پنج شنبه ، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
خانه / پزشکی,سلامت / پیشگیری بیماری ها / کفش پاشنه بلند / عوارض انتخاب کفش نامناسب

کفش پاشنه بلند / عوارض انتخاب کفش نامناسب

هر چند که به نظر بسیاری از طراحان مد، مشاوران زیبایی و ستارگان سینما، کفش تخت در فهرست نباید ها جای دارد و آن را کفش نامناسب تلقی می کنند. و پوشیدن کفش پاشنه بلند با پاشنه های ظریف و و باریک که به آن استیلو می گویند. یکی از ارکان زیبایی و جذابیت زنانه مطرح می شود. البته از حق نباید گذشت که این کفش ها در بسیاری از موارد زیبا هستند. تاثیری عالی بر جلوه پیراهن شب خواهد داشت. اما پزشکان متخصص پا نظر دیگری دارند.

 

 

عوارض کفش پاشنه بلند

 

 

دکتر نورین اوزول، مدیر بخش بیماریهای پا در مرکز پزشکی سیدرز_سینای لوس آنجلس می گوید :

تمام وزن بدن روی یک پاشنه پا قرار می گیرد. هرچه شخص درشت اندام تر باشد. تعادل بدن و چابکی او کمتر خواهد بود. و به احتمال زمین افتادن او نیز بیشتر خواهد بود.

 

با وجود اینکه ما زنان درشت اندامی را می بینیم که به خوبی تعادل خود را بر روی چنین کفش هایی حفظ می کنند.اما این استثناء است. و تغییری در گفته دکتر اوزول ایجاد نمی کند.البته کفش های پاشنه بلند، همچنان پرطرفدار هستند و حتی خارج از مجالس مهمانی، با لباس هایی کاملا ناهمانگ در خیابان هم پوشیده می شوند. در سال ههای اخیر بسیاری از پزشکان متخصص ناهنجاری ها و بیماری های پا ، مشغول درمان پاهایی هستند که بخاطر استفاده مکرر و نابجا از کفش پاشنه بلند، به کلی از شکل خارج شده و یا دچار ضایعات بازگشت ناپذیر گشته اند.

 

عوارض کفش پاشنه بلند و تنگ :

  • فشردن پنجه پا در یک زندان نوک تیز به ناهنجاری هایی مانند تورم و پینه در مفاصل انگشتان پا به خصوص در انتهای شصت و خمیدگی شدید شصت به سمت داخل گه قابل برگشت نیز هست و باید جراحی شود منتهی می شود.
  • تغییر رنگ ناخن پا که نشانه قارچ است. در اثر پوشیدن کفش تنگ فعال تر می شود.
  • هرچه کفش پاشنه بلند تر باشد. فشار بیشتری بر روی پا وارد می شود. که با حساسیت و دردناک شدن یک عصب در پاشنه پا و احساس خواب رفتگی در پا مشخص می شود.
  • کسانی که مدت های طولانی کفش پاشنه بلند می پوشند. بیشتر در معرض ابتلا به ورم کیسه های مفصلی، التهاب کپسول های مفصلی و آرتروز قرار می گیرند.
  • پاشنه بلند موجب کشیدگی تاندون ها نیز می شود.

 

 

همچنین ببینید

آب برنج برای پوست و مو

نحوه استفاده از آب برنج برای پوست و مو

آب برنج برای پوست و مو یکی از ساده ترین و مقرون به صرفه ترین محصولات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *