چای سبز / بی نیاز شدن از دندان پزشک با نوشیدن چای سبز

چای سبز تاثیر به سزایی در پیشگیری از سرطان، مبارزه با بیماری های قلبی، کاهش کلسترول، سوخت چربی، پیشگیری از دیابت و سکته و به تعویق انداختن اختلال مشاعر دارد. بعلاوه ثابت شده است که چای سبز حاوی آنتی اکسیدان ها و ترکیبات مفید برای حفظ سلامتی است. به پیشگیری از خراب شدن دندان کمک می کند.

 

 چای سبز

 

روزانه نوشیدن یک فنجان چای سبز شما را از دندان پزشک بی نیاز می کند:

محققان با اعلام تاثیر چای سبز در تقویت دندان ها، یک نمره مثبت دیگر به کارنامه درخشان این نوشیدنی پر فایده اضافه کردند. این یافته نشان می دهد که نوشید حداقل یک فنجان چای سز در روز قدرت و استحکام دندان ها را با وجود افزایش سن بیش تر می کند.

محققان تصور می کنند. که مولکول های ضد میکروبی موجود در چای موسوم به کاتچین ها سبب تقویت بهداشت و سلامت دندان ها می شود. البته این گروه هشدار دادند. که اگر علاقه دارید چای را با قند مصرف کنید. مراقب باشید که شیرین کننده ها و مواد قندی این تاثیر را معکوس می کند. چای سبز می تواند تاثیرات باکتری زایی داشته باشد. برای دن دان ها مفید باشد. البته در صورتی که بدون قند مصرف شود. نوشیدن قهوه شیرین در واقع اثر تخریب کننده روی دندان ها دارد. قهوه به تنهایی هیچ مشکلی ندارد. اما اگر شیرین شود در واقع باعث می شود که زودتر دندان هایتان را از دست بدهید.

 

همچنین می توانید:

برای کاهش تجمع باکتری‌های عامل پلاک دندان، تورم لثه و دیگر مشکلات دندانی می‌توانید یک فنجان از این چای بسیار پر خاصیت را بنوشید.

چای سبز دارای این قابلیت است که بوی بد دهان را از بین ببرد. این قابلیت به دلیل وجود فلورید طبیعی در چای است که نه تنها بوی بد دهان را محدود می‌کند، بلکه هم‌چنین میزان تشکیل پلاک‌ها را کاهش می‌دهد.

 

مشاوره حقوقی

ارسال شده در ۱۸ تیر ۱۳۹۷ توسط نرجس ردایی با موضوع پیشگیری بیماری ها , دندانپزشکی , طب سنتی و گیاهان دارویی , طبیعت و گیاهان |

.. دربارۀ فارسی طب ..

دغدغه سلامت،طول عمر،تغذیه،زیبایی و... در دنیای امروز نقشی مهم در زندگی افراد به خصوص ایرانیان دارد. گروه فارسی طب با تکیه بر دانش روز سعی در آگاه سازی و ارائه روشهای به روز در ارتقاء سطح سلامت هموطنان خواهد داشت تا بتواند سهم کوچکی در تحقق زندگی بهتر و سالمتر در زندگی مردمان این سرزمین داشته باشد.

©فارسی طب / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است

مشاوره حقوقی