چهارشنبه ، ۲ آبان ۱۳۹۷
خانه / زناشویی / تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری

تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری

تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری برای پسردار شدن و دختردار شدن بوسیله رژیم غذایی و روشهای دیگر ممکن می باشد. در دنیا به این عمل PGD می گویند !
تعیین جنسیت جنین
بچه چه پسر بخواهید و  چه دختر ، روش هایی وجود دارد که شانس شما را برای تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری بیشتر می کنند. البته با تمامی پیشرفت‌ های پزشکی موجود در سال‌ های اخیر هنوز پزشکان به روشی قطعی و بدون عوارض برای مادر و جنین به منظور تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری دست نیافته اند . همچنین سیستم هوشمند بدن انسان به منظور برهم نزدن نظم و تعادل زندگی بشر خود تعیین جنسیت جنین را انجام میدهد . ولی راه‌هایی وجود دارد که می‌تواند شانس تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری را بالا ببرد که در ادامه اشاره خواهیم کرد.

برای پسردار شدن چکار کنیم ؟

 

زمان تخمک گذاری و نوع رابطه جنسی از مهم ترین عوامل در پسر شدن جنین می‌ باشد. ارگاسم مادر و پوزیشن جنسی هنگام رابطه زناشویی نیز در پسر شدن جنین بسیار تاثیر گذار است.

  1. تا جایی که می توانید رابطه جنسی را به زمان تخمک گذاری نزدیکتر کنید . وقتی که می خواهید باردار شوید باید از زمان دقیق آن مطلع شوید. لوازم و کیت های بسیاری در داروخانه ها وجود دارد که بوسیله آنها می‌توانید پیش بینی زمان تخمک گذاری را انجام دهید.
  2. اسپرم پسر شناگر پرسرعتی است که در صورت اتفاق نیفتادن لقاح در رحم، به سرعت می‌میرد و عمر چندان زیادی ندارد. در حالیکه اسپرمی که منجر به تشکیل جنین دختر خواهد شد می تواند زمان بیشتری زنده بماند و خود را به تخمک برساند. با نزدیک کردن زمان رابطه جنسی به زمان تخمک گذاری، به رفقای مرد کوچکمان این زمان را می دهیم تا خودشان را به تخمک برسانند و شانس پسر شدن جنین را بالا می‌بریم.
  3. با پوزیشن رایج رابطه جنسی خداحافظی کنید و وضعیتی را انتخاب کنید که در آن رابطه جنسی به صورت عمیق تری انجام شود. برای مثال رابطه جنسی ایستاده (به این صورت که خانم بالا باشد)، یا رابطه جنسی ای که خانم در آن به صورت چهار دست و پا باشد. به طور کلی هرچه قدر رابطه جنسی عمیق تر باشد، اسپرم های مرد را به رحم نزدیک تر می کنیم و مسافت سفر آن ها را کوتاه تر می کنیم و نهایتا شانس آنها برای پیروزی افزایش می‌یابد.
  4. ارگاسم داشته باشید! ارگاسم یکی دیگر از نکاتی است که به ایجاد یک محیط قلیایی و نهایتا به تعیین جنسیت نوزاد پسر کمک می کند. این نکته را حتما مد نظر داشته باشید، چراکه برای پسردار شدن بسیار توصیه می شود.
  5. نوشیدن قهوه توسط مردان می‌ تواند به پسر شدن جنین کمک کند. و در مقابل مصرف غذاهای نمکی و پروتئینی توسط زنان توصیه می شود.

 

برای دختردار شدن چکار کنیم ؟

 

برای اینکه جنین دختر شود معمولا به زن و شوهر ها توصیه می کنیم که ۱۷ روز قبل از شروع پریود بعدی مقاربت داشته باشند. البته این در صورتی است که سیکل قاعدگی خانم ها منظم و ۲۸ روزه باشد. تعیین روز دقیق تخمک گذاری کار خیلی سختی است، اما به طور تقریبی به این شکل می توان محاسبه کرد . به طور مثال برای کسی که نوزدهم هر ماه پریود می شود ، روز تخمک گذاری به طور تقریبی مصادف با روز دوم ماه است. اما برای دختر شدن جنین ۲-۳ ماه قبل از بارداری از لبنیات بسیار استفاده کنید. قبل از مقاربت ، یعنی حدود ۸ ساعت قبل محیط واژن را اسیدی کنید. این کار را می توانید با سرنگ بدون سوزن و سرکه انجام بدهید. فرق نمی کند که سرکه سفید یا رنگی باشد. سرکه را با سرنگ به داخل واژن خود تزریق کنید ۴-۵ بار این کار را انجام دهید و ترشی جات بیشتری بخورید تا احتمال دختردار شدنتان افزایش پیدا کند.

 

تعیین جنسیت جنین با رژیم غذایی مناسب

 

دنبال کردن یک رژیم غذایی خاص و درست به زوج‌های جوان کمک می‌کند بتوانند جنسیت کودک خود را تا حد زیادی پیش از بارداری تعیین کنند.
تعیین جنسیت جنین

برای پسردار شدن چی بخوریم ؟

 

خوراکی‌ های دارای پتاسیم و سدیم مثل موز و سیب زمینی ، احتمال پسرزایی را افزایش می دهد . باید برای پسردار شدن از رژیم پرنمک استفاده شود. اگر خانمی قبل از لقاح ، مقداری میوه توت فرنگی بخورد ترشح دهانه رحم او قلیایی شده و کروموزوم های دختر را از بین می برد و محیط برای پرورش پسر آماده می شود. به طور کلی مصرف مواد غذایی مانند مرکبات، زردآلو، آناناس، موز، خرما، انجیر، خربزه، حبوبات، کنگرفرنگی، گوجه فرنگی، ذرت، سیب زمینی، سبوس، کنسرو ماهی، ژامبون، کره، نوشابه گازدار و قهوه و چای می تواند احتمال تولد پسر را زیاد کند.

برای دختردار شدن چی بخوریم ؟

 

مصرف غذاهایی که منابع غنی از دو ماده معدنی کلسیم و منگنز هستند مثل سبزیجات سبز رنگ پیش از باردار شدن، احتمال به دنیا آوردن فرزند دختر را افزایش می‌دهد.

تعیین جنسیت جنین با عمل پیش از لانه‌ گزینی ( PGD ) – ( بارداری خارج از رحم )

 

در حال حاضر تنها روش مطمئن و علمی تعیین جنسیت جنین در دنیا تکنیکی به نام PGD است که در واقع مخفف عبارت «تعیین جنسیت پیش از لانه‌ گزینی» است. در ایران نیز همپای جوامع پیشرفته دنیا تکنیک دست یافته شده است. هم‌ اکنون PGD  بیش از ۱۰ سال است که در ایران انجام می‌ شود. اولین نوزاد تعیین جنسیت شده با روش PGD در ایران یک نوزاد پسر بود که در سال ۱۳۸۵ با سلامت کامل به دنیا آمد.
تعیین جنسیت جنین

طریقه تعیین جنسیت پیش از لانه‌گزینی

 

در این روش با استفاده از دارو، تخمک گذاری زن را تحریک می کنند تا او چندین تخمک به وجود آورد. سپس تخمک ها را در محیط آزمایشگاهی با اسپرم‌های همسر ترکیب می‌کنند. با این کار چندین جنین حاصل می‌شود که با بررسی کروموزمی و تشخیص جنسیت آنها توسط متخصص ژنتیک، تنها جنینی را که جنسیت آن دلخواه زوجین است، به رحم مادر منتقل می‌کنند.
این نوع باروری آزمایشگاهی در واقع نوعیIVF (لقاح تخم در خارج از بدن) است که این بار نه برای درمان ناباروری، بلکه برای تعیین جنسیت جنین استفاده می‌شود. در این روش در مرحله هشت‌ سلولی جنین، نیاز است که یک سلول از جنین جدا شود و مورد بررسی قرار گیرد. اگرچه جداسازی یک سلول آسیبی به آن وارد نمی‌کند، اما در صورت ایجاد مشکلی برای آن سلول، به هیچ عنوان نمی‌توان سلول دیگری از او جدا کرد.

مشکلات روش تعیین جنسیت پیش از لانه‌گزینی

 

 

با وجود تمام پیشرفت‌ هایی که برای انتخاب جنسیت جنین صورت گرفته است ، نمی‌توان از مشکلات احتمالی شکست تکنیک PGD غافل شد. انجام عملیات تشخیص جنسیت و بررسی کروموزمی جنین کاری است که ظرافت‌ها و حساسیت‌های خاص خود را دارد و در آن هیچ خطایی ، قابل جبران نیست. مشکل دیگری که گاه در این فرآیند پیش می‌آید آن است که در برخی موارد ، علی‌رغم تحریک تخمک گذاری ، امکان دارد زن تنها یک تخمک تولید کند و در این صورت پس از تشکیل جنین ، راهی برای انتخاب جنسیت باقی نمی‌ ماند. از این گذشته از تکنیک PGD نمی‌توان برای زوجین نابارور بهره گرفت ، زیرا شانس باروری را کم می‌کند.
متخصصان پژوهشکده رویان استفاده از آنها را که لازمه آن تشکیل جنین در محیط آزمایشگاهی و سپس انجام PGD بر روی آنهاست به صلاح افرادی که مشکل ناباروری ندارند و صرفا به دنبال داشتن فرزند با جنسیت مورد نظرشان هستند، نمی‌دانند . جوامع بین‌المللی نیز انتخاب جنسیت را جز در مواردی که احتمال بروز بیماری‌های وابسته به جنس وجود دارد غیراخلاقی می دانند.

همچنین ببینید

آیا اسهال یا یبوست در بارداری باعث سقط جنین می شود؟

برخی از زنان درباره اسهال یا یبوست در بارداری دچار نگرانی می شوند ، زیرا میترسند موجب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *