چگونه دندان هایمان را بشوییم؟

چگونه دندان هایمان را بشوییم ؟ : هنگام مسواک زدن عده‌ای آن را خیلی سریع می‌زنند اما برخی مدت زیادی را به این کار اختصاص می‌دهند. شواهد حاکی از آن است که مناسب‌ترین زمان برای مسواک زدن ۱۲۰ ثانیه (معادل ۲ دقیقه) است اما بیشتر افراد چنین زمانی را به مسواک زدن اختصاص نمی‌دهند. پزشکان توصیه می‌کنند که بهتر است از کرونومتر استفاده کنید تا در مدت زمان مناسب مسواک بزنند.

چگونه دندان هایمان را بشوییم

چگونه دندان هایمان را بشوییم ؟

 

در زمان مسواک زدن و شستن دندان ها از ضربات آهسته و نرم به دندان‌ها استفاده کنید و به خطوط لثه ، دندان‌های عقبی که معمولا دور از دسترس است و نواحی اطراف دندان‌های پرشده ، تاج دندان‌ها یا قسمت‌های ترمیم شده توجه زیادی داشته باشید. در عمل مسواک زدن روی این بخش‌ها تمرکز بیشتری کنید :

 

سطح های خارجی دندان‌های بالا و سپس دندان‌های پایین را تمیز کنید.

 

سطح های داخلی دندان‌های بالا و سپس دندان‌های پایین را تمیز کنید.

 

سطح های جونده را تمیزکنید.

 

برای تنفس بهتر و بوی نفس‌های تازه‌تر در انتها زبان را نیز مسواک کنید.

 

برای تمیز کردن سطح های خارجی دندان‌ها ، مسواک را در زاویه ۴۵ درجه در مقابل خط لثه به‌صورت جارویی روی سطح ها بکشید یا مسواک را با همان زاویه روی دندان بغلتانید. برای مسواک کردن سطوح داخلی دندان‌ها نیز تقریبا مسواک را با همان زاویه ۴۵ درجه نگه دارید و با ضربات جلو و عقبی ، تک تک دندان‌ها را بشویید. در پایان ، زبان را نیز برای از بین بردن باکتری‌های احتمالی مسواک کنید.

 

بیش از حد مسواک نزنید

 

بعی افراد فکر می‌کنند اگر مدت زمان و دفعات بیشتری را صرف مسواک زدن کنند ، نتیجه بهتری می‌گیرند بنابراین روزی بیشتر از سه تا چهار بار مسواک می‌زنند ؛ غافل از آن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مسواک زدن بیش از حد باعث از بین رفتن مینای دندان شده و به لثه‌ها نیز آسیب می‌زند. همچنین به خاطر داشته باشید آرام، آهسته و بدون عجله مسواک را روی سطوح دندان بکشید، اما اگر از مسواک برقی استفاده می‌کنید، ریشه‌های مسواک به‌طور برقی حرکت می‌کنند و شما فقط آن را هدایت می‌کنید.

 

 

مشاوره حقوقی

ارسال شده در ۳ شهریور ۱۳۹۶ توسط فارسی طب با موضوع دندانپزشکی |

.. دربارۀ فارسی طب ..

دغدغه سلامت،طول عمر،تغذیه،زیبایی و... در دنیای امروز نقشی مهم در زندگی افراد به خصوص ایرانیان دارد. گروه فارسی طب با تکیه بر دانش روز سعی در آگاه سازی و ارائه روشهای به روز در ارتقاء سطح سلامت هموطنان خواهد داشت تا بتواند سهم کوچکی در تحقق زندگی بهتر و سالمتر در زندگی مردمان این سرزمین داشته باشد.

©فارسی طب / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است

مشاوره حقوقی