پنج توصیه برای جلوگیری از ریزش مو

به خاطر جلوگیری از ریزش مو پنج نکته مهم و مفید پیشنهاد می‌کنیم که رعایت کردن آنها می‌تواند سودمند باشد :

جلوگیری از ریزش مو

جلوگیری از ریزش مو

  • تلاش کنید در برنامه های غذایی خود از سبزیجات و میوه‌های تازه به مقدار زیاد استفاده کنید. به این منظور خوردن سبزی‌هایی مثل کرفس ، جعفری ، کاهو و اسفناج بیشتر توصیه می‌شود. گفتنی است اسفناج علاوه بر خاصیت تقویت‌کنندگی رنگدانه‌های مو ، یک منبع غنی از آهن است که موجب قوی شدن استخوان‌ها ، ناخن‌ها و موها می‌شود. اسفناج به تنهایی در بدن جذب پایینی دارد و باید برای اثرگذاری بیشتر همراه با آبلیمو و یا ماست مصرف شود. همچنین مصرف آلوئه ورا نیز مفید است.
  • بعد از حمام کردن اگر موهای شما خشک و پرحجم می‌شود به جای ژل که باعث خفه شدن مو ها می‌شود از روغن‌های مفید و سالم گیاهی استفاده کنید. به علاوه به خاطر داشته باشید که هیچ روغنی نباید بیش از ۳ ساعت روی سر بماند و پس از آن باید به خوبی شسته شود. پیشنهاد ویژه : هر روز حمام کنیم یا نه؟
  • حنا برای مو ، گیاه بسیاری مفیدی است اما تاثیر خود حنا با شامپوهای آن به هیچ وجه قابل مقایسه نیست. اگر رنگ حنا به‌ نظر شما ناخوشایند است ، شما می‌توانید از گیاهان بی‌رنگ‌کننده استفاده کنید.

جلوگیری از ریزش مو

  • از لمس کردن گرد و خاک و دود زیاد به موها خودداری کنید که دشمن مو هستند. در حد امکان به جای شانه پلاستیکی از شانه چوبی استفاده کنید. همچنین تا حد امکان از سشوار استفاده نکنید و درصورت ضرورت ، حرارت آن بسیار کم باشد.به علاوه از شانه‌کردن موها در حمام بپرهیزید.
  • سبوس برنج نیز گیاه بسیار مفیدی است که می‌توان از دم‌کرده آن به جای چای برای تقویت موها استفاده کرد.
مشاوره حقوقی

ارسال شده در ۳ شهریور ۱۳۹۶ توسط فارسی طب با موضوع زیبایی ، پوست و مو |

.. دربارۀ فارسی طب ..

دغدغه سلامت،طول عمر،تغذیه،زیبایی و... در دنیای امروز نقشی مهم در زندگی افراد به خصوص ایرانیان دارد. گروه فارسی طب با تکیه بر دانش روز سعی در آگاه سازی و ارائه روشهای به روز در ارتقاء سطح سلامت هموطنان خواهد داشت تا بتواند سهم کوچکی در تحقق زندگی بهتر و سالمتر در زندگی مردمان این سرزمین داشته باشد.

©فارسی طب / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است

مشاوره حقوقی