چهارشنبه ، ۲۵ تیر ۱۳۹۹
خانه / پزشکی,سلامت / پیشگیری بیماری ها / چای سبز / بی نیاز شدن از دندان پزشک با نوشیدن چای سبز

چای سبز / بی نیاز شدن از دندان پزشک با نوشیدن چای سبز

چای سبز تاثیر به سزایی در پیشگیری از سرطان، مبارزه با بیماری های قلبی، کاهش کلسترول، سوخت چربی، پیشگیری از دیابت و سکته و به تعویق انداختن اختلال مشاعر دارد. بعلاوه ثابت شده است که چای سبز حاوی آنتی اکسیدان ها و ترکیبات مفید برای حفظ سلامتی است. به پیشگیری از خراب شدن دندان کمک می کند.

 

 چای سبز

 

روزانه نوشیدن یک فنجان چای سبز شما را از دندان پزشک بی نیاز می کند:

محققان با اعلام تاثیر چای سبز در تقویت دندان ها، یک نمره مثبت دیگر به کارنامه درخشان این نوشیدنی پر فایده اضافه کردند. این یافته نشان می دهد که نوشید حداقل یک فنجان چای سز در روز قدرت و استحکام دندان ها را با وجود افزایش سن بیش تر می کند.

محققان تصور می کنند. که مولکول های ضد میکروبی موجود در چای موسوم به کاتچین ها سبب تقویت بهداشت و سلامت دندان ها می شود. البته این گروه هشدار دادند. که اگر علاقه دارید چای را با قند مصرف کنید. مراقب باشید که شیرین کننده ها و مواد قندی این تاثیر را معکوس می کند. چای سبز می تواند تاثیرات باکتری زایی داشته باشد. برای دن دان ها مفید باشد. البته در صورتی که بدون قند مصرف شود. نوشیدن قهوه شیرین در واقع اثر تخریب کننده روی دندان ها دارد. قهوه به تنهایی هیچ مشکلی ندارد. اما اگر شیرین شود در واقع باعث می شود که زودتر دندان هایتان را از دست بدهید.

 

همچنین می توانید:

برای کاهش تجمع باکتری‌های عامل پلاک دندان، تورم لثه و دیگر مشکلات دندانی می‌توانید یک فنجان از این چای بسیار پر خاصیت را بنوشید.

چای سبز دارای این قابلیت است که بوی بد دهان را از بین ببرد. این قابلیت به دلیل وجود فلورید طبیعی در چای است که نه تنها بوی بد دهان را محدود می‌کند، بلکه هم‌چنین میزان تشکیل پلاک‌ها را کاهش می‌دهد.

 

همچنین ببینید

کاهش التهاب

کاهش التهاب با استفاده از برخی مواد غذایی

التهاب پاسخ ایمنی طبیعی است. در هنگام التهاب پوست شما متورم و قرمز می شود. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *