روش های خوشبو کردن عرق

 

mahsho-araq1

 

فارسی طب: روش های خوشبو کردن عرق

 

برای کنترل میزان عرق کردن بدن، روش های گوناگونی وجود دارد، ولی اگر می خواهید با روش های ساده ای تعریق زیاد زیر بغل را کنترل کنید،بهتر است از ضد عرق های حاوی کلرید آلومینیوم استفاده کنید.

البته برخی اسپری های بدن نیز وجود داردکه نه تنها بوی بد را ازبین می برد بلکه میزان تعریق را نیز تنظیم می کنند.

استفاده از پد های مخصوص عرق موجود در بازار نیز روش مناسبی است. این پدها به قسمت زیر بغل لباس چسبانده شده و با جذب عرق مانع ایجاد لکه بر روی لباس می شوند.

مورد دیگر، استفاده از پودر تالک و یا زاج سفید است که باید مقداری ازآن را پس از استحمام به زیر بغل بپاشید.

مالیدن کمی سیب زمینی به زیر بغل نیز راهکار خوبی است، البته توصیه می کنیم که به همراه آن از عطر و یا اسپری خشبو کننده ی بدن خود استفاده کنید تا بوی سیب زمینی ندهید.

مقداری پماد زینک اکسید را بعداز حمام کردن به زیر بغل خود بزنید تا از بوی بد عرق جلوگیری شود.

دوش گرفتن روزانه و استفاده از صابون های آنتی باکتریال و یا گوگردی، در از بین بردن باکتری های روی پوست که بوی بد عرق ایجاد می کنند، بسیار موثر است.

 

و در انتها روش ساخت یک ضد عرق خانگی را به شما آموزش میدهم:

جوش شیرین و آب لیموترش

خواص ضدباکتریایی و ضدتعریق این دو ترکیب باعث خنثی شدن بوی نامطبوع بدن و رفع مازاد تعریق می شود. جوش شیرین و آب لیمو ترش مانند لایه بردار طبیعی عمل می کنند که سلول های مرده و سفید پوست را از بین می برند.

ترکیبات لازم

جوش شیرین یک قاشق معادل ۱۰ گرم
لیموترش یک عدد

روش تهیه

آب لیموترش را گرفته و با جوش شیرین ترکیب کنید تا یک خمیر نرم حاصل شود. پوست زیر بغل را با این خمیر نرم به صورت حرکات دورانی ماساژ دهید. اجازه دهید ترکیب به مدت ۱۵ دقیقه روی محل بماند و سپس با آب سرد شستشو دهید. این کار باعث کاهش تعریق و رفع بوی بد بدن می شود.

فارسی طب

ارسال شده در ۲۰ مهر ۱۳۹۵ توسط سجاد میمنت با موضوع زیبایی ، پوست و مو |

.. دربارۀ فارسی طب ..

دغدغه سلامت،طول عمر،تغذیه،زیبایی و... در دنیای امروز نقشی مهم در زندگی افراد به خصوص ایرانیان دارد. گروه فارسی طب با تکیه بر دانش روز سعی در آگاه سازی و ارائه روشهای به روز در ارتقاء سطح سلامت هموطنان خواهد داشت تا بتواند سهم کوچکی در تحقق زندگی بهتر و سالمتر در زندگی مردمان این سرزمین داشته باشد.

©فارسی طب / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است