها به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *