خانه / پزشکی,سلامت / پیشگیری بیماری ها / کنترل فشار خون به کمک منیزیم

کنترل فشار خون به کمک منیزیم

 منیزیم

 فارسی طب: کنترل فشار خون به کمک منیزیم

استاد دانشگاه ایندیانا می‌گوید: مکمل‌های منیزیم با توجه به سلامت و قیمت پایین می‌توانند گزینه‌ای مناسب برای کاهش فشارخون در افرادی باشند که بیشتر در معرض خطر ابتلا به فشار خون هستند.

پس از تحقیقات بیشتر متخصصان دریافته‌اند، مصرف ۳۰۰ میلی‌گرم مکمل منیزیم در روز و به مدت سه ماه می‌تواند منجر به کاهش فشار خون و بیشترین میزان منیزیم موجود در خون شود. یافته‌های محققان نشان می‌دهد، مکمل‌های منیزیم در بزرگسالان اثر ضدفشار خون دارد. به عبارت دیگر منیزیم به جلوگیری از ابتلا به فشار خون بالا کمک می‌کند.

مطالعات آزمایشگاهی دیگر هم نشان می‌دهد که منیزیم از تنگ‌شدن رگ‌های خونی که می‌تواند منجر به افزایش فشارخون شود، جلوگیری می‌کند.

محققان متذکر شده‌اند، منیزیم در شرایطی که یک فرد به‌طور معمول منیزیم کافی از رژیم غذایی خود دریافت نمی‌کند، می‌تواند چنین تاثیری داشته باشد.

این مطالعه بر اهمیت رژیم غذایی سالم به عنوان یک استراتژی برای کمک به کنترل فشار خون  که مقدار توصیه شده منیزیم را برای بدن فراهم می‌کند ، تاکید دارد.

منیزیم در غذاهایی مانند غلات سبوس‌دار، حبوبات، آجیل و سبزیجات برگدار یافت می‌شود. عوارض جانبی استفاده بیش از حد مصرف منیزیم معمول نیست، زیرا بدن مقدار بیش از حد آن را از طریق ادرار دفع می‌کند، اما افرادی که بیش از حد مکمل منیزیم استفاده کنند، ممکن است دچار اسهال، تهوع و درد شکم شوند.

جام جم آنلاین

فارسی طب

همچنین ببینید

بیماری سندرم داون

بیماری سندرم داون چیست؟ علائم بیماری سندرم داون چیست؟

بیماری سندرم داون ‌یک وضعیت ژنتیکی و شایعترین اختلال کروموزومی است. بدن ما از میلیون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *