خانه / پزشکی,سلامت / ترفندهای کاهش وزن | آشنایی با ۱۱ استراژدی کاهش وزن

ترفندهای کاهش وزن | آشنایی با ۱۱ استراژدی کاهش وزن

اگر روش های زیادی را برای کاهش وزن انتخاب کرده اید , اما به نتیجه نرسیده اید , به شما پیشنهاد میکنیم از ترفندهای کاهش وزن در این مطلب برای شما آماده کرده ایم استفاده کنید تا در فرایند کاهش وزن موفقیت بیشتری کسب کنید.

 

ترفندهای کاهش وزن :

ترفندهای کاهش وزن .

۱/ پوشیدن لباس های تنگ:

بیشتر ما تمایل داریم هنگامی که اضافه وزن پیدا میکنیم , لباس های گشاد بپوشیم تا راحتی بیشتری داشته باشیم. اما ما به شما توصیه میکنیم هنگام غذا خوردن لباس های تنگ بپوشید. در این صورت اگر شروع به پرخوری کنید , لباسهایتان به شما یادآوری میکنند که بیش از این نمی توانید غذا بخورید.

 

۲/ غذا خوردن در سکوت:

اگر در محیط پر سر و صدا قرار بگیرید سریع تر غذا میخورید زیرا مغز نمی داند سیر شده اید یا خیر؟
به این دلیل توصیه میشود محیط ساکتی برای صرف غذا انتخاب کنید و هنگام میل کردن غذا تلویزیون را خاموش کنید.

۳/ استفاده از تصاویر مجله های غذا:

نوشته پیتزا به اندازه ی نشان دادن یک عکس از پیتزا مؤثر نمی باشد , عکس های مجلات غذا را برش بزنید و قبل از اینکه شروع به غذا خوردن کنید , به این عکس ها نگاه کنید تا ولعتان نسبت به غذا کاهش پیدا کند.

ترفندهای کاهش وزن .

۴/ بو کشیدن یکی از ترفندهای کاهش وزن است :

بو کشیدن موز , سیب یا نعنا باعث میشود مغزتان را فریب بدهید و مغز احساس کند که شما واقعا غذا خورده اید.

 

۵/ استفاده از آب به جای نوشابه:

قبل و بعد از غذا خوردن یک لیوان آب بخورید و به جای استفاده از نوشابه , آب بنوشید. اگر از این روش استفاده کنید ۳تا ۷کیلوگرم در سال وزن کم میکنید.

 

۶/ جایگزین کردن ماهی:

اگر در هفته چهار وعده گوشت قرمز مصرف میکنید , ماهی سالمون یا ماهی تن را جایگزین گوشت قرمز کنید. در این صورت ۱۲۰۰کالری اضافه در هفته از دست می دهید. (ماهی را به صورت بخارپز , سرخ کرده یا کبابی نوش جان کنید).

 

۷/خوردن پرتقال :

قبل از اینکه غذا بخورید یک عدد پرتقال , لیمو یا گریپ فروت بخورید زیرا دستگاه گوارشتان را آرام میکند و اشتهایتان را کاهش میدهد.

۸/ استفاده از خمیر دندان با اسانس نعنا:

بعد از صرفِ غذا , به جای اینکه از دسر های شیرین استفاده کنید , دندانهایتان را با خمیر دندان با طعم نعنا مسواک کنید تا هوس شما کاهش پیدا کند و احساس سیری کنید.

 

۹/ تأثیر محیط غذا خوری آبی:

هنگام غذا خوردن از ظروف آبی , رومیزی آبی و حتی نقاشی های آبی که روی دیواره های اتاق غذاخوری کشیده شده است , استفاده کنید. اگر محیط غذا خوری آبی باشد , میل کمتری به غذا خوردن پیدا میکنید و بالعکس اگر از رنگ های زرد و قرمز استفاده کنید اشتهایتان بیشتر میشود. به همین دلیل است که در رستوران ها از رنگ های زرد و قرمز زیاد استفاده میشود.

 

۱۰/ نگاه کردن به آینه:

هنگامی که میخواهید غذا بخورید , روبه روی آینه بنشینید. در این صورت مصرف غذاهای پرکالری به یک سوم کاهش پیدا میکند , زیرا هنگامی که خودتان را در آینه مشغول به‌پرخوری میبینید , اهداف سلامتی تان را به یاد می آورید و اشتهایتان را بیشتر کنترل میکنید.

 

۱۱/ با دست دیگرتان غذا بخورید:

هنگام غذا خوردن با دستی که معمولا با آن کار میکنید غذا نخورید. وقتی افراد از دست دیگرشان استفاده میکنند ۳۰درصد کمتر غذا میخورند.

همچنین ببینید

کم خونی

مواد غذایی غنی از آهن را بشناسید و مصرف کنید .

مواد غذایی غنی از آهن _ آهن موجب تولید هموگلوبین میشود و هموگلوبین ها به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *