تنگی نفس یا نفس تنگی چیست ؟ درمان فوری تنگی نفس

تنگی نفس اختلال شایعی است. فردی که تنگی نفس دارد نمی‌تواند به‌ خوبی تنفس کند و هوا را داخل ریه‌های خود انتقال بدهد. تنگی نفس ممکن است مقطعی و خفیف یا طولانی‌ مدت و وخیم باشد. به هر حال، می‌توانید برخی از درمان‌های خانگی مطمئن و آزمایش شده را امتحان کنید تا بتوانید حفره‌های سینوسی‌تان را باز کنید و حتی شاید از گرفتگی‌های مجاری تنفسی‌ تان نیز خلاص شوید. در ادامه به درمان تنگی نفس اشاره می‌کنیم . که از طریق آن‌ها می‌توانید. بدترین علائم تنفسی را تسکین دهید.

 

درمان تنگی نفس

 

درمان تنگی نفس :

۱٫خود و اعضای خانواده خود را از معرض عامل تحریک کننده دور کنید. عامل تحریک کننده می تواند ماده ای باشد که شما به آن آلرژی دارید. مثل گرده گل،حیوانات خانگی، مایت موجود در گرد و خاک خانه و یا دود، مواد شیمیایی و ضد عفونی کننده، عطر، استرس باشد.

۲. اگر افشانه یا اسپره سالبوتامول یا تربوتالین که قبلا برایتان تجویز شده است دارید. فوری استفاده کنید.اگر علایم رفع نشد. یا ظرف ده دقیقه بهبودی حاصل نشد. دوز دیگری استنشاق کنید و به بیمارستان بروید.

۳. اگر برای شما سایر داروهای استنشاقی تجویز شده است. از مصرف صحیح آن اطمینان حاصل کنید.

۴٫ اگر حمله ها با تواتر بیش تر رخ می دهند. به پزشکتان مراجعه کنید. تا دوز دارو ها را برای کاهش حملات تنظیم کنید.

 

توصیه :

  • افراد سیگاری در معرض خطر ابتلا به عفونت های ریوی هستند. که می تواند کارکرد ریه را برای مدت کوتاهی کاهش دهد.
  • علایم این عفونت عبارتند از: افزایش یا تغییر رنگ خلط و افزایش خس خس سینه.
  • این عفونت شاید آنقدر شدید نباشد که تب ایجاد کند. اما باید به پزشکتان مراجعه کنید.

 

توصیه  :

  • اگر شما سابقه نارسایی احتقانی قلب دارید.ممکن است سابقه حمله قلبی و آنژین صدری هم داشته باشید. علابم افزایش نارسایی قلب ممکن است به معنی افزایش آنژین باشد.
  • اگر شما از نیتروگلیسیرین استفاده می کنید و الان آن را در اختیار دارید باید از آن استفاده کنید. اگر درد سینه دارید باید نبتروگلیسیرین خود را زیر زبان بگذارید.
  • شما باید۸۱ میلی گرم آسپرین مصرف کنید. اگر به طور معمول قرص مدر یا ادرار آور مصرف می کنید. الان یک دوز اضافه بخورید.
  • اگر بهتر نشدید یا ظرف ۴۰ تا ۳۰ دقیقه در حال بدتر شدن هستید.با اورژانس ۱۱۵ تماس بگیرید یا به بیمارستان بروید.
مشاوره حقوقی

ارسال شده در ۲۱ تیر ۱۳۹۷ توسط نرجس ردایی با موضوع بیماری ها و راه درمان , پیشگیری بیماری ها , گوش، حلق و بینی |

.. دربارۀ فارسی طب ..

دغدغه سلامت،طول عمر،تغذیه،زیبایی و... در دنیای امروز نقشی مهم در زندگی افراد به خصوص ایرانیان دارد. گروه فارسی طب با تکیه بر دانش روز سعی در آگاه سازی و ارائه روشهای به روز در ارتقاء سطح سلامت هموطنان خواهد داشت تا بتواند سهم کوچکی در تحقق زندگی بهتر و سالمتر در زندگی مردمان این سرزمین داشته باشد.

©فارسی طب / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است

مشاوره حقوقی