ورزش کگل چیست و چه فایده‌ای برای بدن دارد؟

ورزش کگل ورزشی است که به آسانی قابل انجام است. زمانی که آن را یاد بگیرید در هرمکانی می توانید آن را انجام دهید. این تمرین ها به تقویت عضلانی که در کنترل جریان ادرار مهم هستند کمک می کنند.

 

ورزش کگل چیست

 

 

چگونه ورزش کگل را انجام دهیم :

ورزش کگل مجموعه‌ای از تمرینات انقباضی – انبساطی است که برای تقویت عضلات دیافراگم لگنی انجام می‌شوند.

شما به آسانی می تواید عضلاتی را که باید منقبض کنید. با شروع تمرین در هنگام دفع ادرار شناسایی کنید. هنگام ادرار عضلات کف لگن را به ترتیبی منقبض کنید. که جریان ادرار ناگهان قطع شود. دوباره رها کنید تا جریان ادرار برقرار شود. این کار را چندین بار تکرار کنید.

لازم نیست عضلات شکم یا باسن و پاهای خود را منقبض کنید. تنها عضلات کف لگن که اطاف پیشابراه  و مقعد هستند. باید منقبض شوند.

انجام این تمرین در هر نوبت که ادرار می کنید به شما قوت قلب می دهد. که هرگاه بخواهید می توانید ادرار خود را نگه دارید.

هنگامی که یاد گرفتید این کار را انجام دهید. می توانید تقریبآ در هر جایی نشسته یا ایستاده تمرین کنید. عضلات را منقبض کنید. تا پنج بشمارید. سپس تا پنج شماره رها کنید.

این تمرین را هر دفعه ۱۵ تا ۲۰ بار در روز، ۳ یا ۴ بار تکرار کنید. این تمرین که تنها چند دقیقه وقت می گیرد. می تواند بسیاری به شما کمک کند.
به یاد داشته باشید که این تمرین را باید بلند مدت و شاید مادام العمر انجام دهید.

 

فواید انجام کگل :

ورزش کگل می تواند به شما در جلوگیری و یا کنترل بی اختیاری ادراری و سایر مشکلات کف لگن کمک کند.
تمرینات کگل باعث تقویت عضلات کف لگن می شوند. این عضلات از رحم، مثانه، روده بزرگ و کوچک حمایت می کنند. شما می توانید این تمرینات را فرا بگیرید و در هر شرایط و زمانی انجام دهید

مشاوره حقوقی

ارسال شده در ۲۰ تیر ۱۳۹۷ توسط نرجس ردایی با موضوع پرستاری و مامایی , پزشکی,سلامت , پیشگیری بیماری ها , تناسب اندام |

.. دربارۀ فارسی طب ..

دغدغه سلامت،طول عمر،تغذیه،زیبایی و... در دنیای امروز نقشی مهم در زندگی افراد به خصوص ایرانیان دارد. گروه فارسی طب با تکیه بر دانش روز سعی در آگاه سازی و ارائه روشهای به روز در ارتقاء سطح سلامت هموطنان خواهد داشت تا بتواند سهم کوچکی در تحقق زندگی بهتر و سالمتر در زندگی مردمان این سرزمین داشته باشد.

©فارسی طب / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است

مشاوره حقوقی