در بهبود سرماخوردگی و آنفولانزا چه نوع مواد غذایی مناسب هستند؟

84773_768

 

فارسی طب:در بهبود سرماخوردگی و آنفولانزا چه نوع مواد غذایی مناسب هستند؟

 

از اولین مراحل درمان بیماری، کاهش التهاب فرد است. از بین مواد غذایی که می توانند التهاب را افزایش دهند می توان به کربوهیدراتهای تصفیه شده مانند آرد سفید یا برنج سفید، قند و شکر و چربیهای اشباع موجود در کره و دیگر چربی های حیوانی مانند پوست مرغ اشاره کرد. می توانید موارد زیر را جایگزین آنها کنید:

مصرف انواع میوه جات، سبزیجات و ادویه جات

غلات سبوس دار

مصرف متعادل روغن های سالم مانند روغن زیتون

باید قسمتی از بشقابتان را برای بهبود خود اختصاص دهید. بر فرض مثال:

قارچ: این ماده غذایی سیستم ایمنی شما را تقویت می کند و مورد خوبی برای دریافت ویتامین D است ،که مورد نیاز شماست.

سیر: مصرف مرتب سیر یکی از بهترین مواد غذایی است که می توانید در طی فصول سرد سال برعلیه سرماخوردگی و آنفولانزا مصرف کنید. آلیسین ماده شیمیایی طبیعی در سیر است که برعلیه باکتری ها و احتمالا ویروس ها موثر است.

مرکبات: این میوه های آبدار از موراد خوب برا دریافت ویتامین C هستند که بعنوان یک آنتی اکسیدان کلیدی می تواند از سیستم ایمنی حمایت کند. علاوه بر انواع مرکباتی چون پرتقال و گریپ فروت و لیمو شما می توانید ویتامین C را از فلفل، کیوی و توت فرنگی نیز دریافت کنید.

گیاهان و ادویه جات: این مواد غذایی نه تنها طعم خوبی یه غذای شما می دهد بلکه در از بین بردن میکروبها نیز موثرند. می توانید از کاری که ترکیبی از ادویه جات است، استفاده کنید.

پروبیوتیک ها: این باکتری ها می توانند از دستگاه گوارش شما محافظت کرده و از طرفی برای سیستم ایمنی مفید باشند. می توانید آنها را در مواد غذایی همچون کلم ترش، کفیر و ماست پیدا کنید.

پره بیوتیک ها: کربوهیدارتهایی که بدن قادر به هضم آنها نبوده و غذای پروبیوتیک ها محسوب می شوند. مانند: جو و جوی دوسر، پیاز، موز و مارچوبه.

سوپ مرغ: یکی از غذاهای موثر در بهبود سرماخوردگی و آنفولانزا مایعات گرمی همچون سوپ مرغ است که بر علیه التهاب بوده و تورم و گلودرد را التیام می بخشد.

درمان_سرماخوردگی

شیر را بجوشانید و ۲ عدد سیر را له کرده و درون شیر بریزید. کم کم طی روز از این مایع بنوشید. این کار برای رفع سرماخوردگی فوق العاده موثر است.

فارسی طب

مشاوره حقوقی

ارسال شده در ۲۴ مهر ۱۳۹۵ توسط فارسی طب با موضوع بیماری ها و راه درمان |

.. دربارۀ فارسی طب ..

دغدغه سلامت،طول عمر،تغذیه،زیبایی و... در دنیای امروز نقشی مهم در زندگی افراد به خصوص ایرانیان دارد. گروه فارسی طب با تکیه بر دانش روز سعی در آگاه سازی و ارائه روشهای به روز در ارتقاء سطح سلامت هموطنان خواهد داشت تا بتواند سهم کوچکی در تحقق زندگی بهتر و سالمتر در زندگی مردمان این سرزمین داشته باشد.

©فارسی طب / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است

مشاوره حقوقی