موز و مبارزه با اچ آی وی ( HIV )

موز و مبارزه با اچ آی وی ( HIV ) : آیا شما از خاصیت های درمانی میوه موز مطلع هستید که این میوه می تواند درمان یکی از لاعلاج ترین بیماری های دنیا باشد و با خاصیت معجزه آسای خود بیماران مبتلا به ایدز را درمان می کند. همچنین می تواند شما را از ابتلا به آنفلوانزا مصون نگه دارد.
موز و مبارزه با اچ آی وی ( HIV )

موز و مبارزه با اچ آی وی ( HIV )

نتیجه پژوهش ها نشان می دهد پروتئین موجود در موز موسوم به لکتین یا « BanLec » می تواند قندهای موجود در لایه بیرونی ویروس ها و سلول ها را به نوعی خوانده و تشخیص دهد. پنج سال پیش دانشمندان نشان دادند که پروتئین موز تواناست ویروس های مسبب ایدز را از ورود به سلول منع کند ، اما در عین حال نیز موجب عوارض جانبی می شد که کاربرد بالقوه اش را محدود می کرد.
اما در طی این پژوهش ترکیب تازه ای از « BanLec » ابداع شده است که همان خواص مبارزه با ویروس ها را دارد. اما دیگر از عوارض جانبی نظیر التهاب و سوزش ناخواسته خبری نخواهد بود ؛ این امر نقطه قوت این پژوهش است که چگونه دو خاصیت مجزای این مولکول از یکدیگر تفکیک سازی شده است.
آزمایشات بر نمونه های موشی نشان داده که « H84T BanLec » توانا است که موش را از آلوده شدن از ویروس آنفلوآنزا مراقبت کند. این آزمایش در مجله « Cell » در آمریکا منتشر شده است.
پیشنهاد فارسی طب : با موز ۳ روزه لاغر شوید !
مشاوره حقوقی

ارسال شده در ۵ شهریور ۱۳۹۶ توسط فارسی طب با موضوع پیشگیری بیماری ها |

.. دربارۀ فارسی طب ..

دغدغه سلامت،طول عمر،تغذیه،زیبایی و... در دنیای امروز نقشی مهم در زندگی افراد به خصوص ایرانیان دارد. گروه فارسی طب با تکیه بر دانش روز سعی در آگاه سازی و ارائه روشهای به روز در ارتقاء سطح سلامت هموطنان خواهد داشت تا بتواند سهم کوچکی در تحقق زندگی بهتر و سالمتر در زندگی مردمان این سرزمین داشته باشد.

©فارسی طب / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است

مشاوره حقوقی