عرق بهارنارنج / عرق بهار نارنج به جای دیازپام

عرق بهارنارنج آرامش بخش و ضد هیجانات دستگاه عصبی است. سردردهای عصبی و میگرنی را کاهش می دهد. تپش  نامنظم قلب و اضطراب را از بین می برد.

عرق بهارنارنج دارای طبیعت گرم و مقوی جسم و روح است.

پوست نارنج ضد یبوست است و برای افرادی که معده آن ها زیاد ترش می کنند، بهترین دارو است.

مربای بهار نارنج مقوی معده و ضد تشنج است.

عرق بهارنارنج اشتها آوری قوی است. برای رفع ضعف اعصاب مفید و نشاط آور است. در تسکین ناراحتی های سینه و تپش قلب موثر است.

عرق بهار نارنج برای معطر کردن شربت ها استفاده می شود. اعصاب را تقویت و بی خوابی را درمان می کند.

مصرف عرق بهارنارنج تپش نامنظم قلب، تشویش و اضطراب را از بین می برد. افرادی که مشکل اختلال خواب دارند، می توانند پیش از خواب مقداری بهانارنج با چای مصرف کنند.

 

خواص عرق بهار ارنج

 

 

عرق بهارنارنج  به جای دیازپام:

با توجه به نتایج به دست آمده از یک مطالعهف از بهارنارنج می توان به عنوان یک پیش داروی موثر جهت کاهش اضطراب بیماران قبل از عمل جراحی استفاده کرد.

این مطالعه با هدف مقایسه ی تاثیر عرق بهارنارنج و دیازپام بر اضطراب بیماران قبل از عمل جراحی توسط پزشکی انجام شد.

در این مطالعه تعداد ۶۰ بیمار ۱۴ تا ۴۸ ساله ی مراجعه کنننده به بیمارستان آیت الله کاشانی شهرکرد جهت عمل جراحی، انتخاب و به طور تصادفی در دو گروه ۳۰ نفره تقسیم شدند.

۲ ساعت قبل از عمل به گروه یک ۱۰۰ سی سی عرق بهارنارنج و به گروه ۲ محلول یک قرص ۵ میلی گرمی دیازپام در ۱۰۰ سی سی آب به صورت خوراکی داده شد.

میزان اضطراب بیماران توسط پرسشنامه اضطراب اسپیل برگر و علائم حیاتی بیمارا قبل و ۲ ساعت پس از دریافت دارو ثبت شد.

 

یافته های این پژوهش:

  • گروه ها از نظر ویژگی های دمو گرافیک، نبض و اضطراب قبل از عمل همسان بودند.
  • میزان لضطراب موقعیتی پس از مصرف دارو در هر دو گروه مصرف کننده بهارنارنج و دیازپام کاهش یافت.
  • مقایسه دو گروه تفاوت آماری معنا داری نداشت.
  • تغییرات تعداد نبض و فشار خون در هر دو گروه قبل و بعد از مصرف دارو تفائت آماری معنا داری نداشت.

ارسال شده در ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ توسط نرجس ردایی با موضوع طب سنتی و گیاهان دارویی , طبیعت و گیاهان , مغز و اعصاب |

.. دربارۀ فارسی طب ..

دغدغه سلامت،طول عمر،تغذیه،زیبایی و... در دنیای امروز نقشی مهم در زندگی افراد به خصوص ایرانیان دارد. گروه فارسی طب با تکیه بر دانش روز سعی در آگاه سازی و ارائه روشهای به روز در ارتقاء سطح سلامت هموطنان خواهد داشت تا بتواند سهم کوچکی در تحقق زندگی بهتر و سالمتر در زندگی مردمان این سرزمین داشته باشد.

.. ابر برچسب ها ..

5 اشتباه رایج مردان در روابط جنسی آرایش صورت آرایش چشم‌ آرتروز آغاز رابطه جنسی آموزش آرایش صورت آموزش روابط جنسی احتمال بارداری اختلالات خواب با گیاهان دارویی اصول کاهش وزن انتخاب رنگ لباس مناسب پوست با خالی هرگز داروها با داروها را نخورید بارداری بهترین دارو برای درمان اختلال نعوظ بهداشت دهان و دندان بیماری ترشحات چرکین پستان ترشح از نوک پستان تسكین دردهای قاعدگی جنسی خارش واژن خرید لباس خواب زنانه خشکی پوست دارو دارو،اضافه وزن داروها درمان درمان خارش واژن دوران بارداری رابطه جنسی رابطه زناشویی زایمان زناشویی زنان زیبایی پوست سردرد سرطان سینه سرماخوردگی سلامت پوست طب سنتی و گیاهان دارویی-داروی گیاهی علائم علت ترشحات پستان لاغری لباس مردان كوتاه قد چگونه لباس بپوشند معاینه پستان میل جنسی ناخن ورزش پاکسازی پوست پهلو،رژیم،تناسب اندام،آب کردن پهلو پوست پوسیدگی دندان پیشگیری کاهش وزن کم خونی کودک کودکان ۸ ترفند طبیعی برای تحریک رویش موها

©فارسی طب / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است