ضرر ها و عوارض استفاده همزمان از لیموترش و نمک

استفاده همزمان از لیموترش و نمک ضرر ها و عوارض زیادی دارد که در این مقاله به آنها اشاره خواهیم کرد :

 

ضرر ها و عوارض استفاده همزمان از لیموترش و نمک

ضرر ها و عوارض استفاده همزمان از لیموترش و نمک

 

اگر شما به آنفلوآنزا مبتلا شده اید توصیه می شود که در مصرف لیموترش زیاده روی نکنید و سعی کنید آن را با نمک میل نکنید چون این بیماری به خودی خود باعث کاهش آب بدن می شود و مبتلایان باید بیشتر مراقب کم آبی بدنشان باشند.

 

فردی که مبتلا به بیماری آنفولانزا است به دلیل وجود اسید هایی در لیموترش توصیه میشود مصرف نکند زیرا در صورت مبتلا شدن به آنفولانزا عفونت میکروبی گلوی بیمار با لیمو ترش تحریک می شود. 

 

پیشنهاد ویژه : راه درمان آنفولانزا

 

مصرف لیموترش و نمک به صورت همزمان برای افرادی که فشار خون بالا و یا برای سالمندان و بانوان باردار توصیه نمی شود.

 

مصرف زغال اخته ، هویج و سبزیجات سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد و برای مقابله با آنفولانزا توصیه می شود ولی با توجه به شرایط فصلی ، این آنتی اکسیدان ها اکنون در مرکبات وجود دارند.

 

همچنین مصرف دوعدد پرتغال که حاوی ویتامین C است میتواند از مبتلا شدن به آنفولانزا جلوگیری کند.

 

در نتیجه مصرف بالای لیموترش باعث کاهش آب بدن می شود و این امر می تواند نتیجه ای معکوس ایجاد کند.

 

بیماری های ویروسی و عفونی در دمای سرد بیشتر فعالیت می کنند بنابراین افراد مبتلا به آنفلوانزا برای گرم نگه داشتن بدن خود بهتر است از شلغم و سوپ گرم بیشتر استفاده کرده و مایعات بدن خود را حفظ کرد.

 

 

مشاوره حقوقی

ارسال شده در ۹ شهریور ۱۳۹۶ توسط فارسی طب با موضوع آشپزی , بیماری ها و راه درمان |

.. دربارۀ فارسی طب ..

دغدغه سلامت،طول عمر،تغذیه،زیبایی و... در دنیای امروز نقشی مهم در زندگی افراد به خصوص ایرانیان دارد. گروه فارسی طب با تکیه بر دانش روز سعی در آگاه سازی و ارائه روشهای به روز در ارتقاء سطح سلامت هموطنان خواهد داشت تا بتواند سهم کوچکی در تحقق زندگی بهتر و سالمتر در زندگی مردمان این سرزمین داشته باشد.

©فارسی طب / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است

مشاوره حقوقی