روش درمان استرس با خرچنگ

روش درمان استرس با خرچنگ

درمان استرس با خرچنگ

درمان استرس با خرچنگ دانشمندان فرانسوی در مطالعات خود از این واقعیت بهره بردند که سخت‌پوستان در آب تاریک‌تر راحت‌ترند. پس از واردکردن مجموعه‌ای از شوک‌های الکتریکی ملایم به خرچنگ موردمطالعه، آن‌ها این موجود را در مارپیچ آکواریومی شامل تونل‌های تاریک و روشن قرار دادند.

گرچه در این مطالعه خرچنگ‌های فاقد استرس آب‌های تاریک را ترجیح می‌دادند، آب‌های روشن را نیز کنکاش می‌کردند اما خرچنگی که شوک الکتریکی را تجربه کرده بود، به ندرت وارد بخش‌های روشن آکواریوم می‌شد. اجتناب این حیوان مضطرب از روشنایی با سطوح بالای سروتونین شیمیایی مغز مرتبط بود که اثر زیادی روی مزاج انسان‌ها نیز دارد.

پارس ناز :این موجود به طور مثبتی به «کلردیازپوکساید» واکنش نشان داد؛ از این دارو برای درمان اضطراب‌ در انسان‌ها استفاده می‌شود. در این جا سخت‌پوست درمان‌شده به کنکاش بخش‌های روشن اکواریوم راغب‌تر بود.

دانیل کاتائرت از دانشگاه بوردو و رهبر تیم علمی گفت: تحلیل رفتار اجدادی در یک مدل ساده مسیر جدیدی را برای درک اضطراب آشکارسازی می‌کند و می‌تواند درک محققان را از وضعیت عاطفی بی‌مهرگان ارتقا دهد. نتایج ما توانایی یک بی‌مهره برای نشان‌دادن وضعیتی را نشان می‌دهد که به حالت عاطفی پستانداران شباهت دارد.

سخت‌پوستان هم‌اکنون توسط سازمان‌هایی مانند «نهاد ایمنی غذایی اروپا» فاقد احساس به شمار می‌آیند و هیچ قوانینی برای برخورد با آن‌ها وجود ندارد.

هواداران فوتبال، مجریان تلویزیون و والدین نگران تنها افرادی نیستند که مضطرب می‌شوند بلکه این حس در نوعی خرچنگ ابتدایی نیز وجود دارد.

این موجود کوچک استرس را همان گونه که انسان‌ها درک می‌کنند، تجربه می‌کند و با استفاده از داروها نیز می‌توان به شیوه‌ای مشابه آن را آرام کرد. این نخستین بار است که علائم روشنی از اضطراب که معمولا با اشکال پیچیده‌تر حیات مرتبط است، در گونه‌ای بی‌مهره کشف شده است.

ارسال شده در ۱۳ آذر ۱۳۹۴ توسط فارسی طب با موضوع روانشناسی |

.. دربارۀ فارسی طب ..

دغدغه سلامت،طول عمر،تغذیه،زیبایی و... در دنیای امروز نقشی مهم در زندگی افراد به خصوص ایرانیان دارد. گروه فارسی طب با تکیه بر دانش روز سعی در آگاه سازی و ارائه روشهای به روز در ارتقاء سطح سلامت هموطنان خواهد داشت تا بتواند سهم کوچکی در تحقق زندگی بهتر و سالمتر در زندگی مردمان این سرزمین داشته باشد.

.. ابر برچسب ها ..

5 اشتباه رایج مردان در روابط جنسی آرایش صورت آرایش چشم‌ آرتروز آغاز رابطه جنسی آموزش آرایش صورت آموزش روابط جنسی احتمال بارداری اختلالات خواب با گیاهان دارویی اصول کاهش وزن انتخاب رنگ لباس مناسب پوست با خالی هرگز داروها با داروها را نخورید بارداری بهترین دارو برای درمان اختلال نعوظ بهداشت دهان و دندان بیماری ترشحات چرکین پستان ترشح از نوک پستان تسكین دردهای قاعدگی جنسی خارش واژن خرید لباس خواب زنانه خشکی پوست دارو دارو،اضافه وزن داروها درمان درمان خارش واژن دوران بارداری رابطه جنسی رابطه زناشویی زایمان زناشویی زنان زیبایی پوست سردرد سرطان سینه سرماخوردگی سلامت پوست طب سنتی و گیاهان دارویی-داروی گیاهی علائم علت ترشحات پستان لاغری لباس مردان كوتاه قد چگونه لباس بپوشند معاینه پستان میل جنسی ناخن ورزش پاکسازی پوست پهلو،رژیم،تناسب اندام،آب کردن پهلو پوست پوسیدگی دندان پیشگیری کاهش وزن کم خونی کودک کودکان ۸ ترفند طبیعی برای تحریک رویش موها

©فارسی طب / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است